Start Coronavirus Trzy gospodarstwa domowe będą mogły spotkać się w czasie świąt

Trzy gospodarstwa domowe będą mogły spotkać się w czasie świąt

449
0

Rodziny będą mogły spotkać się na okres do pięciu dni w czasie Bożego Narodzenia po tym, jak ministrowie z całej Wielkiej Brytanii zgodzili się złagodzić ograniczenia dotyczące koronawirusa.

Maksymalnie trzy gospodarstwa domowe będą mogły mieszać się od 23 do 27 grudnia, podają źródła rządowe. We wspólnym oświadczeniu wydanym przez rząd Wielkiej Brytanii stwierdzono: „Rok 2020 zbliża się do końca i zdajemy sobie sprawę, że był to niezwykle trudny czas dla nas wszystkich.” „Wszyscy musieliśmy dokonać znacznych poświęceń w naszym codziennym życiu, a wiele grup religijnych i społecznych musiało zmienić lub zrezygnować ze swoich zwyczajów, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa i ratować życie.

„To nie będzie „normalne” Boże Narodzenie. Jednak zbliżając się do okresu świątecznego, ściśle ze sobą współpracowaliśmy, aby znaleźć sposób, by rodzina i przyjaciele mogli się widzieć, nawet jeśli jest to krótki czas, i wciąż zdajemy sobie sprawę, że musi zachowana zostać ostrożność i ograniczenia.”