Start Wiadomości Trzy czwarte Brytyjczyków nie wie, gdzie jest Birmingham, co piąty nie umie...

Trzy czwarte Brytyjczyków nie wie, gdzie jest Birmingham, co piąty nie umie zlokalizować stolicy

1585
0

Ponad trzy czwarte Brytyjczyków nie potrafi wskazać na mapie największych miast na Wyspach – 85 procent badanych nie wie, gdzie jest Sheffield, 83 nie umie zlokalizować Birmingham, a 76 pomyliło się co do położenia Liverpoolu. Londynu nie odnalazło 22 procent respondentów.

Badanie przeprowadzone na zlecenie sieci hoteli Jurys Inn wykazało, że kłopot sprawiają Brytyjczykom nie tylko miasta. Wielu nie wie, gdzie znajdują się najważniejsze atrakcje turystyczne, takie jak Stonehenge, którego na mapie nie potrafi pokazać 36 procent Brytyjczyków.

Uczestnikom badania pokazywano również najważniejsze atrakcje turystyczne z ich regionów. 39 procent Szkotów nie rozpoznało zdjęcia znajdującego się na terenie ich państwa najstarszego pola golfowego – St Andrews, a jedna czwarta londyńczyków nie wiedziała, że charakterystyczny „ogórek” – wieżowiec górujący nad City, znany jest jako “30 St Mary Axe” lub “Gherkin”.

Ankieta ujawniła również, że Wyspiarze chętnie podróżują i odwiedzają atrakcje turystyczne, ale w większości te, znajdujące się za granicą, do czego przyznało się 22 procent z 3 tysięcy badanych.

„Stary dobry lokalny patriotyzm przestaje powoli być domeną Brytyjczyków” – twierdzi Suzanne Cannon, rzeczniczka Jurys Inn. „Zamiast poznawać własną okolicę, ulegają pokusom filmów i programów telewizyjnych i na wakacje uciekają za granicę” – podsumowuje.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjczycy wpadają w długi. Do 2016 roku mogą być niewypłacalni
NastępnyPolicja prowadzi śledztwo w sprawie gangu, który znieważył kobietę w Southampton