Start Wiadomości Trzęsienie ziemi w Winchester: siła wstrząsów doszła do 2,9 w skali Richtera

Trzęsienie ziemi w Winchester: siła wstrząsów doszła do 2,9 w skali Richtera

2111
0

Wczoraj, około godziny 18:30 mieszkańcy Winchester usłyszeli głośny grzmot. Ściany domów zaczęły drżeć, a przyrządy pomiarowe wskazywały, że wstrząsy miały miejsce na głębokości trzech kilometrów. Ich siła wyniosła 2,9 w skali Richtera.

Siła wstrząsów nie była na tyle duża, aby spowodować szkody, ale wystarczająca, aby okoliczni mieszkańcy zaczęli się denerwować. „Właśnie jedliśmy kolację kiedy usłyszeliśmy okropny grzmot. Potem przez około pięć sekund cały dom się trząsł. Bardzo się wystraszyliśmy” – relacjonuje mieszkanka pobliskiego Littleton.

Przedstawiciele policji w Newhapshire otrzymali w związku z trzęsieniem wiele telefonów od zaniepokojonych mieszkańców okolic Kingsworthy, którzy utrzymywali, że na ich posesjach miała miejsce „eksplozja” po której nastąpiły „silne wstrząsy”. Jeden z użytkowników Twittera stwierdził, że „łóżka w domach niemal chodziły”, a huk można porównać do „autobusu rozbijającego się na ścianie domu sąsiadów”.

Straż pożarna w Hampshire uspokaja, że w wyniku trzęsienia nikt nie został ranny. Nie odnotowano również żadnych zniszczeń.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniCo się stało z rekordowym wzrostem brytyjskiej gospodarki?
NastępnyNajwiększe brytyjskie banki oszukały 2 mln klientów. Rusza wypłata odszkodowań