Start Polecane Trzech Walijczyków skazanych za pobicie Polaka

Trzech Walijczyków skazanych za pobicie Polaka

1097
0

Trzech mężczyzn w wieku 19, 20 i 52 lat zostało skazanych za rasistowski atak na Polaka. Wszyscy przyznali się do winy. Do zdarzenia doszło 27 maja 2016 w Connah’s Quay, we Walii.

Trzech Walijczyków napadło na Polaka, gdy ten wraz ze swoim kolegą wracał ze restauracji z jedzeniem na wynos. Najpierw mężczyźni krzyczeli w jego stronę, aby „wracał do swojego kraju”, a później związali go i pobili ostrym narzędziem, prawdopodobnie młotkiem. Przestali go bić, gdy na miejscu zdarzenia pojawiła się taksówka. W trakcie przesłuchań Brytyjczycy twierdzili, że Polak wcześniej sam na kogoś napadł.

Po blisko roku od zdarzenia przed Mold Crown Court zakończył się proces. Sąd skazał 19-letniego  Daniela Butlera i 20-letniego Chada Stagga odpowiednio na 4 lata i 4,5 roku pobytu w zakładzie dla młodocianych przestępców. 52-letni Anthony Stagg usłyszał wyrok 27 miesięcy pozbawienia wolności – informuje BBC.

Sędzia Niclas Parry powiedział, że atak na Polaka jest „ kolejnym poważnym i przygnębiającym przypadkiem rasistowskiego zachowania”. Tej samej nocy, kiedy doszło do zdarzenia został pobity kolega Polaka, który wracał z nim do domu, jednak sprawca nie został wykryty.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK: Plaga uczniów przynoszących do szkoły noże
NastępnyLou Lou’s Vintage Fair w Southampton