Start Wiadomości Trwają zbiórki dla rodzin ofiar zamachu

Trwają zbiórki dla rodzin ofiar zamachu

746
0

W pogrążonej żałobą Wielkiej Brytanii trwają zbiórki pieniędzy dla ofiar zamachu i ich rodzin. W zaledwie 24 godziny udało się zebrać ponad milion funtów.

W wyniku ataku terrorystycznego, do którego doszło 22 maja w Manchesterze, zaginęły 22 osoby, a 59 zostało ciężko rannych. Kilka godzin po zamachu rozpoczęły się zbiórki pieniędzy na rzecz rodzin ofiar, w tym także dla 16-letniej Patrycji i 20-letniej Oli Klis, które w ataku straciły swoich rodziców. Główna zbiórka rozpoczęła się z inicjatywy Manchester Evening, natomiast o wsparcie dla sióstr Klis prosi ich sąsiadka. Głównie dzięki Polonii udało się zebrać dla nich ponad siedem tysięcy funtów.

Dziś w całej Wielkiej Brytanii o godzinie 11 czasu lokalnego minutą ciszy zostanie uczczona pamięć ofiar zamachu. Hołd ofiarom zostanie też oddany w Manchesterze na St Ann’s Square. W wydarzeniu mają wziąć udział mieszkańcy oraz władze miasta. Plac stał się głównym miejscem upamiętniającym ofiary poniedziałkowej tragedii. Okoliczny mieszkańcy przynoszą w to miejsce kwiaty i zdjęcia.

Zgodnie z wcześniejszymi planami  28 maja w Manchesterze odbędzie się bieg „Great Manchester Run”. Po podniesieniu poziom zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii do najwyższego, piątego stopnia organizatorzy zastanawiali się nad rezygnacją, jednak po ustalaniach, że bieg będzie dodatkowo zabezpieczony przez policję zdecydowano, że półmaraton nie zostanie odwołany.

Osierocone siostry Patrycję i Olę Klis można wesprzeć na stronie Go Foud Me. Pięniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie najbliższej przyszłości.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFestiwal Common People powraca do Southampton już w ten weekend
NastępnyDarmowe śniadania dla uczniów warte siedem pensów?