Start Wiadomości Trump ostro o zamachu w UK: „Ta rzeź musi się skończyć”

Trump ostro o zamachu w UK: „Ta rzeź musi się skończyć”

670
0

Donald Trump nazywał zamach terrorystyczny w Londynie „rzezią, której musi zostać położony kres”. Wcześniej prezydent Stanów Zjednoczonych skrytykował burmistrza Londynu za jego słowa, że „nie ma powodów do paniki”.

Donald Trump najpierw skierował słowa krytyki wobec Sadiq Khana, burmistrza Londynu. Amerykański prezydent napisał na Twitterze: – Co najmniej 7 osób nie żyje, 48 zostało rannych, a burmistrz Londynu mówi, że nie ma powodów do niepokoju. Rzecznik Khana od razu zareagował na te słowa tłumacząc, że burmistrz „ma ważniejsze sprawy do załatwiania niż odpowiadanie na uwagi prezydenta Trumpa”.

– Musimy skończyć z polityczną poprawnością i zająć się bezpieczeństwem ludzi. Jeżeli nie zmądrzejemy, to będzie tylko gorzej – dodał Donald Trump w kolejnym wpisie. – Musimy być mądrzy, czujni i twardzi. Sądy muszą oddać nam nasze prawa. Potrzebujemy  „zakazu wjazdu” jako dodatkowego poziomu bezpieczeństwa – zaapelował na Twitterze amerykański prezydent.

Prezydent USA zapewnił też, że Wielka Brytania może liczyć na pełne wsparcie Stanów w tych trudnych chwilach. Wyrazy solidarności z Londynem zadeklarowała też m.in. Angela Merkel, Emmanuel Macron, Donald Tusk, Władimir Putin i Jean-Claude Juncker.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni„Dosyć tego” – Theresa May po ataku terrorystycznym w Londynie
NastępnyGwiazdy zaśpiewały dla ofiar zamachu w Manchesterze