Start Wiadomości Trumna z ciałem Elżbiety II w pałacu Westminsterskim

Trumna z ciałem Elżbiety II w pałacu Westminsterskim

180
0

W środę trumna z ciałem królowej Elżbiety II dotarła do pałacu Westminsterskiego. Królowa pozostanie tam do czasu pogrzebu.

Przy salucie armatnim i dźwiękach dzwonu Big Ben kondukt z trumną z ciałem królowej Elżbiety II dotarł do pałacu Westminsterskiego. Za trumną szli król Karol III, trójka jego młodszego rodzeństwa – księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward, obaj jego synowie – William i Harry, syn księżniczki Anny, a zarazem najstarszy wnuk Elżbiety II, Peter Philips, jej mąż Timothy Lawrence, książę Gloucesteru Ryszard i David Armstrong-Jones, syn młodszej siostry Elżbiety II, nieżyjącej już też księżniczki Małgorzaty.

W pałacu Westminsterskim, a dokładniej w najstarszej jego części, Westminster Hall, trumna z ciałem królowej – przykryta królewskim sztandarem, na którym umieszczono imperialną koronę oraz wieniec z kwiatów – pozostanie do dnia pogrzebu.

Wzdłuż południowego brzegu Tamizy stoją długie kolejki ludzi, którzy czekają, aby ostatni raz pokłonić się królowej.

Oczekuje się, że w nadchodzących dniach setki tysięcy ludzi odwiedzą Pałac Westminsterski i złożą hołd królowej Elżbiecie II.

PoprzedniŚledztwo w sprawie morderstwa wszczęte po tym, jak znaleziono dwie osoby martwe
NastępnyPogrzeb Królowej Elżbiety II będzie wyświetlany w kinach i parkach na południu