Start Coronavirus Transport publiczny, urzędy, puby – sprawdź, gdzie musisz założyć maseczkę

Transport publiczny, urzędy, puby – sprawdź, gdzie musisz założyć maseczkę

669
0

Od wczoraj w Anglii nie obowiązują koronawirusowe obostrzenia. Większość prawnych ograniczeń w kontaktach społecznych w Anglii została usunięta, ale musimy pamiętać, że noszenie masek jest nadal zalecane w niektórych miejscach. Mowa przede wszystkim o transporcie publiczny. Musimy wiedzieć, że operator może odmówić nam przewozu, jeżeli nie założymy maseczki. Burmistrzowi niektórych miasta, zdecydowali, że zasada obowiązywać będzie również w pomieszczeniach na dworcach autobusowych. O tym czy maseczka będzie obowiązkowa w pracy, decyduje pracodawca.

Miejsca i operatorzy, którzy jasno określili swoje zasady dotyczące osłon twarzy:Transport publiczny:Jest to jedyny obszar, w którym rząd bardziej szczegółowo zaleca ludziom noszenie masek na twarz, chociaż od 19 lipca nadal nie ma takiej prawnej potrzeby. Jednak niektórzy operatorzy transportu publicznego i burmistrzowie powiedzieli, że nadal będą ich wymagać.

Autokar i autobus

Większość pasażerów autokarów i autobusów w całej Anglii nie będzie musiała nosić masek na twarz po tym, jak Konfederacja Transportu Pasażerskiego (CPT), która reprezentuje 95% autobusów i autokarów, stwierdziła, że ​​nie będzie to obowiązkowe.

CPT, który reprezentuje operatorów, w tym Stagecoach, First Group, Go Ahead i Arriva, powiedział: „Oczekujemy, że wiele osób, szczególnie w ruchliwych miejscach, podąży za wezwaniem premiera, aby nadal nosić zakrywanie twarzy jako uprzejmość wobec innych. „

Pociągi

Żaden pasażer pociągu nie będzie zmuszony do noszenia masek na twarz, powiedziała Rail Delivery Group (RDG), która reprezentuje wszystkich operatorów kolejowych i tramwajowych w Wielkiej Brytanii. Stwierdzono, że „podróż koleją wiąże się z niskim ryzykiem” i twierdzi, że większość wagonów jest „dobrze wentylowana przez systemy klimatyzacji lub drzwi i okna”.

Londyn

W stolicy pasażerowie wszystkich usług Transport for London (TfL) – w tym metra, autobusu, tramwaju, Docklands Light Railway, Overground i TfL Rail – będą musieli nosić zakrycie twarzy na stacjach i przez całą podróż, chyba że są zwolniony. Funkcjonariusze w Londynie będą mogli odmówić dostępu lub wyrzucić pasażerów, którzy nie spełniają wymogów dotyczących masek.

TfL zapewni również kierowcom i pasażerom taksówek i prywatnych pojazdów wynajętych noszenie masek, chyba że zostaną zwolnione.

West Yorkshire

Burmistrzowie regionów powiedzieli, że ludzie muszą nadal nosić maski na twarzach w pomieszczeniach na dworcach autobusowych w West Yorkshire.

Północny Wschód i Manchester

Pasażerowie metra na północnym wschodzie oraz pasażerowie linii tramwajowych Metrolink w Greater Manchester i na lotnisku w Manchesterze będą zobowiązani do noszenia osłon twarzy.

Region miasta Liverpool

Maski są obowiązkowe na Mersey Ferries i na przystani promowej, a burmistrz Steve Rotherham powiedział, że chciałby, aby były obowiązkowe we wszystkich środkach transportu publicznego, ale „nie mają takiej mocy”.

West Midlands

Burmistrz Andy Street powiedział: „Oczekujemy, że pasażerowie wszystkich środków transportu publicznego będą nadal nosić osłony twarzy, aby chronić personel i wrażliwych pasażerów”.

Supermarkety

Tesco, Sainsbury’s, Asda, Morrisons, Aldi, Lidl, Waitrose i Co-op powiedziały, że będą zachęcać klientów do dalszego używania maseczek w sklepach, ale nie będą zabraniać tym, którzy tego nie robią. 

Jak mówią rządowe wytyczne, maski należy nosić „w zatłoczonych miejscach”, co wskazywałoby na supermarkety. Ale rzeczniczka Co-op, która podobnie jak rywale będzie wspierać dalsze używanie masek, powiedziała, że ​​nie będzie to egzekwować polityki – podkreślając obawy, że może to być „punktem zapalnym przemocy i nadużyć” wobec personelu.

Bary, puby i restauracje

Wielka Brytania Hospitality, która reprezentuje sektor hotelarski, powiedziała, że ​​firmy zdecydują, jak postepować, ale większość „inwestowała mocno, aby ich obiekty były bezpieczne, dzięki czemu będą dobrze przygotowani, aby wiedzieć, jakie środki – jeśli w ogóle – są konieczne do ograniczenia ryzyko”.

Sieć pubów Greene King, która jest właścicielem ponad 1050 pubów, w tym Hungry Horse oraz Loch Fyne Seafood, twierdzi, że personel i klienci mogą wybrać, czy nosić maskę, czy nie.

Mitchells and Butlers, który prowadzi około 1700 pubów, barów i restauracji, w tym Toby Carvery, O’Neills, Harvester, All Bar One i Browns, powiedział to samo.

Prezes Wetherspoon, Tim Martin, powiedział, że sieć pubów zastosuje te same środki uzgodnione w lipcu 2020 r., w tym zwiększoną wentylację, ekrany i zachęcanie do zamawiania i płacenia za pośrednictwem aplikacji, a także udostępni maski na twarz dla personelu i klientów, jeśli będą chcieli je nosić i zachować system Test and Trace, ale nie będzie to obowiązkowe.

Miejsca pracy

Kongres Związków Zawodowych (TUC), który reprezentuje większość związków zawodowych w Anglii i Walii, stwierdził, że zakłady pracy powinny przeprowadzać oceny ryzyka w porozumieniu z pracownikami i związkami zawodowymi, aby określić, jakie środki ostrożności należy podjąć.

Ponadto, Kongres wezwał rząd do „zaostrzenia swoich mylących i nieodpowiednich wskazówek dotyczących bezpieczeństwa powrotu do pracy – zaczynając od wprowadzenia masek jako wymogu prawnego w transporcie publicznym i sklepach”.  „Niedobory personelu będą się pogłębiać, jeśli ludzie nie będą bezpieczni w pracy” – powiedział rzecznik TUC. „A jeśli mamy powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19 przez miejsca pracy, pracownicy muszą być w stanie pozwolić sobie na samoizolację”. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMet Office wydał bursztynowe ostrzeżenie dla Hampshire w związku z upałami
NastępnySzkoła w Southampton zamknięta po tym, jak 11 członkom personelu kazano się izolować