Start Polecane Tramwaje i kolej lekka w Southampton

Tramwaje i kolej lekka w Southampton

1505
0

Szefowie Southampton City Council ogłosili propozycje zmniejszenia korków na drogach w mieście poprzez stworzenie systemu transportu zbiorowego z wykorzystaniem tramwajów lub lekkiej kolei.

Członkowie rady miejskiej badają również sposoby nadania autobusom większego priorytetu, a także umożliwienie  przewożenia większej ilości towarów koleją.

Pomysły zostały przedstawione w weekend przez Jeremy’ego Moultona, zastępcę przewodniczącego rady miejskiej i członka gabinetu ds. rozwoju

Publikując pomysły w mediach społecznościowych Cllr Moulton napisał: „Będziemy wciąż rozwijać bezpieczną sieć ścieżek rowerowych, ale nie będziemy przez to usuwać pasów ruchu na głównych trasach arterii, ponieważ udowodniono, że takie rozwiązania powodują korki  oraz wzrost zanieczyszczenia.

„Zamierzamy również opracować rozwiązanie transportu masowego, który nie koliduje z ruchem drogowym. Prawdopodobnie będzie to oznaczało wprowadzenie lekkiej kolei pasażerskiej i przeniesienie większej ilości transportowanych towarów na tory.

„Mamy osiem stacji miejskich, więc mamy wiele możliwości zwiększenia częstotliwości usług lokalnych i dodania nowych tras kolejowych na istniejących torach”.

PoprzedniMężczyzna z Southampton walczy o życie po upadku z elektrycznej deskorolki
NastępnyNajwiększy dostawca mleka ma problem. Nie dostarczył mleka do setek sklepów w Wielkiej Brytanii