Start Wiadomości Tony Blair wzywa do zablokowania Brexitu

Tony Blair wzywa do zablokowania Brexitu

820
0

Blair zwrócił się do proeuropejskich Brytyjczyków, żeby próbowali przekonać zwolenników Brexitu do zmiany ich zdania sprawie wyjścia UK z Unii Europejskiej.

Były premier uważa, że wyniki referendum są wynikiem niedostatecznej wiedzy głosujących dotyczących konsekwencji, jakie niesie za sobą opuszczenie UE przez Wielką Brytanię – informuje Evening Standard.

– Ludzie głosowali nie mając informacji na temat podstawowych terminów związanych z Brexitem. Teraz mają taką wiedzę, dlatego powinni mieć prawo do zmiany swojej decyzji – apelował Tony Blair.

– Naszym zadaniem jest pokazanie rzeczywistych kosztów, jakie niesie ze sobą Brexit i udowodnienie, że głosujący nie mieli dostatecznej wiedzy na temat konsekwencji wyjścia z Unii Europejskiej. Chcemy również ukazać, jakie starty Brexit przyniesie dla kraju i jego obywateli. Nie wiem czy uda nam się osiągnąć nasz cel, ale nie dowiemy się, jeżeli nie spróbujemy – dodaje.

Były premier sugeruje parlamentowi, że to opinia publiczna powinna mieć ostatnie zdanie, dlatego apeluje o zorganizowanie drugiego referendum w sprawie Brexitu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrexit zaczyna uderzać w Irlandię
NastępnyBrexit potrwa dłużej niż 24 miesiące