Start Wiadomości To nie ćwiczenia są kluczem do utraty wagi, ale dieta

To nie ćwiczenia są kluczem do utraty wagi, ale dieta

1028
0

Jeśli zależy ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów, powinieneś zamiast karnetu na siłownię, udać się do dobrego dietetyka. Okazuje się, że to właśnie niewłaściwa dieta jest główną przyczyną otyłości.

Panująca obecnie w Wielkiej Brytanii epidemia otyłości mobilizuje brytyjskich naukowców do badań nad przyczynami wzrostu wagi. Okazuje się, że w o wiele większej mierze to zła dieta, a nie brak ćwiczeń, jest odpowiedzialna za skalę otyłości.

Eksperci podkreślają, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla naszego zdrowia i zapobiega rozwojowi wielu chorób, ale nie ma szczególnego wpływu na zmniejszenie wagi ciała.

Cała krytyka związana z epidemią otyłości na Wyspach powinna się skoncentrować – według specjalistów – na przemyśle spożywczym. To nieodpowiednie pokarmy oraz napoje słodzone zwiększają naszą masę ciała i prowadzą do niezdrowych nawyków żywieniowych, które później trudno zwalczyć.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPonad 2600 kierowców zostało ukaranych za przekroczenie dozwolonej prędkości w czasie 7-dniowej akcji policji w Hampshire
NastępnyCeny domów w Southampton wyższe niż w Londynie?