Start Wiadomości To będzie najmroźniejsza zima od 58 lat?

To będzie najmroźniejsza zima od 58 lat?

1371
0

Do Wielkiej Brytanii wkroczy już wkrótce masa arktycznego powietrza znad bieguna północnego i Syberii. Meteorolodzy ostrzegają, że może to być najmroźniejsza zima od 58 lat w UK – informuje „Daily Express”.

W północnej Anglii i Szkocji już obowiązuje kilka żółtych alarmów, które mają ostrzec przed warunkami meteorologicznymi, powodującymi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Silny wiatr, obfite opady śniegu i rekordowo niskie temperatury – tak ma być w najbliższych tygodniach w całej Wielkiej Brytanii, a nie tylko na północy kraju – ostrzega Met Office. W niektórych częściach Wysp eksperci spodziewają się nawet -13 stopni Celsjusza.

Jak zaznacza „DE” modele pogodowe pokazują, że jeszcze w tym miesiącu nieprzyjemna pogoda ma objąć cały kraj, łącznie ze stolicą Wielkiej Brytanii. Przyszły tydzień może być dla mieszkańców Londynu wyjątkowo ciężki z powodu obniżających się temperatur, a marznący deszcz – szczególnie da się we znaki tutejszym kierowcom.

Z powodu pogarszającej pogody trzeba nastawić się na chaos na drogach, liczne utrudnienia i niebezpieczeństwa. Eksperci apelują również by w czasie gorszej aury szczególnie zwracać uwagę na starszych i potrzebujących ludzi.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowe wytyczne dotyczące spożywania alkoholu
NastępnyKiermasz rolniczy w Hampshire