Start Wiadomości Theresa May: Wyspy będą zjednoczonym narodem poza UE

Theresa May: Wyspy będą zjednoczonym narodem poza UE

719
0

Theresa May i pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon spotkają się na dwa dni przed oficjalnym uruchomieniem Artykułu 50. i zarazem w przeddzień głosowania w sprawie referendum niepodległościowego, które odbędzie się w szkockim parlamencie.

Jest to pierwsze oficjalne spotkanie odkąd Nicola Sturgeon ogłosiła swoją propozycję przeprowadzania w Szkocji drugiego referendum niepodległościowego. Podczas rozmów brytyjska premier chce przekonać Sturgeon, że Zjednoczone Królestwo osiągnie więcej, jeżeli będzie działało wspólnie. Według brytyjskiego rządu Wielka Brytania ma szansę stać się zjednoczonym narodem poza granicami Unii Europejskiej, a jeżeli Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna skupią się na współpracy, to staną się siłą nie do powstrzymania – informuje Telegraph.

Downing  Street podkreśla  aby pamiętać, że negocjacje, które rozpoczną się lada dzień nie spowodują, że Wyspy odetną się od świata, lecz doprowadzą Wielką Brytanię do nowego rodzaju partnerstwa z Europą i spowodują, że stanie się ona bardziej globalna. Według informacji przekazanych przez biuro brytyjskiej premier nadrzędnym celem negocjacji jest znalezienie rozwiązania, które będzie najlepsze dla zwykłych ludzi i sprawi, że naród będzie bardziej zjednoczony.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDarmowy wstęp z okazji 5-tych urodzin Sea City Museum
NastępnyLondyn: Liczba turystów spada ze względu na ryzyko ataku?