Start Polecane Theresa May: „Wielka Brytania pozostanie kluczowym graczem”

Theresa May: „Wielka Brytania pozostanie kluczowym graczem”

752
0

Przemawiając podczas szczytu G20 Theresa May zaprzeczyła jakoby Wielka Brytania miała tracić globalny wpływ na ważne kwestie ze względu na Brexit i podkreśliła, że jej kraj będzie odważnie zabierać głos na arenie międzynarodowej.

Przemawiając w Hamburgu, brytyjska premier powiedziała, że w takich dziedzinach, jak wolny handel i przeciwdziałanie terroryzmowi, Wielka Brytania pozostała kluczowym graczem. Jeśli chodzi o przeciwdziałanie terroryzmowi, May powiedziała, że trzeba zapobiegać finansowaniu aktów terroru, np. poprzez śledzenie transakcji niewielkich sum pieniędzy, które przekazywane są tzw. samotnym wilkom. Premier pokreśliła, że zmieniające się zagrożenie terroryzmem „trzeba podjąć z każdego punktu widzenia”.

Theresa May powiedziała też, że należy udoskonalić system dzielenia się informacjami o osobach, o których wiadomo, że wyjechały walczyć w szeregach tzw. Państwa Islamskiego, według premier należy śledzić, czy nie próbują oni wrócić do swoich krajów – informuje BBC.

Eksperci przewidują, że podczas kolejnych przemówień na szczycie G20 Theresa May będzie naciskać na Donalda Trumpa w sprawie porozumienia paryskiego (plan działania w sprawie zmian klimatu), z którego wycofał się w ubiegłym miesiącu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMiesiąc po zmianie w grafiku wywozu śmieci, ulice Southampton zasypane śmieciami
NastępnyZwierzęta odnalezione po latach