Start Wiadomości Theresa May ogłosiła plan wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii

Theresa May ogłosiła plan wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii

898
0

Wczoraj premier brytyjskiego rządu ogłosiła plan dotyczący wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Najważniejsze dla Theresy May sprawy w przyszłych negocjacjach z Unią to zagwarantowanie praw imigrantom, kontrola przepływu osób oraz opuszczenie wspólnego europejskiego rynku.

Mówiąc o przyszłym statusie obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii, Theresa May powiedziała, że „uczciwość wymaga rozwiązania tej kwestii najszybciej, jak to tylko możliwe”. Premier zaznaczyła, że obywatele krajów Unii Europejskiej będą nadal mile widziani w Wielkiej Brytanii po wystąpieniu kraju ze Wspólnoty Europejskiej. May zapewniła, że „prawa pracowników z krajów Unii będą nadal w pełni chronione”. Oznacza to, że każdy, kto pracuje legalnie, płaci podatki i składki na ubezpieczenie zdrowotne, będzie miał prawo do pozostania w UK.

May zapowiedziała również wprowadzenie nowych przepisów imigracyjnych, które pozwolą na kontrolę liczby osób, które przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii z krajów Unii. Może to oznaczać, że po Brexicie wjazd na Wyspy nie będzie już taki prosty. Na lotnisku, zamiast dowodu trzeba będzie okazywać paszport, a kontrole paszportowe będą bardziej skomplikowane.

PoprzedniOśmiu mężczyzn ma tyle, co połowa ludzkości
NastępnyPlany poszerzenia odcinka autostrady M27