Start Polecane Theresa May obiecuje dodatkowe 2 miliardy na budowę nowych domów

Theresa May obiecuje dodatkowe 2 miliardy na budowę nowych domów

704
0

Rząd konserwatystów obiecuje przeznaczyć 2 miliardy funtów na budowę nowych, tanich domów. Propozycja May została dobrze przyjęta przez lokalne councile, właścicieli domów i wspólnoty mieszkaniowe. Bardziej sceptycznie do pomysłu nastawiona jest opozycja.

Podczas corocznej konferencji konserwatystów w Manchesterze Theresa May obiecała przeznaczyć dodatkowe środki na budowę nowych, niedrogich domów. W sumie na nowy program torysów do 2021 roku zostanie przeznaczonych 9,1 miliardów funtów. Jej deklaracja została dobrze przyjęta m.in. przez councile i landlordów. Opozycja natomiast uważa, że oferta brytyjskiej premier jest tylko „ciepłymi słowami bez konkretnego działania”.

W przemówieni Theresa May podkreśliła, że obecnie jedynie 38 proc. osób w wieku od 25 do 34 lat posiada własne mieszkanie. W  ostatniej dekadzie liczba ta sięgała 59 proc. Nowy program konserwatystów ma być więc sposobem na zażegnanie kryzysu mieszkaniowego – informuje News Sky.

Rząd sugeruje, że dodatkowa dotacja w wysokości i 2 mld funtów może zostać przeznaczona na budowę około 25 tys. lokali socjalnych.