Start Wiadomości Theresa May nada prawa wyborcze 16-latkom?

Theresa May nada prawa wyborcze 16-latkom?

758
0

Posłowie m.in. z Partii Zielonych wzywają Theresę May, aby nadała prawa wyborcze 16 i 17-latkom. Politycy uważają, że młodzi ludzi powinni mieć prawo wypowiedzenia się, co do swojej przyszłości poprzez możliwość głosowania w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Po tym jak Izba Gmin zdecydowała o przeprowadzeniu przedterminowych wyborów parlamentarnych, wśród brytyjskich polityków pojawiały się głosy, aby możliwość pójścia do urn mieli również 16 i 17-latkowie – informuje Independent.

– Premier powinna dokonać pilnej zmiany prawa, aby pozwolić wypowiedzieć się młodym ludziom, co do swojej przyszłości. Theresa May mówi o bezpieczniejszej przyszłości tego kraju, jeśli są to wybory o znaczeniu narodowym, powinniśmy zmienić prawo, aby 1,5 miliona brytyjskich 16 i 17-latków mogło zagłosować 8 czerwca – powiedziała Caroline Lucas, współprzewodnicząca Partii Zielonych.

– Wstrzymanie głosu z 16 i 17-latków jest niezgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju. Jeżeli młodzi ludzie mogą brać udział w niektórych wyborach i referendach, to nie można odmówić im udziału również w wyborach parlamentarnych – dodał Angus Robertson, wiceprzewodniczący Szkockiej Partii Narodowej.

Wezwania do niezwłocznej zmiany prawa pojawiły się zaledwie dzień po tym, jak Theresa May ogłosiła konieczność przeprowadzenia przyśpieszonych wyborów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowa 10-funtówka zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w Winchester
NastępnyNowa restauracja Roosters Piri Piri otwarta w Southampton