Start Wiadomości Theresa May: „Atak był chory i niemoralny”

Theresa May: „Atak był chory i niemoralny”

790
0

Brytyjska premier po nadzwyczajnym posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA określiła środowy atak jako chory i zdeprawowany. Podkreśliła też, że jakiekolwiek przejawy zła i terroru nie zdołają podzielić Wielkiej Brytanii, a ona sama nie podda się atakom.

Thersesa May powiedziała, że miejsce, które wybrał zamachowiec nie było przypadkowe. Według niej napastnik specjalnie obrał ze cel serce Londynu. Chcąc pokazać, że Wielka Brytania nie podda się atakom nienawiści obydwie izby parlamentu wznowią obrady – informuje News Sky.

– Nasze myśli i modlitwy są z ofiarami, ich rodzinami i przyjaciółmi. Dla tych z nas, którzy byli w parlamencie w czasie tego ataku, wydarzenia te stanowią przypomnienie o wyjątkowej odwadze naszej policji i służb bezpieczeństwa – powiedziała podczas przemówienia Theresa May. – Londyńczycy i wszyscy, którzy przyjechali odwiedzić nasze wspaniałe miasto wstaną i rozpoczną jutro normalny dzień – dodała premier.

Liderzy krajów dotkniętych niedawnymi atakami terrorystycznymi wyrazili solidarność z Wielką Brytanią po ataku w pobliżu parlamentu. Kondolencje dla Brytyjczyków napływają od przywódców z całego świata.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJeden z największych pracodawców w Southampton ogłosił redukcję etatów
NastępnyZmarła kolejna osoba ranna po ataku w Londynie