Start Wiadomości The Sun: Rumuńskie dzieci produkują zabawki do Kinder Niespodzianek

The Sun: Rumuńskie dzieci produkują zabawki do Kinder Niespodzianek

1448
0

Na producenta Kinder Niespodzianek spadła fala krytyki po tym jak pojawiły się podejrzenia, że w Rumunii do pracy angażowane są dzieci, które otrzymują za godzinę pracy równowartość 22 pensów.

Z ustaleń „The Sun” wynika, że dzieci w wieku nawet 6 lat są zatrudniane do składania zabawek z Kinder Niespodzianek. Tabloid miał dotrzeć do jednej z rodzin, która jest w taki sposób wykorzystywana.

To dom Jurj, gdzie rodzice wraz z 11-letnim synem i 6-letnią córką, zaangażowani są w proces produkcji. – To niewolnictwo, ale co można zrobić, kiedy nie ma się wyboru. Jeśli zobaczysz jak żyjemy, zrozumiesz, że naszym marzeniem jest życie w Wielkiej Brytanii – powiedział Christian Jurj, głowa rodziny. Za tysiąc jajeczek zarabiają równowartość 3,77 funta.

– Gdyby szefowie Ferrero wiedzieli, co dzieje się w Rumunii, dostaliby zawału. Ferrero może nie być świadome tego, za co płaci. Władze firmy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że pracownicy traktowani są jak niewolnicy – opowiedziała „The Sun” osoba odpowiedzialna za demaskację producenta słodyczy w Rumunii.

Rzecznik firmy zapowiedział, że zostanie w tej sprawie przeprowadzone dochodzenie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniInterwencja policji pod sklepem z butami Kanye Westa
NastępnyKolejny samochód wjechał w budynek w Hampshire