Start Polecane „The Guardian” zachęca do podróży do Polski

„The Guardian” zachęca do podróży do Polski

433
0

Brytyjski dziennik zachęca do odwiedzenia Polski, aby wesprzeć tych, którzy pomagają ukraińskim uchodźcom.

Dziennikarka „Guardiana” Caroline Eden opisuje niedawną podróż do Warszawy, Krakowa i Gdańska. Jednak podkreśla, że oprócz atrakcji jakie oferuje Polska jest jeszcze jeden powód, dla którego warto tu przyjechać.

„Polska podejmuje ogromne wysiłki, by pomóc Ukraińcom, których tysiące wciąż przybywają każdego dnia autobusami i pociągami (około 1,2 miliona osób złożyło wniosek o tymczasowy pobyt w Polsce). Na dworcach kolejowych przez całą dobę działają olbrzymie namioty kuchenne, hotele przyjmują uchodźców, kawiarnie zbierają pieniądze, kucharze dostarczają posiłki, a muzea i galerie mają skrzynki na datki.” – czytamy na łamach dziennika.

„Wydając pieniądze w Polsce wspierasz bezpośrednio tych, którzy pomagają Ukraińcom – właścicieli hoteli oferujących darmowe pobyty dla tych, którzy uciekli, szefów kuchni z restauracji dostarczających darmowe posiłki do ośrodków dla uchodźców oraz zwykłych Polaków, od właścicieli sklepów i kelnerów po barmanów i taksówkarzy, którzy zaoferowali milionom uchodźców miejsce do spania w swoich domach” – przekonuje dziennikarka „Guardiana”.

PoprzedniWielomilionowa fabryka konopi odkryta w Southampton
NastępnyStrajk kolejowy: nowy strajk odbędzie się 27 lipca