Start Coronavirus Testy szczepionki Covid-19 mogą rozpocząć się w Southampton tej jesieni

Testy szczepionki Covid-19 mogą rozpocząć się w Southampton tej jesieni

534
0

Badania nad szczepionką na koronawirusa, opracowaną przez naukowców z Southampton, mogłyby się rozpocząć w mieście jeszcze tej jesieni.

Wsparcie finansowe w wysokości 1,9 miliona funtów od Innovate UK, rządowej agencji innowacji, zapewniło pieniądze dla współpracy pomiędzy firmą spin-out DIOSynVax z Cambridge, Uniwersytetem Cambridge i University Hospital Southampton NHS Foundation Trust.

Gotówka pozwoli zespołowi przeprowadzić serię badań klinicznych nad kandydatem na szczepionkę. Odbędzie się to w National Institute for Health Research (NIHR) w Southampton Clinical Research Facility i może rozpocząć się już jesienią tego roku.

Profesor Jonathan Heeney, założyciel DIOSynVax, powiedział: „Nasze podejście obejmuje trójwymiarowe modelowanie komputerowe SARS-CoV-2 [wirusa, który powoduje strukturę Covid-19]. „Wykorzystuje informacje o samym wirusie, a także o jego krewnych – SARS, MERS i innych koronawirusach przenoszonych przez zwierzęta, które grożą ponownym „rozprzestrzenieniem się” na ludzi, powodując przyszłe ludzkie epidemie.” „Szukamy szczelin w jego zbroi, kluczowych fragmentów wirusa, których możemy użyć do skonstruowania szczepionki, aby skierować odpowiedź immunologiczną we właściwym kierunku.”

„Ostatecznie naszym celem jest stworzenie szczepionki, która nie tylko ochroni przed SARS-CoV-2, ale także innymi pokrewnymi koronawirusami, które mogą przenosić się ze zwierząt na ludzi”.

PoprzedniBrytyjski rząd zmienia zdanie w kwestii zasłaniania twarzy w szkołach
NastępnyZatwierdzono plany dotyczące kompleksu kontenerów w College Street w Southampton