Start Coronavirus Testy na koronawirusa będą dostępne dla 65-latków z objawami

Testy na koronawirusa będą dostępne dla 65-latków z objawami

347
0

Ministrowie starają się osiągnąć cel Matta Hancocka, jakim jest 100 000 testów dziennie do końca kwietnia.

Matt Hancock ogłosił, że każda osoba w wieku powyżej 65 lat z objawami Covid-19 będzie mogła zostać przetestowana pod kątem wirusa, gdy rząd uruchomi program testowy.

Sekretarz zdrowia powiedział na codziennej konferencji prasowej Downing Street, że osoby starsze i ich rodziny będą mogły kwalifikować się do testów.

Hancock powiedział, że mieszkańcy domów opieki i personel będą również mieć dostęp do testów – nawet jeśli nie mają objawów.

Według najnowszych oficjalnych danych ministrowie byli pod presją liczby ofiar śmiertelnych w domach opieki z ponad 5000 zgonów związanych z koronawirusem od początku epidemii. Rozwój testów pojawia się również, gdy rząd stara się osiągnąć cel Hancocka, jakim jest 100 000 testów dziennie do końca kwietnia.

Hancock podkreślił, że rząd jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, ponieważ ma teraz zdolność przeprowadzania około 73 400 testów dziennie.

Przyznał jednak, że faktyczna liczba testów przeprowadzonych w poniedziałek wyniosła jedynie 43 453, pozostało tylko kilka dni do wyznaczonego sobie terminu.

Powiedział, że wysyłka domowych zestawów testowych do końca tygodnia zostanie zwiększona do 25 000 dziennie, podczas gdy mobilne jednostki testowe obsługiwane przez armię osiągną więcej niż 70 000 do końca tygodnia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOto surowe zasady, które mogą obowiązywać przy ponownym otwarciu sklepów High Street
NastępnyPonad 170 000 funtów zebranych dla pracowników NHS w Southampton