Start Coronavirus Testy Covid zostały rozszerzone na więcej miejsc pracy w Anglii

Testy Covid zostały rozszerzone na więcej miejsc pracy w Anglii

576
0

Rząd twierdzi, że testy na Covid są oferowane większej liczbie firm w Anglii dla pracowników, którzy nie mogą pracować z domu podczas lockdownu.

Firmy zatrudniające ponad 50 pracowników mają teraz dostęp do testów, które mogą dać wyniki w mniej niż 30 minut. Wcześniej tylko firmy zatrudniające ponad 250 pracowników kwalifikowały się do testów.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock wezwał firmy i pracowników do skorzystania z oferty „powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa”. „Jeśli weźmie się pod uwagę, że około jedna na trzy osoby ma wirusa bez objawów i może potencjalnie zarazić ludzi, nawet o tym nie wiedząc, staje się jasne, dlaczego skupienie się na testach na osobach bez objawów jest tak istotne” – powiedział, dodając, że firmy powinny regularnie testować personel.

Uruchomiono witrynę internetową, na której więcej firm może zarejestrować się w programie szybkich testów.

Najnowsze dane wskazują, że kolejne 828 osób w Wielkiej Brytanii zmarło na Covid w ciągu 28 dni od stwierdzenia u nich choroby. Do piątku Wielka Brytania zaszczepiła na koronawirusa prawie 11,5 mln osób. W międzyczasie lekarze pierwszego kontaktu w Anglii otrzymają od NHS dodatkowe 10 funtów za każdego pacjenta, którego zaszczepiono przeciwko Covid-19.

Oprócz oferowania szczepień w swoich gabinetach, lekarze pierwszego kontaktu odwiedzają pacjentów, aby podawać szczepionki osobom, które często są bezbronne i nie mogą opuścić domu.

PoprzedniWeterynarze ostrzegają właścicieli psów przed śmiertelną chorobą
NastępnyW tym miesiącu Lidl otworzy nowy supermarket w Southampton