Start Southampton Tesco zamyka jeden z głównych sklepów w Hampshire

Tesco zamyka jeden z głównych sklepów w Hampshire

1543
0

TESCO ogłosiło zamknięcie jednego z głównych sklepów w Hampshire. Około osiemdziesięciu pracowników Tesco Homeplus w West Quay, Harbour Parade  w Southampton stoi w obliczu utraty pracy.

Zamknięcie zapowiedziane na marzec 2015 jest częścią planu likwidacji tych sklepów w UK, które nie przynoszą oczekiwanych zysków. Zapowiedź ta wiaże się z obecną sytuacją firmy, która zanotowała znaczny spadek zysków i ogłosiła, że 43 sklepy o najniższych dochodach zostaną zamknięte.

W oświadczeniu, które wydał nowy prezes firmy Dave Lewis czytamy: „W styczniu ogłosiłem, że nasze wyniki sprzedaży dalece odbiegają od naszych oczekiwań i aby zabezpieczyć przyszłość naszego biznesu w UK bedziemy musieli zamknąć 43 sklepy, które przynoszą najmniejsze dochody. Z ogromną przykrością zawiadamiam, że Southampton Homeplus jest jednych z tych sklepów. Decyzja aby zamknąć Homeplus była wyjątkowo trudna. Rozumiem, że fakt ten dotknie wielu pracowników firmy, naszych klientów a także lokalną społeczność. Naszym priorytetem jest zapewnić pracownikom, w miarę możliwości,  jak najkorzystniejsze alternatywne rozwiązania, np. transfer do innych sklepów”.

PoprzedniPrzyszli emeryci zaoszczędzą nawet 100 tys. Rząd zapowiada zniesienie nieuczciwych opłat
NastępnyPomysł na „technicznego” premiera zaraz po wyborach. Będzie rządził Wyspami przynajmniej przez miesiąc