Start Southampton Tesco zamyka jeden z głównych sklepów w Hampshire

Tesco zamyka jeden z głównych sklepów w Hampshire

1474
0

TESCO ogłosiło zamknięcie jednego z głównych sklepów w Hampshire. Około osiemdziesięciu pracowników Tesco Homeplus w West Quay, Harbour Parade  w Southampton stoi w obliczu utraty pracy.

Zamknięcie zapowiedziane na marzec 2015 jest częścią planu likwidacji tych sklepów w UK, które nie przynoszą oczekiwanych zysków. Zapowiedź ta wiaże się z obecną sytuacją firmy, która zanotowała znaczny spadek zysków i ogłosiła, że 43 sklepy o najniższych dochodach zostaną zamknięte.

W oświadczeniu, które wydał nowy prezes firmy Dave Lewis czytamy: “W styczniu ogłosiłem, że nasze wyniki sprzedaży dalece odbiegają od naszych oczekiwań i aby zabezpieczyć przyszłość naszego biznesu w UK bedziemy musieli zamknąć 43 sklepy, które przynoszą najmniejsze dochody. Z ogromną przykrością zawiadamiam, że Southampton Homeplus jest jednych z tych sklepów. Decyzja aby zamknąć Homeplus była wyjątkowo trudna. Rozumiem, że fakt ten dotknie wielu pracowników firmy, naszych klientów a także lokalną społeczność. Naszym priorytetem jest zapewnić pracownikom, w miarę możliwości,  jak najkorzystniejsze alternatywne rozwiązania, np. transfer do innych sklepów”.