Start Wiadomości Tesco zamyka działy mięsne i rybne

Tesco zamyka działy mięsne i rybne

846
0

Tesco poinformowało, że rezygnuje z prowadzenia działów mięsnych i rybnych. Na razie taką decyzją objęto kilka sklepów w Wielkiej Brytanii.

Wiodący supermarket w Wielkiej Brytanii ogłosił zamknięcie działów z mięsem i rybami w sześciu lokalizacjach w Wielkiej Brytanii. Powodem jest niedostateczne zainteresowanie tymi produktami. W sklepach zaczęły już pojawiać się tablice informacyjne wyjaśniające szczegóły takiej decyzji. – Z powodu niskiego popytu, działy mięsne i rybne wkrótce się zostaną zamknięte – brzmi fragment informacji skierowanej do klientów.

Trzecia pod względem wielkości sieć supermarketów na świecie obsługuje ponad 3700 sklepów w Wielkiej Brytanii. Firma nadal będzie oferować mięso i owoce morza w wersji gotowej i zamrożonej. Część specjalistów podejrzewa, że decyzja sieci jest bezpośrednio związana z coraz większym zainteresowaniem konsumentów żywnością wegańską i wegetariańską, na co może wskazywać fakt, że Tesco stało się jednym z wiodących supermarketów w Wielkiej Brytanii, jeśli chodzi o wegańskie alternatywy.

Badania dowodzą, że pokolenie Millenialsów oraz pokolenie Z, które obecnie stanowią większość na rynku, coraz częściej sięga po produkty pochodzenia roślinnego, co z kolei wypływa na decyzję sklepów o zmianie asortymentu.