Start Polecane Tesco zachęca kupujących i personel do noszenia masek

Tesco zachęca kupujących i personel do noszenia masek

464
0

Tesco poinformowało, że zachęca kupujących i personel do dalszego noszenia masek po złagodzeniu zasad Planu B w Anglii w czwartek.

Sainsbury’s i John Lewis powiedzieli również, że nadal będą prosić swoich klientów o noszenie masek.

Rzecznik Asda powiedział, że chociaż maski nie są już obowiązkowe, „prosimy klientów, aby nadal rozważali noszenie ich w zatłoczonych miejscach”.

Zasady Planu B zostały wprowadzone na początku grudnia, aby walczyć z Omicronem.

Jednak chociaż w Anglii zniesiono wymóg prawny dotyczący zakrywania twarzy w miejscach publicznych, rząd nadal zaleca ludziom noszenie masek w zamkniętych lub zatłoczonych pomieszczeniach oraz podczas spotkań z nieznajomymi.

Tesco powiedziało, że będzie nadal „postępować zgodnie z wytycznymi rządu, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom i współpracownikom”.

„Od 27 stycznia w Anglii będziemy zachęcać naszych kolegów do noszenia osłon twarzy podczas pracy i zachęcać naszych klientów, aby robili to samo, gdy robią u nas zakupy”.

Rzecznik Asda powiedział, że chociaż personel nie będzie prosił klientów o noszenie masek, „nadal będziemy mieć oznakowanie z przodu sklepu, które zachęca klientów do rozważenia noszenia ich w miejscach bliskiego kontaktu, zgodnie z wytycznymi.”

PoprzedniNastolatek skazany za dźgnięcie nożem przechodnia w „bezsensownym” ataku w Southampton
NastępnyBedford Place w Southampton: Nowe plany stref dla pieszych