Start Wiadomości Tesco walczy z Coca-Colą i wycofuje ze sklepów produkty koncernu

Tesco walczy z Coca-Colą i wycofuje ze sklepów produkty koncernu

1649
0

Z półek popularnej sieci supermarketów znikają napoje marki Schwepps. Koncern Coca-cola odmówił obniżenia cen produktów.

25 rodzajów napojów gazowanych, w tym tonic i ginger ale, nie będzie dostępnych w Tesco po tym jak firmy nie zdołały osiągnąć porozumienia co do renegocjacji kontraktów sprzedażowych. Jak donosi branżowy magazyn „The Grocers”, zarząd sieci sklepów nie zgodził się na proponowaną przez amerykański koncern podwyżkę cen.

Dotychczasowe zapasy napojów zaczęły wyczerpywać się dwa tygodnie temu, co zaalarmowało konsumentów, którzy zaczęli bombardować Tesco zapytaniami o brak ulubionego produktu. W związku z tym sieć zapowiedziała, że w nadchodzących dniach uzupełni zapasy jednego z najpopularniejszych składników drinków alkoholowych na Wyspach. Jak wynika jednak z informacji ujawnionych przez Tesco, w sklepach, do odwołania, dostępne będą jedynie trzy rodzaje tonicu Schwepps w litrowych butelkach.

Rzecznik Tesco oświadczył, że zmiany w stanie zaopatrzenia sklepów wynikają z chęci „zapewnienia klientom najlepszych produktów w najbardziej przystępnych cenach”.

To nie pierwszy raz, kiedy w wyniku niepomyślnych negocjacji, Tesco decyduje się na wycofanie ze sklepów całej gamy produktów jednego dostawcy. W przeszłości z półek na pewien okres zniknęło między innymi piwo Guinness. Skargi kontrahentów spowodowały, że obecnie praktyki spółki są przedmiotem kontroli z ramienia Groceries Code Adjucator – organu nadzorującego współpracę pomiędzy sklepami i firmami dostawczymi.

ŹRÓDŁOhttp://www.polishexpress.co.uk/
PoprzedniFunt najsilniejszy od siedmiu lat – nie straszny mu nawet “brexit”
NastępnyPasażerowie dostaną zwrot pieniędzy, jeśli ich pociąg spóźni się przynajmniej dwie minuty