Start Polecane Tesco szuka kierowców. Oferuje bon powitalny

Tesco szuka kierowców. Oferuje bon powitalny

729
0

Tesco oferuje 1000 funtów premii za przystąpienie kierowcom ciężarówek, którzy dołączą do firmy przed końcem września. 

Opłata, dotyczy nowych pracowników, którzy dołączyli do firmy od 14 lipca do 30 września. Ograniczona czasowo oferta pojawiła się po tym, jak supermarkety musiały, w zeszłym tygodniu, uspokajać klientów, tłumacząc, że nie ma potrzeby panikować przy zakupach. Ma to związek ze zdjęciami, które pojawiły się w internecie i pokazują na wpół puste półki i raportem o chwilowych brakach. 

W zeszłym tygodniu British Retail Consortium (BRC) ostrzegło, że niedobory kadrowe, spowodowane dużą liczbą pracowników izolujących się po pingowaniu przez aplikację NHS Covid-19, „kładają coraz większą presję na zdolność sprzedawców do utrzymywania godzin otwarcia i utrzymywania półek zaopatrzony”.

Wpływ tzw. „pingdemii” był widoczny także w fabrykach, piekarniach i zakładach mięsnych. Od tego czasu rząd wprowadził środki nadzwyczajne, które, jak twierdzi, będą chronić dostawy żywności, pozwalając tysiącom pracowników uniknąć konieczności samoizolacji, jeśli zostaną zidentyfikowane jako osoby mające kontakt z zakażonym koronawirusem.

Miejsca pracy o znaczeniu krytycznym w łańcuchu dostaw żywności są traktowane priorytetowo pod kątem ukierunkowanych codziennych testów, które umożliwią kwalifikującym się pracownikom zidentyfikowanym jako kontakty z Covid kontynuowanie pracy, jeśli wynik testu będzie negatywny.

Tymczasem stowarzyszenie Road Haulage Association (RHA) wcześniej stwierdziło, że w Wielkiej Brytanii brakuje około 60 000 kierowców transportowych po tym, jak około 30 000 testów jazdy samochodem ciężarowym nie odbyło się w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPięć nowych tras spacerowych uruchomionych w New Forest
NastępnyCovid: Dzięki szczepieniom Wielka Brytania wygrywa z pandemią