Start Polecane Tesco rozdaje pracownikom żywność, której kończy się ważność

Tesco rozdaje pracownikom żywność, której kończy się ważność

763
0

Tesco będzie rozdawało pracownikom żywność, której data przydatności do spożycia zbliża się do końca. W ten sposób brytyjska sieć chce walczyć z marnotrastwem.

Obecnie supermarket stosuje politykę obniżania cen produktów w miarę, gdy ich data przydatności do spożycia zbliża się ku końcowi. Jeśli żywność nie może być sprzedana, jest oferowana np. organizacjom charytatywnym. Tesco twierdzi jednak, że organizacje nie zawsze potrzebują wszystkiego, co im się oferuje, dlatego jedzenie zostanie udostępnione pracownikom.

W ramach inicjatywy, na zapleczach wszystkich supermarketów Tesco w Wielkiej Brytanii, powstaną lodówki zawierające zapasy produktów, których data „ważności” zbliża się do końca, ale nadal nadają się do zjedzenia. Początkowo pracownicy będą musieli zapłacić za produkty symbolicznego pensa, a za kilka miesięcy żywność będzie rozdawana całkowicie bezpłatnie. Akcja zostanie uruchomiona pod koniec lutego i będzie odbywała się jedynie na Wyspach. Nie wiadomo, czy inicjatywa zostanie wprowadzona również w innych krajach.

– Chcemy zrobić wszystko,, aby mieć pewność, że dobre jedzenie nie zostanie zmarnowane – powiedział Mark Little, szef Tesco ds. redukcji odpadów spożywczych.

Władze sieci zakładają, że do końca 2018 roku Tesco nie będzie się odnotować żadnych strat w niesprzedanej żywności.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBBC: Hałas w londyńskim metrze może uszkodzić słuch
NastępnyMarks & Spencer ogłosił zamknięcie jednego ze sklepów w Hampshire