Start Polecane Tesco oskarżone o seksizm z powodu instrukcji na wózkach

Tesco oskarżone o seksizm z powodu instrukcji na wózkach

669
0

Sieć brytyjskich supermarketów została oskarżona o seksizm z powodu instrukcji zamieszczonych na sklepowych wózkach.

Na instrukcję składają się cztery naklejki umieszczone na rączce wózka. Dwie pierwsze grafiki ukazują sylwetkę w sukience i dwoje dzieci w „niebezpieczne pozycji. Dwie kolejne naklejki pokazują prawidłowy sposób umieszczenia dziecka w sklepowym wózku i ponownie znalazła się na nich postać w sukience.

Jedna z mieszkanek Manchesteru umieściła skargę na Twitterze, twierdząc, że instrukcje są przykładem „codziennego seksizmu”.  – Tesco, czy tylko kobiety robią zakupy spożywcze i opiekują się dziećmi? – brzmi wpis. Samantha Rennie, dyrektor organizacji Rosa, zajmującej się równością kobiet i dziewcząt, uważa, że ta pozornie nieznacząca grafika umacnia stereotypowe postrzeganie płci żeńskiej.

Nie wszyscy internauci podzielają jednak opinię, że instrukcja umieszczona przez Tesco jest seksistowska:  – Poważnie ludzie skarżą się na wózek sklepowy, bo pokazuje obraz kobiety pchającej w nim dziecko? Niektóre osoby muszą dorosnąć. Na świecie dzieje się więcej o wiele ważnych rzeczy – brzmi jeden z wpisów na Twitterze.

Przedstawiciele brytyjskiej sieci zareagowali jednak na skargi i zobowiązali się na wymianę instrukcji na wszystkich wózkach tak, by były one neutralne płciowo.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolak zatrzymany za przemyt kokainy o wartości miliona funtów
NastępnyFajerwerki z okazji otwarcia Studio 144 w centrum Southampton