Start Coronavirus Tesco organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących

Tesco organizuje zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących

382
0

Zbiórka żywności zostanie uruchomiona w sklepach Tesco w Southampton po tym, jak organizacja charytatywna odnotowała największe w historii zapotrzebowanie na żywność.

Chcąc wesprzeć organizacje charytatywne Trussell Trust i Fareshare, klienci mogą w dniach od 20 do 22 sierpnia podarować podstawowe produkty żywnościowe o przedłużonej trwałości.

Pracownicy Amazon w Southampton dostarczają tysiące paczek śniadaniowych potrzebującym dzieciom. Tesco postanowiło również uzupełnić wszystkie darowizny klientów dodatkowymi 20-procentowymi dodatkami pieniężnymi na rzecz dwóch organizacji charytatywnych.

Zbiórka została zorganizowana w bezpośredniej odpowiedzi na dodatkową presję odnotowaną przez banki żywności i grupy społeczne wspierane przez Fare Share i Trussell Trust podczas pandemii Covid-19. Fare Share zaliczył najwyższy w historii popyt na żywność ze strony tysięcy lokalnych organizacji charytatywnych i grup społecznych, które wspiera, podczas gdy Trussell Trust twierdzi, że zapotrzebowanie w bankach żywności wzrosło o ponad 80 procent.

Dyrektor Tesco, David Page, powiedział: „To naprawdę trudny okres dla obu organizacji charytatywnych ze względu na duży wzrost popytu na żywność. W przeszłości nasi klienci z niesamowitą hojnością reagowali na nasze kolekcje żywności, przekazując ponad 39 milionów posiłków.”

„Mam nadzieję, że tym razem nasi klienci również okażą hojność, ponieważ w tej chwili jest wielu ludzi, którzy potrzebują pomocnej dłoni, a ta zbiórka może im naprawdę pomóc”.

PoprzedniPizza Express zamknie 73 placówki z 1100 miejscami pracy
NastępnyPrawie 12 000 mieszkańców Southampton ubiega się o zasiłek dla bezrobotnych