Start Polecane Tesco odmówiło klientowi zrobienia zakupów za £200

Tesco odmówiło klientowi zrobienia zakupów za £200

1220
0

Tesco zabroniło zrobić zakupy jednemu z klientów, ponieważ według pracowników sklepu jedzenia było zbyt dużo. Mężczyzna chciał całą żywność przeznaczyć na pomoc dla bezdomnych.

70-letni Stephen Peter Chamberlain powiedział, że Tesco nie pozwoliło mu dokonać zakupu konserw, które chciał przeznaczyć na paczki żywnościowe dla podopiecznych Saint Laurence’s Larder. Koszt zakupów opiewał na kwotę  £200. Chamberlainowi w sklepie towarzyszył Michael Taub, przedstawiciel żydowskiej diaspory. Mężczyźni zostali zatrzymani przez pracownika sklepu, który powiedział, że kupują za dużo jedzenia – informuje Metro.

– W pierwszej chwili nie wiedziałem, co się dzieje. Byłem zbyt zajęty pakowaniem zakupów. Dopiero Michael mnie zatrzymał i powiedział, że nie możemy zrobić zakupów – mówi Stephen Chamberlain. – Kiedy zapytaliśmy managera, dlaczego, to zabrał nas z dala on innych klientów – dodaje.

– Nie dowierzałem w to, co się dzieje. Jesteśmy w sklepie, a nie możemy kupić jedzenia. Wiem, że kilka tygodni temu były ograniczenia w kupnie sałaty, ale nie wiedziałem, że są wydzielone racje na konserwy – powiedział w wywiadzie dla Metro 70-latek.

– Zawsze staramy się służyć naszym klientom w jak najlepszy sposób. Dbamy, by wszyscy mieli dostęp do naszych produktów. Czasami nasi pracownicy muszą interweniować, kiedy klienci chcą dokonać większych zakupów – tłumaczył rzecznik Tesco. – Pana Chamberlaina przepraszamy za wszelkie niedogodności – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTańsze połączenia kolejowe pomiędzy Southampton a Londynem
NastępnyBrexit. Wciąż więcej pytań niż odpowiedzi