Start Wiadomości Tesco emigruje? Szef koncernu ostrzega Camerona przed skutkami wyjścia z UE

Tesco emigruje? Szef koncernu ostrzega Camerona przed skutkami wyjścia z UE

1001
0
Photo credit: Foter / CC BY

Perspektywa referendum na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wywołuje niepewność wśród inwestorów oraz prowadzi do zaburzenia równowagi na rynku – ostrzega w wywiadzie dla „The Independent” prezes Tesco – John Allan.

Szef koncernu skrytykował obietnice Davida Camerona, aby referendum mające przesądzić o członkostwie w Unii zorganizować już w 2017 roku. Jego zdaniem społeczeństwo powinno podjąć ostateczną decyzję dopiero po tym, jak przedyskutowane zostaną wszystkie możliwe propozycje reform.

„Moim zdaniem ktoś tu wyrywa się przed szereg. Logicznie rzecz biorąc, powinniśmy zacząć od przedstawienia konkretnych propozycji reform, jakie chcemy w strukturach wprowadzić, a dopiero potem, kiedy będziemy w stanie ocenić czy sprawy posunęły się do przodu, zdecydować o konieczności zorganizowania referendum” – oświadczył Allan.

Szef Tesco podkreślał, że atmosfera niepewności, jaką Cameron kreuje wokół miejsca Wielkiej Brytanii w strukturach przekłada się na kondycję brytyjskiego biznesu. „Trzeba rozważyć plusy i minusy. Perspektywa referendum wprowadza niepewność, a rzucanie na szalę możliwości opuszczenia struktur to dla rynku wyjątkowo ciężki argument” – twierdzi Allan.

„Londyn wybiera na swoją siedzibę główną więcej światowych firm, niż jakiekolwiek inne miasto na świecie. Większość z nich mogłaby jednak równie dobrze funkcjonować w każdym innym państwie członkowskim. Fabryk nie da się przenieść tak łatwo, biura – przeciwnie” – przestrzega szef Tesco.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni1,2 miliona Polaków wyjedzie z kraju?
NastępnyZatrzymano mężczyznę w związku z napadem na bank w New Milton