Start Wiadomości Teletubisie wracają do telewizji po 14 latach

Teletubisie wracają do telewizji po 14 latach

2555
0
Photo credit: swoodie / Foter / CC BY

Kanał skierowany do najmłodszych Brytyjczyków ogłosił właśnie, że niemal 20 lat od premiery nagrane zostaną nowe odcinki Teletubisiów. CBeebies, kanał wchodzący w skład BBC, zaprezentuje odcinki kultowej bajki dla najmłodszych w nowej scenografii.

Państwowy nadawca planuje zatrudnienie całkowicie nowej załogi, która będzie podkładać głos pod przygody kolorowych stworów. Narratorem ma zostać popularny brytyjski komik Daniel Rigby, a poza nim wystąpią również Jim Broadbent, który wystąpił w Harrym Potterze jako profesor Slughorn i Jane Horrocks, podkładająca głosy w Garfieldzie i wielu bajkach Disneya.

Według producentów programu, znacznie ma się odświeżyć szata graficzna. Zastąpiony zostanie również stary telefon w domku Teletubisiów, które zaczną korzystać z jego nowocześniejszego odpowiednika.

Zapewniono jednak, że Teletubisie nie będą na siłę odmładzane. Na ich głowach nadal znajdować się będą anteny, a na brzuszkach telewizory, a nie dotykowe ekrany.

Pierwsze odcinki serialu dla najmłodszych wyemitowano w marcu 1997 roku. Był on emitowany przez kolejne cztery lata i w 2001 roku zdjęty z anteny.

Bajka stała się popularna na całym świecie. W Polsce zyskała szczegółną sławę w połowie zeszłej dekady. Ewa Sowińska, ówczesny rzecznik praw dziecka, zauważyła że bohaterowie kreskówki promują homoseksualizm, a Tinky Winky nosi damską torebkę.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniMotocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala po tym jak zderzył się z samochodem w Pool
NastępnySzkocja wraca do tematu referendum niepodległościowego