Start Polecane Tegoroczna zima będzie najgorsza w historii dla oczekujących na pogotowie ratunkowe

Tegoroczna zima będzie najgorsza w historii dla oczekujących na pogotowie ratunkowe

229
0

NHS stoi w obliczu najgorszej zimy dla A&E, ponieważ szpitale są „pod presją jak nigdy dotąd”, ostrzegają przywódcy służby zdrowia.

Royal College of Emergency Medicine uważa, że ​​to był najgorszy grudzień pod względem obłożenia łóżek szpitalnych i opóźnień w nagłych wypadkach.

Ostrzeżenie pojawia się, gdy szpitale stają w obliczu gwałtownie rosnącego zapotrzebowania spowodowanego zimowymi infekcjami, takimi jak grypa, paciorkowiec A i Covid.

Rząd twierdzi, że „pracuje niestrudzenie”, aby zapewnić opiekę pacjentom.

Wiele oddziałów NHS ogłosiło w ostatnich dniach krytyczne sytuacje, sygnalizując, że nie są w stanie normalnie funkcjonować z powodu nadzwyczajnej presji.

Dr Adrian Boyle, prezes RCEM, powiedział BBC, że szpitale są „zbyt pełne”, a sytuacja jest „znacznie gorsza niż w poprzednich latach”.

Karetki czekające przed szpitalami były „najbardziej oczywistym wskaźnikiem” tego, powiedział dr Boyle w programie Today w Radio 4.

Według danych NHS England w listopadzie około 37 837 osób czekało ponad 12 godzin na pogotowiu ratunkowym na decyzję o przyjęciu na oddział szpitalny.

To ponad trzykrotnie więcej niż w listopadzie 2021 r., kiedy około 10 646 osób czekało dłużej niż 12 godzin.

PoprzedniHandel detaliczny: W ubiegłym roku nastąpił duży skok liczby zamykanych sklepów
NastępnyPełna lista dni wolnych od pracy w Wielkiej Brytanii w 2023 roku