Start Wiadomości Te zawody mają przyszłość! Sprawdź kogo poszukują pracodawcy

Te zawody mają przyszłość! Sprawdź kogo poszukują pracodawcy

4200
0

Jacy fachowcy są najbardziej pożądani na rynku pracy? Jakich specjalistów poszukują obecnie firmy? Przedstawiamy profesje, które w 2015 r. są zdecydowanie najatrakcyjniejsze!

Oto ranking 10 najlepszych zawodów 2015 r. sporządzony przez firmę zajmującą się doradztwem personalnym, Hays Poland. Eksperci wzięli pod uwagę perspektywy zatrudnienia, jakość wykonywanej pracy oraz wysokość wynagrodzeń, a co najważniejsze sytuację w poszczególnych sektorach gospodarki. Jakie zawody okazały się najatrakcyjniejsze?

1. Ekspert z zakresu migracji danych (sektor IT)
W dzisiejszych czasach fuzje i przejęcia są w świecie biznesu operacjami na porządku dziennym, i to w każdej dziedzinie gospodarki – zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Do nich z kolei potrzebni są odpowiedni specjaliści, których pomoc jest niezbędna i wielce pożądana! Dlatego tez dużym wzięciem cieszą się osoby, które są w stanie wesprzeć konsolidację i migrację danych, a także procesów i aplikacji.

2. Programiści aplikacji mobilnych i Java (sektor IT)
Przy pomocy urządzeń mobilnych jesteśmy już w stanie zrobić praktycznie wszystko: przelewy, rezerwacje, zakupy. Każda firma stara się uruchomić własną aplikację mobilną, która ułatwi klientom kontakt i dotarcie do oferowanych produktów lub usług. Te natomiast wymagają zatrudnienia programistów.

3. Obsługa klientów Wealth Management (sektor bankowy)
Jak pokazały ostatnie wydarzenia, sytuacja na rynku finansowym jest dość niepewna, a często nieprzewidywalna. W związku z tym co zamożniejsi klienci banków poszukują wykfalifikowanych specjalistów, którzy dbają o ochronę i bezpieczne pomnażanie ich majątku.

4. Specjalista ds. badań klinicznych (sektor life science)
Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na innowacyjne leki, a co za tym idzie, zwiększa się ilość prowadzonych badań klinicznych. Również konkurencja na rynku farmaceutycznym wymaga tworzenia nowych rozwiązań. Niezbędne są więc wykwalifikowane osoby, które znają laboratorium jak własną kieszeń.

5. Specjalista ds. sprzedaży w sektorze life science
Operujący w obszarze nauk przyrodniczych specjaliści z działów sprzedaży muszą dysponować znajomością konkretnych obszarów terapeutycznych, a także wiedzą na temat lecznictwa zamkniętego. W związku z obszerną wiedzą i umiejętnościami, jakie musi posiadać specjalista, nie jest to łatwy fach, jednak jak pokazują dane, jest bardzo opłacalny i perspektywiczny.

6. E-commerce manager (sektor marketingu)
Rozwój sieci sprawia, że coraz więcej firm mocniejszy nacisk kładzie na obecność w internecie. Widać to w szczególności na przykładzie rozwijających się e-sklepów. Nie dziwi zatem, że w marketingu najwięcej nowych stanowisk związanych będzie właśnie z e-marketingiem.

7. Inżynier ds. produkcji z doświadczeniem w wysoko wyspecjalizowanych procesach produkcyjnych (sektor produkcyjny)
Firmy produkcyjne poszukują specjalistów, którzy posiadają unikatowe kompetencje, m.in. obszerną wiedzę na temat procesów i technologii wykorzystywanych w skomplikowanych działaniach produkcyjnych. Niezbędnym kryterium jest również posługiwanie się językiem obcym. Pracujący w tym sektorze inżynierowie są sowicie wynagradzani za swoje umiejętności.

8. Inżynier ds. nowych uruchomień ruchu (sektor produkcyjny)
Coraz więcej przedsiębiorstw rozbudowuje się, wdrażając nowe, innowacyjne technologie. I właśnie do ich implementacji poszukiwani są wykwalifikowani inżynierowie.

9. Specjalista ds. optymalizacji procesów (sektor finansowy)
Coraz więcej firm pracuje nad swoją efektywnością, a jednocześnie nad zmniejszeniem kosztów – dlatego też zwiększa się popularność specjalistów ds. optymalizacji procesów. Do ich obowiązków należy usprawnianie procesów finansowo-księgowych, zajmowanie się audytami płacowo-kadrowymi, optymalizacja podatkowa albo kontroling.

10. Specjalista ds. finansów z administracyjnym zapleczem (sektor finansowy)
Wiele firm poszukuje obecnie osób, które oprócz wiedzy stricte finansowej posiadają również umiejętności z zakresu administracji.

na podstawie Forbes.pl

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBanki kuszą bezpłatnymi kontami. „Nie ma nic za darmo” – przestrzegają specjaliści
NastępnyPolonijne szkoły zdane na siebie?