OSTATNIE ARTYKUŁY

Wielka Brytania: W sobotę złagodzenie obostrzeń. Premier apeluje o rozwagę

0

W sobotę pierwszy raz od marca zostaną otwarte puby, restaurację, kina czy fryzjerzy. W związku z tym premier Boris Johnson zachęca społeczeństwo do „odpowiedzialnego działania”.

Jak przyznaje szef brytyjskiego rządu „jeszcze nie wyszliśmy z lasu. Wirus jest nadal z nami, a pokazał to skok w Leicester ”. Premier zaznaczył również, że rząd „nie zawahałby się ponownie nałożyć ograniczeń”, jeśli w wyniku zmian nastąpi skok wirusa”. Jak dodał „każdy, kto lekceważy zasady dystansu społecznego i bezpieczeństwa Covid, nie tylko naraża nas wszystkich na ryzyko, ale także zawodzi tych firm i pracowników, którzy zrobili tyle, aby przygotować się na tę nową normę”. „Tak więc, gdy robimy kolejny krok, nasz największy jak dotąd krok na drodze do powrotu do zdrowia, wzywam brytyjską opinię publiczną, aby zrobiła to bezpiecznie”.

Szefowie służb ratunkowych zaapelowali także do pubów, aby zachowali się odpowiedzialnie w ten weekend. We wspólnym oświadczeniu przedstawiciele policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego wzywali ludzi do picia z umiarem, do obserwowania dystansu społecznego i ponownej oceny swoich planów, jeśli warunki nie są bezpieczne. Danny Savage z BBC powiedział, że służby ratunkowe przygotowują się w taki sam sposób, jak w piątkowy wieczór przed świętami Bożego Narodzenia. Brytyjskie Stowarzyszenie Piwa i Pubów wezwało ludzi do przestrzegania obowiązujących środków higieny i wspierania właścicieli i pracowników pubów.

Środki blokujące w każdym kraju w Wielkiej Brytanii są różne, w tym różne zasady dotyczące ponownego otwarcia punktów sprzedaży żywności i napojów. W Irlandii Północnej puby i restauracje ponownie otwierają się w piątek. W Szkocji ogródki piwne i restauracje na świeżym powietrzu będą mogły być ponownie otwarte od 6 lipca, a obszary wewnętrzne będą dostępne od 15 lipca. Rząd walijski obiecał rozmowy z sektorem hotelarsko-gastronomicznym na temat ponownego otwarcia „potencjalnie etapowego”, ale nie podano jeszcze żadnych dat.

Rejsy na trasie Wightlink Lymington do Yarmouth zostaną wznowione w przyszłym miesiącu

0

Wyznaczono datę wznowienia rejsów na trasie Lymington – Yarmouth Wightlink.

Firma twierdzi, że rejsy rozpoczną się ponownie 17 lipca po stopniowym złagodzeniu restrykcji i w obliczu wzrostu popytu na usługi promowe.

Decyzja Wightlink została podjęta w porozumieniu z Radą Infrastruktury Transportowej Isle of Wight.

Rzecznik firmy powiedział: „Każdego dnia będzie osiem rejsów w obie strony, odbywających się mniej więcej co dwie godziny, przy użyciu jednego z promów Wightlink.

„Pierwszy wyruszy z Lymington o 5.35, ostatni o 20.05.” „Klienci zostaną przekierowani do salonu pasażerskiego lub na zewnątrz tarasu słonecznego podczas przejazdu i będą musieli nosić osłony twarzy podczas przejazdu. „Toalety będą dostępne, ale początkowo kawiarnia i sklep na pokładzie nie będą otwarte”.

Dyrektor generalny Wightlink, Keith Greenfield, dodał: „Cieszę się, że możemy ponownie uruchomić usługi między Lymington i Yarmouth od piątku 17 lipca.”

Kino samochodowe w Southampton

0

Miłośnicy kina będą mogli cieszyć się seansami na świeżym powietrzu w kinie samochodowym, które zawita do Southampton w tym roku.

Wydarzenie @TheDriveIn firmy Suzuki pozwoli mieszkańcom miasta cieszyć się filmem w bezpiecznej odległości od innych z siedzenia własnego samochodu, a kelnerzy na wrotkach dostarczą przekąski do okna samochodu w stylu z 50-tych latach.

Chociaż miejsce wydarzenia nie zostało jeszcze ustalone, Southampton jest jednym z niewielu miast, które będą mogły cieszyć się emocjami związanymi z relacjami z przeszłości. Southampton jest jednym z 11 miast wybranych na to wydarzenie.

Od 24 do 27 września odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wybór siedmiu różnych filmów, od Grease po uznanego przez krytyków Jokera. 24 września oryginalny film Grease zostanie pokazany o godzinie 18.00. 25 września melomani będą mieli okazję obejrzeć Back To The Future z 1985 roku o 18:00.

26 września rodziny będą miały okazję zobaczyć Toy Story o 14.00, a fani komiksów Jokera o 18.00.
Ostatniego dnia, 27 września, mieszkańcy będą mogli cieszyć się oryginalnym Królem Lwem o 14.00 lub A Star Is Born o 18.00.

Wprowadzone zostaną środki dystansu społecznego z samochodami zaparkowanymi w odległości większej niż dwa metry od siebie, a żywność i przekąski będą dostępne do zamówienia online za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Bilety dostępne w sprzedaży na stronie: www.atthedrive.in.

Kolejne miasta wprowadzą lokalne blokady? Zdaniem znanego naukowca to prawdopodobne

0

Profesor Neil Ferguson z Imperial College w Londynie, który był doradcą rządu na początku pandemii, mówi, że to tylko kwestia czasu, aż więcej miejsc nałoży lokalną blokadę, podobnie jak Leicester po gwałtownym wzroście liczby przypadków covid-19. Profesor twierdzi, że “przedmiotem troski” jest zarówno Doncaster, jak i Bradford.

Zaostrzenie Leicester oznacza, że ​nie wyjdzie on z części blokady tak szybko, jak reszta Anglii, czyli 4 lipca, kiedy to puby, restauracje, fryzjerzy i inne interesy ponownie się otworzą. Mieszkańcom powiedziano, aby pozostali w domu, a szkoły i sklepy zostaną zamknięte w tym tygodniu, a miasto jest jednym z epicentrów Covid-19 w kraju.

Go Ape Southampton gotowe do ponownego otwarcia

0

Popularny park rozrywki ma zostać ponownie otwarty po miesiącach zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa.

Go Ape, którego centrum znajduje się w Moors Valley Country Park niedaleko Ringwood, zostanie ponownie otwarte 4 lipca. Oark zamknął wszystkie 34 lokalizacje w Wielkiej Brytanii, kiedy rząd wprowadził lock down w Wielkiej Brytanii 20 marca. Naturalne środowisko Go Ape – wysoko w koronach drzew – oznacza, że odwiedzający oddychają świeżym powietrzem.

Zespół wprowadził nowe inteligentne środki, aby zapewnić wszystkim zdrowie, od ekranów kichania w kabinie, po naprawdę sprytne, przyjazne dla środowiska, pozbawione sieci stacje mycia rąk.

Wysokie liny Go Ape w naturalny sposób zapewniają dystans społeczny. Tylko jedna osoba może przebywać na dowolnej drabinie lub przejściu naraz.

Na platformie mogą znajdować się maksymalnie trzy osoby z tego samego gospodarstwa domowego, ale nie dwie osoby z różnych gospodarstw domowych, klienci zostaną poproszeni o przestrzeganie zasad dystansu społecznego.

Aby uzyskać więcej informacji i dokonać rezerwacji, odwiedź stronę www.goape.co.uk.

Polak skazany na więzienie za „umyślny i brutalny atak” na kobietę w West Quay

0

Mężczyzna został uwięziony po zgwałceniu i napaści na kobietę na obrzeżach centrum handlowego West Quay.

Krystian Kwarta, lat 20 w Keyhaven Road, Milford-on-Sea, został skazany na osiem lat więzienia po napadzie na 21-letnią ofiarę, która w sobotę, 15 lutego szła do pracy w centrum handlowym w Southampton. Policja wszczęła dochodzenie po tym, jak kobieta poinformowała, że nieznany jej mężczyzna zaszedł ją od tyłu i zgwałcił na obrzeżach West Quay.

Zespół policji z Southampton natychmiast przeanalizował rozległy system telewizji przemysłowej, który obejmował obszar parku handlowego West Quay, i zidentyfikował mężczyznę w obszarze, w którym nastąpił gwałt.

CCTV pokazało, że na krótko przed 8 rano Kwarta zaczął podążać za kobietą w kierunku centrum handlowego. Chwilę później została brutalnie zaatakowana i zgwałcona przez niego.

18 lutego policja oskarżyła Kwartę o dwa przypadki gwałtu i jeden atak. W dniu 20 marca mężczyzna przyznał się do winy w sądzie koronnym w Southampton, a wczoraj został skazany na osiem lat więzienia.

Wielka Brytania: Coraz więcej osób bez pracy

0

Według danych ONS (Office for National Statistics – brytyjski organ administracji rządowej zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych), liczba pracowników na brytyjskich listach płac, między marcem a majem, zmniejszyła się o ponad 600.000.

Coraz częściej mówi się o utracie miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. Odbywa się to z coraz większą częstotliwością i dotkliwością. Dla przykładu – w Airbus pracę straciło niedawno 1700 osób. Zapotrzebowanie na podróże lotnicze w kwietniu i maju spadło o ponad 90% i nie oczekuje się powrotu normalności na okres do trzech lat, a przypadku bardziej lukratywnych podróży w klasie biznes, sytuacja może nigdy nie wrócić do tej sprzed pandemii. 

Wygląda to na cienki koniec bardzo dużego klina, gdy bezprecedensowy rządowy program wsparcia pracy zmniejsza się, a pracodawcy proszeni są o podzielenie ciężaru kosztów od końca lipca do jego wycofania pod koniec października.

Wielka Brytania. Nie będzie złomowania pojazdów za rządowe pieniądze

0

Gazeta The Times podaje, że program złomowania samochodów napędzanych benzyną i olejem napędowym został wykluczony przez rząd, pomimo obaw związanych z poziomem emisji toksycznych.

Przedstawiciele brytyjskich ministerstw podkreślili, że nie było planów wręczenia kierowcom 6000 funtów, aby mogli wymienić najbardziej zanieczyszczające pojazdy na korzyść modelu elektrycznego.

Ja informuje gazeta, departament transportu przypomniał, że już zainwestował około 2,5 miliarda funtów w przejście na samochody bezemisyjne. Dwa lata temu ministrowie zdyskontowali program złomowania, ponieważ byłby on zbyt kosztowny i potencjalnie otwarty na nadużycia.