OSTATNIE ARTYKUŁY

Osoby w wieku 40 – 49 lat następni na liście do szczepienia przeciwko Covid-19

0

Rząd poinformował, że następne do szczepienia przeciwko Covid-19 będą osoby w wieku 40-49 lat.

Wspólny Komitet ds. Szczepień (JCVI) rozważył, czy w następnej kolejności należy zaszczepić grupy takie jak nauczyciele i policjanci, ale doszedł do wniosku, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania śmierci i przyjęciu do szpitala jest ustalanie priorytetów osób według wieku.

Stwierdzono, że badania modelowe dla fazy 2 programu szczepień również wskazują, że szybkość wprowadzania szczepionek jest najważniejszym czynnikiem pomagającym zapobiegać ciężkim chorobom i śmierci.

Oznacza to, że w fazie 2 priorytet zostanie nadany w następującej kolejności:

– Wszyscy w wieku 40-49 lat

– Wszyscy w wieku 30-39 lat

– Wszyscy w wieku 18-29 lat

Grupy te zostaną zaszczepione, gdy wszystkie osoby w fazie 1 (osoby w wieku powyżej 50 lat i najbardziej wrażliwe) otrzymają szczepionkę.

Profesor Wei Shen Lim, przewodniczący Covid-19 w JCVI, powiedział: „Szczepienia powstrzymują ludzi przed umieraniem, a obecna strategia polega na priorytetowym traktowaniu tych, którzy są bardziej narażeni na poważne następstwa i umierają z powodu Covid-19. Dowody są jasne, że ryzyko hospitalizacji i śmierci wzrasta wraz z wiekiem.”

„Program szczepień jest olbrzymim sukcesem, a kontynuacja jego wdrażania z uwzględnieniem wieku zapewni największe korzyści w najkrótszym czasie, także dla osób wykonujących zawody o wyższym ryzyku narażenia”.

Mężczyzna aresztowany po rasistowskim ataku na wykładowcę w Southampton

0

Mężczyzna został aresztowany po tym, jak wykładowca uniwersytecki został zaatakowany podczas joggingu w Southampton. Atak miał mieć podłoże rasowe.

We wtorek dr Peng Wang, wykładowca na Uniwersytecie w Southampton, biegał, gdy obok niego przejechał samochód z grupą czterech mężczyzn krzyczących obelgi w jego stronę.

Policja twierdzi, że mężczyźni następnie wysiedli z samochodu, podeszli do doktora Wanga uderzyli go i kopnęli. Incydent, który według policji, miał podłoże rasowe, miał miejsce około godziny 16:15 na Vosper Road. Dr Wang, który pochodzi z Chin i ma 37 lat, został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzy i łokcia.

Policja aresztowała 23-letniego mężczyznę z Southampton pod zarzutem napaści na tle rasowym.

Primark wkrótce otworzy swoje sklepy. Będzie sprzedawać zaległą kolekcje

0

Primark przygotowuje się do ponownego otwarcia. Ma do tego dojść w kwietniu.

Sieć planuje sprzedać ubiegłoroczną kolekcje, jednak dodaje, że jej sklepy będą również oferować nowe asortymenty na wszystkie nowe sezony, w tym na wiosnę. Primark podał, że jego 153 sklepy zostaną ponownie otwarte 12 kwietnia w Anglii, a 26 kwietnia w Szkocji.

W przeciwieństwie do konkurentów, sprzedawca detaliczny nie miał operacji online, aby pozbywać się asortymentu, gdy sklepy były zamknięte podczas blokad. Primark twierdzi, że nie będzie sprzedawać online, ponieważ koszt obsługi operacji i przetwarzania dużych ilości zwrotów oznaczałby, że nie może już oferować niskich cen. 

Londyńskie TfL: Nie masz maseczki, nie jedziesz

0

Tysiące ludzi w Londynie wciąż odmawia noszenia masek lub zakrywania twarzy w transporcie publicznym. Dane z Transport for London (TfL) pokazują, że do tej pory 137 000 osób zostało zatrzymanych i powiedziano im, że nie będą mogli skorzystać z komunikacji, jeżeli nie założą maseczki.

Większość dostosowała się do przepisów, jednak około 9800 osobom uniemożliwiono podróżowanie, a kolejne 2100 usunięto z metra czy autobusu i wydano im mandaty za nieprzestrzeganie przepisów.

W Anglii od 15 czerwca obowiązkowe jest noszenie nakrycia twarzy w środkach transportu publicznego w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. TfL początkowo koncentrował się na zachęcaniu do przestrzegania przepisów, ale 4 lipca 2020 roku przeszedł do „fazy egzekwowania”. Stałe mandaty zaczynają się od 200 £ za pierwsze wykroczenie i podwajają się za każde następne wykroczenie do 6400 £. TfL ma również możliwość wszczęcia postępowania przeciwko osobom przyłapanym na łamaniu zasad.

Rodzice mają prawo do 500 £, jeśli ich dziecko musi się izolować po powrocie do szkoły

0

Boris Johnson ujawnił, że szkoły w Anglii zostaną ponownie otwarte 8 marca w ramach rządowej „mapy drogowej”, opisującej szczegółowo, w jaki sposób kraj zakończy lockdown.

Program Test and Trace Support Payment, o wartości do 500 GBP, zostanie teraz rozszerzony na rodziców, którzy są niezdolni do pracy z powodu opieki nad dzieckiem, które musi izolować się w domu. Chociaż Johnson nie odniósł się do płatności w swoim ogłoszeniu dotyczącym „mapy drogowej”, pojawiają się one w oficjalnych dokumentach Covid-19 Spring Response 2021.

„System płatności wsparcia w ramach test and trace będzie kontynuowany latem i zostanie rozszerzony na rodziców, którzy nie mogą pracować, ponieważ opiekują się dzieckiem, które musi się samoizolować, a fundusze udostępnione władzom lokalnym w ramach tego wsparcia zostaną zwiększone do 20 milionów funtów miesięcznie.”

„Będzie również więcej funduszy, aby pomóc władzom lokalnym zapewnić osobom izolującym się od siebie dostęp do praktycznego wsparcia, takiego jak dostarczenie żywności lub pomoc w ich obowiązkach opiekuńczych, a także wsparcie dla dobrego samopoczucia”.

Aby móc ubiegać się o płatność w ramach test and trace, musisz spełnić następujące kryteria:

  • NHS Test and Trace lub aplikacja NHS Covid-19 kazały Ci pozostać w domu i izolować się, ponieważ masz pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 lub niedawno byłeś w bliskim kontakcie z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu. Odpowiedziałeś na wiadomości od NHS Test and Trace i dostarczyłeś wszelkich prawnie wymaganych informacji. Jesteś zatrudniony lub pracujesz na własny rachunek. Nie możesz pracować w domu i stracisz dochody w wyniku samoizolacji
  • Obecnie otrzymujesz lub jesteś partnerem kogoś w tym samym gospodarstwie domowym, który otrzymuje co najmniej jedno z następujących świadczeń: Universal Credit, Working Tax Credit, zasiłek dla bezrobotnych i wsparcia, zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach, zasiłek mieszkaniowy, zasiłek mieszkaniowy, kredyt emerytalny.
  • Jeśli nie przysługują Ci żadne z wyżej wymienionych świadczeń, nadal możesz kwalifikować się do uznaniowej płatności w wysokości 500 GBP, jeśli spełnisz następujące warunki: masz niskie dochody lub w wyniku samoizolacji napotkasz trudności finansowe.

Council tax w Southampton wzrośnie od kwietnia

0

Podatek lokalny w Southampton wzrośnie od kwietnia tego roku.

Council tax w mieście wzrośnie o 4,99% od kwietnia, z czego 3% podwyżki zostanie przeznaczone na wsparcie opieki społecznej dla dorosłych.

Oznacza to, że ogólna opłata dla gospodarstw domowych w grupie D wzrośnie z 1566,18 GBP do 1644,39 GBP – wzrost o 78,21 GBP. Informacja pojawiła się po tym, jak Rada Miasta Southampton zatwierdziła budżet na rok budżetowy 2021/22.

Rada zobowiązała się do zainwestowania 8,3 miliona funtów w ulepszenie dróg i chodników; 11 milionów funtów na usługi opieki społecznej dla dorosłych, 10 milionów funtów na usługi dla dzieci. Rada stwierdziła, że ​​w przyszłym roku nie planuje się zwolnień ani cięć w usługach pierwszej linii.

Marwell Zoo ujawnia planowaną datę otwarcia po lockdownie

0

Zoo w Hampshire ujawniło planowaną datę otwarcia po ostatnim oświadczeniu rządu.

Zoo Marwell w Colden Common zostało zmuszone do zamknięcia swoich drzwi dla zwiedzających na początku roku, kiedy rozpoczął się trzeci ogólnokrajowy lockdown.

Teraz jednak, po ostatnich oświadczeniach rządu, władze obiektu mają nadzieję, że zostanie on ponownie otwarty 12 kwietnia. Oznacza to jednak, że zoo pozostanie zamknięte w okresie Wielkanocy, który zwykle jest jednym z najbardziej ruchliwych okresów w roku.

Aby pomóc zoo w czasie pandemii, utworzono stronę Just Giving, gdzie można finansowo wspierać obiekt. Zoo straciło miliony dochodów, a koszty bieżące nadal pozostają wysokie.

50 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych zostanie zainstalowanych w Hampshire

0

Pięćdziesiąt nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych na ulicach zostanie zainstalowanych w Eastleigh i Winchester.

W ramach innowacyjnego programu pilotażowego, który rozpocznie się w marcu, dwa różne typy punktów ładowania zostaną zainstalowane na kolumnach oświetlenia ulicznego w Winchester i na pachołkach w Eastleigh.

Program rusza po tym, jak oferta finansowania skierowana do Rządowego Urzędu ds. Pojazdów o Zerowej Emisji zakończyła się przyznaniem grantu w wysokości 125 000 GBP, który również został sfinansowany przez radę hrabstwa. Projekt wpisuje się w zobowiązanie rady hrabstwa do neutralizacji emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

Koszt ładowania wyniesie 25 pensów / kWh, a szczegóły dotyczące ładowania i instrukcje użytkowania będą znajdować się na latarniach ulicznych.