OSTATNIE ARTYKUŁY

W Wielkanoc spodziewana jest rekordowa liczba zgonów w UK

0

Eksperci ostrzegają, że jeśli ludzie nadal będą wychodzić z domów,liczba zgonów w Wielkiej Brytanii do Wielkanocy może przekroczyć 50 tysięcy.

Według obecnych statystyk, tylko od wczoraj w Wielkiej Brytanii zmarły 684 osoby, a liczba zgonów wzrosła do 3 605. Rekordowa liczba zgonów może zostać odnotowana 12 kwietnia.

Zgodnie z informacjami, które przytaczają dziś brytyjskie media, rząd posiada kilka scenariuszy rozwoju sytuacji. “Najlepszy” zakłada, że liczba śmierci z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii zatrzyma się na poziomie 20 tysięcy, a najgorszy – 50 tysięcy.

Ograniczenie liczby chorych od samego początku pozostaje najważniejszym priorytetem brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia. Resort zwraca uwagę, że nawet 20 tys. zgonów to “gigantyczna liczba i niespotykane obciążenie dla służby zdrowia”.

Wytyczne brytyjskich lekarzy. Pomoc dla tych, którzy mają większe szanse na przeżycie

0

Brytyjskie Stowarzyszenie Lekarskie (BMA) w nowych wytycznych wskazuje, że pacjenci z koronawirusem mogą zostać pozbawieni dostępu do sprzętu ratującego życie z powodu niedoborów i w sytuacji, kiedy potrzebują go inne zakażone osoby, mające większe szanse przeżycia.

Wytyczne te pojawiają się po tym, jak w szpitalach zaczyna brakować odpowiednich zasobów do walki z koronawirusem i trzeba dokonać wyboru, kogo leczyć. BMA zaleca, by menedżerowie szpitali i starsi lekarze ustalili maksymalne progi przyjęcia na oddziały intensywnej terapii, gdzie najbardziej chorzy będą wymagali leczenia respiratorami. Ale samo zakażenie koronawirusem nie powinno gwarantować pierwszeństwa w leczeniu.

Pacjenci z dużym prawdopodobieństwem śmierci lub konieczności długotrwałej intensywnej opieki, którzy przekraczają ustalony próg, nie powinni być brani pod uwagę przy intensywnym leczeniu. Powinni oni nadal korzystać z innych form opieki medycznej.

Sprawa zbyt małej liczby przeprowadzanych testów staje się coraz większym problemem dla rządu Borisa Johnsona. W Wielkiej Brytanii przeprowadzane jest obecnie niespełna 10 tysięcy testów dziennie, czyli niecałe 350 na 100 tysięcy mieszkańców. To wskaźnik 3 razy niższy niż w Niemczech i 2,5 razy niższy niż we Włoszech.

Z powodu koronawirusa ulice Southampton całkowicie opustoszały

0

Mieszkańcy Southampton żyją w zamknięciu od prawie dwóch tygodni. Centrum miasta i zazwyczaj zatłoczone ulice świecą teraz pustkami.

Premier, Boris Johnson, wcześniej ogłosił, że ludzie mogą wyjść z domu tylko w szczególnych okolicznościach. Obejmuje to zakupy niezbędnych artykułów, takich jak żywność i środki medyczne, wyjście do lekarza oraz raz dziennie na spacer.Ludzie mogą również podróżować do i z pracy, jednak „tam, gdzie jest to absolutnie konieczne”.

Zazwyczaj ruchliwe ulice Southampton są teraz opuszczone. Ponieważ większość pracowników pracuje teraz z domu, chodniki są puste, a na drogach jest znacznie mniej samochodów.

Premier nakazał zamknięcie wszystkich sklepów sprzedających towary nieistotne. Każdy obywatel musi zastosować się do nowych nakazów. Policja ma teraz uprawnienia do egzekwowania tych przepisów poprzez grzywny i rozproszenia zgromadzeń.

Supermarkety ograniczyły liczbę osób wchodzących jednocześnie.

Koronawirus: władze lokalne uruchamiają infolinię

0

Władze lokalne w Hampshire uruchomiły infolinię, której celem ma być wsparcie osób najbardziej narażonych w czasie pandemii koronawirusa.

Mieszkańcy, którzy nie mają wsparcia ze strony rodziny lub przyjaciół i którzy potrzebują pilnej pomocy w zakresie niezbędnej żywności, artykułów gospodarstwa domowego i leków, lub którzy są zagrożeni samotnością, mogą teraz zadzwonić na nową linię pomocy utworzoną przez władze lokalne.

Rada Miasta Southampton, Rada Hrabstwa Hampshire oraz 11 rad gminnych i okręgowych w całym hrabstwie połączyły siły z wolontariuszami, aby wesprzeć lokalnych mieszkańców.

Infolinia rady hrabstwa o nazwie Hantshelp4vulnerable jest dostępna siedem dni w tygodniu, od 9:00 do 17:00, aby udzielać porad i informacji, a także koordynować prośby o praktyczną pomoc.Prośby mieszkańców zostaną następnie przekazane do odpowiedniego lokalnego centrum reagowania w 11 dzielnicach.

Rada Miasta Southampton uruchomiła również własną linię pomocy, która ma wspierać mieszkańców całego miasta.Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:00 i zapewni, w razie potrzeby, posiłki w nagłych wypadkach oraz kontakty społeczne osobom, które potrzebują wsparcia.

Urząd uruchomił również Centrum Wsparcia Społeczności Southampton dla tych osób, które nie są w stanie polegać na rodzinie lub przyjaciołach w zakresie odpowiedniego wsparcia praktycznego.

Z infolinią rady powiatu można skontaktować się pod numerem 0333 370 4000.

Aby uzyskać infolinię rady miasta, zadzwoń pod numer 023 8083 4800.

13 kolejnych osób zmarło w szpitalu w Southampton po pozytywnym wyniku testu na Covid-19

0

W sumie 27 osób zmarło wczoraj w Hampshire po zdiagnozowaniu koronawirusa.

NHS twierdzi, że 13 z tych osób przebywało w Southampton General Hospital, pięć w Portsmouth, a dziewięć w Winchester. W Wielkiej Brytanii 569 osób zmarło po zarażeniu koronawirusem, co daje łączną liczbę 2921 osób.

Boris Johnson nadal przebywa w izolacji. Rzecznik premiera powiedział, że Johnson nadal ma objawy choroby. Zapytany, czy w piątek wyjdzie z izolacji, rzecznik powiedział: „Postępujemy zgodnie z wytycznymi Public Health England (PHE) i dyrektora medycznego, które stwierdzają, że należy się izolować przez okres siedmiu dni, więc nie ma w tym żadnych zmian.”

Sprinkles Gelato ukarane grzywną po tym, jak klient znalazł karalucha w jedzeniu

0

Restauracja w Hampshire została ukarana grzywną w wysokości tysięcy funtów po tym, jak klientowi podano żywego karalucha w jedzeniu.

Sprinkles Gelato zostało ukarane po tym, jak inspektorzy odwiedzili oddział na Commercial Road w Portsmouth, w którym znaleziono karaluchy. Inspektorzy odkryli znaczną liczbę karaluchów w miejscach, w których przygotowywano żywność, podczas gdy personel rzekomo nie chronił żywności przed zanieczyszczeniem, co może uczynić żywność nie nadającą się do spożycia przez ludzi.

Właściciele przyznali się do pięciu przestępstw związanych z brakiem higieny w lokalu. Rzecznik Rady Miasta Portsmouth powiedział: „Restauracja została ukarana grzywną w wysokości 1000 £ za każde przestępstwo, czyli w sumie 5000 £, plus 100 £ odszkodowania dla klienta, któremu podano karalucha w jedzeniu”. „Obciążono ich również kosztami w wysokości 1 256,59 £”.

BA planuje zawiesić 36 000 pracowników

0

Linia lotnicza, która uziemiła znaczną część swojej floty z powodu kryzysu związanego z koronawirusem, od ponad tygodnia prowadzi negocjacje ze związkiem Unite.

Obie strony osiągnęły szerokie porozumienie, ale jeszcze nie podpisały szczegółów.

Umowa oznacza, że ​​do 80% personelu pokładowego BA, personelu naziemnego, inżynierów i osób pracujących w centrali zostanie zawieszonych, ale nie planuje się zwolnienia żadnego personelu.

Decyzja wpłynie na cały personel Gatwick i London City Airport po tym, jak linia lotnicza zawiesiła działalność w obu lokalizacjach do czasu zakończenia kryzysu.

Oczekuje się, że poszkodowani otrzymają część swoich wynagrodzeń za pośrednictwem rządowego programu powstrzymania koronawirusa, który obejmuje 80% wynagrodzenia ograniczonego do maksymalnie 2 500 GBP miesięcznie. 

Wzrasta ruch na drogach, pomimo wprowadzonych ograniczeń w UK

0

Rząd ponawia apele do brytyjskiej opinii publicznej o „pozostanie w domu”, ponieważ nowe dane pokazują, że liczba pojazdów na drogach rośnie pomimo wprowadzonego na Wyspach całkowitego lockdown z powodu epidemii koronawirusa.

Podczas środowej konferencji prasowej na Downing Street,  dyrektor medyczna Public Health England Yvonne Doyle ujawniła „niepokojący” trend który można ostatnio zaobserwować.

Dr Doyle ujawniła, że chociaż korzystanie z transportu publicznego od 1 marca w Wielkiej Brytanii spadło poniżej 20 procent, w ciągu ostatnich trzech dni nastąpiło „zwiększenie ruchu pojazdów silnikowych”.

Zarówno Pani dyrektor medyczna jak i sekretarz biznesu Alok Sharma powtarzali, jak ważne jest przestrzeganie środków ograniczających ruch w celu ochrony służby zdrowia NHS.

Podczas konferencji eksperci podkreślali, że najlepszym sposobem na chronienie służby zdrowia  jest „uniknięcie samemu zarażenia się chorobą dzięki czemu nie przekażemy wirusa komuś innemu”.

Wystosowany apel miał miejsce w coraz bardziej dramatycznych okolicznościach, gdy kraj doświadczył największego do tej pory dziennego wzrostu liczby zgonów – 563 nowych ofiar śmiertelnych potwierdzono w ciągu doby.