OSTATNIE ARTYKUŁY

Wyciekł dokument rządu pokazujący, jak może wyglądać życie po pandemii

0

Wyciekł rządowy dokument, który przedstawia szereg zaleceń dotyczących tego, jak może wyglądać życie w Wielkiej Brytanii po zniesieniu wszystkich restrykcji.

Jedno z zaleceń mówi o tym, że rząd nie powinien aktywnie namawiać ludzi, aby wracali do biur, gdy kraj zniesie wszystkie koronawirusowe restrykcje. W dokumencie stwierdzono, że rząd aktywnie poszukuje sposobów, by pomóc ludziom w kontynuowaniu pracy z domu, jeśli nie ma potrzeby, aby przebywali w biurze.

W dokumencie mówi się również o surowszych restrykcjach, które mają zostać wprowadzone zimą. Naukowi eksperci obawiają się, że zimą nastąpi kolejny wzrost liczby infekcji, ponieważ niższe temperatury powodują, że ludzie spotykają się w pomieszczeniach, gdzie wirus jest łatwiej przenoszony.

Według dokumentu, ludzie z suchym kaszlem, gorączką, utratą smaku lub węchu będą musieli izolować się w domu, dopóki nie upewnią się, że nie mają koronawirusa.

Ministrów poinformowano również, że prawdopodobnie przez dłuższy czas będzie potrzebna jakaś forma kontroli granicznych i izolacji po podróży, aby zapobiec przedostawaniu się nowych wariantów wirusa do kraju.

Propozycje przedstawione w dokumencie nie są jeszcze ostateczne i nie zapadły w ich sprawie żadne wiążące decyzje. Jednak zalecenia te pokazują, o czym teraz dyskutuje się w rządzie i jak długo będzie odczuwalny wpływ pandemii na codzienne życie.

Fala upałów o temperaturze 36 stopni może uderzyć w Wielką Brytanię w lipcu

0

Po miesiącu deszczu i ponurej pogody Brytyjczycy cieszyli się falą upałów, która zbiegła się z początkiem Euro 2020 z grillami i ogródkami piwnymi.

Jednak w przyszłym tygodniu temperatury będą się pogarszać, a w ciągu najbliższych kilku tygodni przewiduje się obfite opady deszczu.

Ale brytyjskie lato jeszcze się nie skończyło, a prognozy pogody spodziewają się kilku fal upałów w lipcu. Według długodystansowej prognozy BBC, od połowy lipca będą „okresy suche, stabilnie ciepłe, które będą trwać po kilka dni”.

Netweather prognozuje, że w piątek 25 czerwca we Francji temperatura wzrośnie do 36 stopni Celsjusza. Przewiduje się, że gorące powietrze przeniesie się w kierunku Wysp Brytyjskich, przynosząc w całej Wielkiej Brytanii temperatury wrzenia.

19 lokalizacji w Hampshire, w których Aldi chce otworzyć nowe sklepy

0

Aldi ujawnił, że w 19 lokalizacjach w Hampshire chce otworzyć nowe sklepy.

Piąty co do wielkości supermarket w Wielkiej Brytanii rozwija się w ostatnich latach, otwierając dwa sklepy w Southampton. Teraz firma opublikowała listę, dokąd chce się udać.

Firma poszukuje obecnie lokalizacji w Southampton, Winchester, Totton i Hedge End. Aldi, który ma obecnie ponad 900 sklepów w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że każda lokalizacja powinna mieć około 1,5 akrów i być w stanie pomieścić sklep o powierzchni 20 000 stóp kwadratowych z około 100 miejscami parkingowymi, najlepiej przy widocznej głównej drodze i z dobrą widocznością i dostępem.

Ciaran Aldridge, National Property Director w Aldi UK, powiedział: „Inwestujemy w Wielkiej Brytanii od ponad 30 lat, ale wiemy, że nadal istnieją obszary, w których albo w ogóle nie ma Aldi, albo które wymagają drugiego sklepu, aby sprostać wymaganiom klientów.”

Pełna lista lokalizacji w Hampshire, to:

 • Aldershot
 • Andover
 • Basingstoke
 • Bordon
 • Eastleigh
 • Farnborough
 • Gosport
 • Hedge End
 • Lymington
 • New Milton
 • Petersfield
 • Portchester
 • Portsmouth
 • Ringwood
 • South Hayling
 • Southampton
 • Totton
 • Waterlooville
 • Winchester

Kibice ze Szkocji posprzątali Londyn po obchodach Euro

0

Kilku kibiców ze Szkocji wzięło udział w sprzątaniu londyńskiego Leicester Square po tym, jak teren został zaśmiecony podczas obchodów Euro.

Drużyna narodowa Szkocji zremisowała 0:0 z Anglią na Wembley, nie tracąc nadziei na fazę pucharową. Tysiące fanów piłki nożnej przyjechało ze Szkocji do Londynu, aby wesprzeć drużynę pomimo ograniczeń Covid, a wielu z nich oglądało mecz w pubach.

Podczas meczu, zarówno w Londynie jak i Glasgow była obecna zwiększona liczba funkcjonariuszy policji. Policja Met poinformowała, że ​​30 osób zostało aresztowanych w Londynie, jednak na George Square nie dokonano żadnych aresztowań.

Plac i fontanna na Leicester Square zostały pokryte śmieciami, jednak niektórzy kibice ze Szkocji przybyli w sobotę rano, aby rozpocząć sprzątanie.

Premier Szkocji, Nicola Sturgeon, wezwała fanów, aby w Londynie „szanowali naszych gospodarzy” i nie zachowywali się w sposób, który mógłby pogorszyć problem Covid.

Aldi ogłosił nowy zakaz dotyczący plastiku dla wszystkich swoich sklepów w UK

0

Aldi ogłosiło zakaz używania plastiku jednorazowego użytku we wszystkich torebkach herbaty marki własnej w sklepach w Wielkiej Brytanii do końca 2021 roku.

Jest to najnowsza inicjatywa sieci, której celem jest ograniczenie zużycia plastiku w ciągu najbliższych czterech lat. Aldi jest jednym z „wielkiej szóstki” brytyjskich supermarketów obok Asdy, Tesco, Morrisons, Sainsbury’s i Lidla. W zeszłym roku niemiecki detalista zobowiązał się do zmniejszenia o połowę ilości plastikowych opakowań do 2025 roku. Dzięki temu z jego produktów zostanie usuniętych 74 000 ton plastikowych opakowań.

Po wielu próbach supermarket przestawi się na uszczelnianie torebek herbaty z tworzywa sztucznego na bazie oleju, aby jego torebki herbaty były w 100% biodegradowalne. Ponadto firma Aldi zobowiązała się również do usunięcia zewnętrznych plastikowych opakowań swoich produktów w torebkach herbaty własnej marki.

Oczekuje się, że ruch ten usunie około 1,4 miliarda jednorazowego użytku fragmentów z tworzyw sztucznych, co zapobiegnie przedostawaniu się 80 ton jednorazowych tworzyw sztucznych na składowiska odpadów.

Richard Gorman, dyrektor ds. tworzyw sztucznych i opakowań w Aldi UK, powiedział: „Do końca tego roku wszystkie nasze torebki z herbatą marki własnej będą biodegradowalne i nie będą zawierać w ogóle plastiku.”

„Zmiany, które wprowadziliśmy w naszym asortymencie herbat, pomogą nam zmniejszyć nasz wpływ na środowisko i zaoferować naszym klientom jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska opcje podczas zakupów w Aldi”.

Nauczycielka ma zakaz nauczania po tym, jak „krzyczała na bezbronnego ucznia”

0

Nauczycielka z Southampton została pozbawiona możliwości wykonywania zawodu po tym, jak krzyczała na bezbronnego ucznia, gdy ten leżał na ziemi i szlochał.

W raporcie opublikowanym przez Agencję ds. Regulacji Nauczania stwierdzono, że incydent w Szkole Podstawowej Shamblehurst w Hedge End spowodował, że uczeń „widocznie się przestraszył” i „płakał w niekontrolowany sposób”.

37-letnia Hannah Rhodes straciła panowanie nad sobą, gdy dowiedziała się, że uczeń oddał mocz w krzakach. Jej zachowanie wobec innego chłopca w Shamblehurst spowodowało, że pojawiły się u niego lęki i w konsekwencji został usunięty przez rodziców ze szkoły.

Pani Rhodes zrezygnowała z pracy w szkole w 2019 r. i otrzymała zakaz nauczania na czas nieokreślony w wyniku przesłuchania w sprawie wykroczeń przeprowadzonego przez Agencję. Odnosząc się do incydentu, który miał miejsce w październiku 2018 r., raport potwierdził, że kolega odkrył, że pani Rhodes krzyczała na ucznia, gdy ten leżał w pozycji embrionalnej na ziemi.

Rhodes krzyczała również na innego ucznia, który został następnie usunięty ze szkoły przez swoich rodziców. Cytując zeznania złożone przez ojca chłopca, raport mówi, że uczeń obawiał się pójścia do Shamblehurst i nie lubił przebywać w tym samym pokoju co pani Rhodes.

Ryanair pozywa brytyjski rząd za blokowanie zagranicznych podróży

0

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że wnoszą pozew sądowy przeciwko Wielkiej Brytanii. Pozew dotyczy systemu ‘sygnalizacji świetlnej’ dla podróży międzynarodowych.

Ryanair ma nadzieję, że pomoże to zmienić sytuację w podróżowaniu przed sezonem wakacyjnym. Do szczytu sezonu wakacyjnego zostało zaledwie kilka tygodni, a branża lotnicza obawia się utraty szansy na wysokie zarobki i odbicie po koronawirusowym kryzysie, ponieważ brytyjski rząd wciąż nie zniósł restrykcyjnych ograniczeń w podróżowaniu. Linie lotnicze wielokrotnie krytykowały rządowy system sygnalizacji świetlnej, twierdząc, że jest “nieprzewidywalny i nie ma naukowego sensu”.

W maju, po miesiącach lockdownu, Wielka Brytania zezwoliła na międzynarodowe podróże, ale zniechęca do odwiedzania popularnych miejsc wakacyjnych, takich jak Hiszpania, Francja czy Grecja, klasyfikując je jako “bursztynowe” w ramach swojego systemu sygnalizacji świetlnej.  Po powrocie z tych krajów podróżny musi poddać się 10-dniowej kwarantannie oraz wykonać dwa testy na Covid-19 – 2. i 8. dnia po powrocie do Anglii.

Covid: Włochy nałożą kwarantannę na podróżnych z Wielkiej Brytanii

0

Włochy mają wprowadzić pięciodniową kwarantannę Covid dla podróżnych z Wielkiej Brytanii od poniedziałku w związku z rosnącymi obawami o rozprzestrzenianie się wariantu Delta.

Włoski rząd powiedział, że podróżni z Wielkiej Brytanii będą również zobowiązani do poddania się obowiązkowym testom na Covid. Włochy otworzą jednak drzwi do USA, Kanady, Japonii i UE, jeśli odwiedzający wykażą, że zostali zaszczepieni lub niedawno uzyskali negatywny wynik testu na Covid. Podobne zasady dla podróżnych z UK obowiązują już we Francji i Niemczech.

Zakażenia koronawirusem w Wielkiej Brytanii nieznacznie wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia, a około 119 000 osób – w porównaniu ze 110 000 – jest teraz zarażonych wirusem.

Dane Urzędu Statystyk Krajowych do 12 czerwca sugerują, że jedna osoba na 540 jest zarażona.