OSTATNIE ARTYKUŁY

Linie lotnicze Emirates organizują dzień rekrutacji personelu pokładowego w Southampton

0
Image by Uwe from Pixabay

Największa międzynarodowa linia lotnicza na świecie poszukuje kandydatów do swojego międzynarodowego zespołu personelu pokładowego.

Linie Emirates organizują dzień otwarty w niedzielę 2 kwietnia w hotelu Holiday Inn Southampton.

Linia lotnicza poszukuje osób, które pasjonują się gościnnością.

Cała załoga Emirates jest szkolona w najnowocześniejszym obiekcie linii lotniczej w Dubaju i mieszka w pobliżu, ciesząc się nieopodatkowaną pensją, bezpłatnym zakwaterowaniem zapewnianym przez firmę oraz ulgami na podróże.

Kandydaci są zachęcani do wcześniejszego składania wniosków online na stronie emirates.com/careers, ale rozpatrywane będą również zgłoszenia składane z CV i aktualnego zdjęcia.

Globalny zespół personelu pokładowego Emirates składa się ze 160 narodowości, co odzwierciedla różnorodność klientów i działalność międzynarodową w ponad 130 miastach na sześciu kontynentach, obsługujących nowoczesną flotę ponad 200 samolotów szerokokadłubowych. Linia lotnicza jest największym globalnym operatorem samolotów Boeing 777 i Airbus A380.

Eastern Airways uruchomi nowe loty z Southampton do Paryża

0
Image by StockSnap from Pixabay

Ogłoszono, że nowe loty z Southampton do Paryża rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Od 14 kwietnia Eastern Airways będzie oferować usługi między miastem a stolicą Francji.

Nowe połączenie Paris Orly będzie obsługiwane niskoemisyjnym 72-miejscowym samolotem ATR we współpracy z Air France.

Wiadomość ta pojawia się wraz z uruchamianiem nowych usług z lotnisk East Midlands i Cardiff, aby oferować całoroczne podróże do Paryża.

Roger Hage, dyrektor handlowy Eastern Airways, powiedział, że firma jest „zachwycona nawiązaniem współpracy z Air France”.

Dodał, że nowe połączenie otworzy dalsze połączenia dla pasażerów do wielu miejsc docelowych, w tym Disney Land Paris.

Loty z Southampton będą odbywać się od niedzieli do piątku o godzinie 10:35, a w soboty o godzinie 10:50.

Loty powrotne będą również obsługiwane z Paryża o 9:30 od niedzieli do piątku oraz o 9:45 w soboty.

Stopy procentowe w Wielkiej Brytanii: spodziewany jest kolejny wzrost w obliczu wzrostu cen

0
shutterstock

Oczekuje się, że Bank Anglii podniesie stopy procentowe po raz jedenasty z rzędu po niespodziewanym skoku tempa wzrostu cen.

Analitycy uważają, że najbardziej prawdopodobnym rezultatem późniejszego posiedzenia KPP jest podwyższenie stopy procentowej Banku z 4% do 4,25%.

Decydenci polityczni muszą znaleźć równowagę między kontrolowaniem inflacji a zapewnieniem stabilności finansowej.

Zmiana miałaby natychmiastowy wpływ na niektórych kredytobiorców i oszczędzających.

Koszt hipoteki zmiennej lub śledzącej wzrósłby, podobnie jak odsetki od innych pożyczek, ale stopa zwrotu dla oszczędzających może się poprawić.

Oprocentowanie Banku jest już na najwyższym poziomie od 14 lat, konsekwentnie rosnąc w odpowiedzi na gwałtownie rosnące koszty życia.

W środę ujawniono nieoczekiwany wzrost stopy inflacji, która odzwierciedla rosnące ceny. Stopa wzrosła do 10,4% w ciągu roku do lutego, w porównaniu z 10,1% w styczniu.

To sprawia, że ​​podwyżka stóp procentowych jest bardziej prawdopodobna, mimo że analitycy wcześniej byli bardziej ostrożni co do szans na podwyżkę. Zawirowania w sektorze bankowym doprowadziły do ​​większej niepewności co do światowych perspektyw gospodarczych – obraz, który mógł skłonić decydentów do przyjęcia taktyki wstrzymywania lub anulowania dalszych podwyżek stóp.

W których supermarketach produkty podrożały najbardziej?

0

Magazyn konsumencki Which? prześledził ceny ponad 25 tys. artykułów spożywczych w ostatnich trzech miesiącach do lutego włącznie w ośmiu największych sklepach na Wyspach. Na tej podstawie sporządzono ranking supermarketów, które najczęściej decydowały się na podwyżki.

W tych sklepach produkty podrożały najbardziej:

1.Lidl

2. Aldi

3. Asda

4. Morrisons

5. Waitrose

6. Sainsbury’s

7. Tesco

8. Ocado

Stwierdzono, że najczęściej kupowana żywność w powyższych sklepach podrożała aż o 16,5 procent – znacznie powyżej ogólnej inflacji w kraju, która w lutym wyniosła 10,4 proc. Eksperci jednoznacznie stwierdzili, że podstawowe produkty żywnościowe – w tym mleko, mięso oraz owoce – podrożały w ostatnich trzech miesiącach we wszystkich sklepach.

Which? podaje konkretne przykłady. I tak na przykład płatki śniadaniowe Asda Free From Special Flakes o wadze 300 gram podrożały z 62 pensów do 1,43 GBP. Ser Essential Italian Mozzarella Strength 1 marki Waitrose podrożał z kolei z 80 pensów do 1,77 GBP (121 proc.).

Winchester najlepszym miejscem do życia w Hampshire w 2023 roku

0

Według portalu Muddy Stilettos Winchester zostało uznane za najlepsze miejsce do życia w Hampshire w 2023 roku.

Pod koniec 2022 r. kobiecy portal lifestylowy stworzył listę „najlepszych miejsc do życia” na 2023 r., zwiększając z tej okazji liczbę zgłoszeń z 200 do 250.

W każdym hrabstwie w Anglii wymieniono od ośmiu do dziesięciu miejsc, a teraz ogłoszono zwycięzców regionalnych.

Na stronie internetowej portalu czytamy: „Planujesz przeprowadzkę? Dzięki naszej wyjątkowej wiedzy na temat najpiękniejszych miast, wiosek, szkół, sklepów i pubów poza Londynem nie ma lepszego miejsca do odkrycia 250 najlepszych miejsc do życia w 2023 r.”.

Jakie było 10 najlepszych miejsc do życia w Hampshire?

1. Winchester

2. Lymington

3. Southsea

4. Petersfield

5. Hartley Wintney

6. Alresford

7. Romsey

8. Cowes

9. Odiham

10. Yarmouth

Opisując Winchester, Muddy Stilletos napisał: „Winchester jest zawsze popularną opcją dla londyńczyków tęskniących za odrobiną wiejskiej idylli (co znajduje odzwierciedlenie w cenach domów).

„Dzięki bujnej, zielonej okolicy, gorącym punktom gastronomicznym i historycznym atrakcjom na każdym kroku widać, dlaczego jest to idealna odskocznia dla mieszczuchów”.

„Życie nocne może pozostawiać wiele do życzenia, ale luksusowa mieszanka butików, restauracji i najwyżej ocenianych szkół to pożądana perspektywa dla rodzin w każdym wieku”.

Uniwersytet w Southampton w pierwszej dziesiątce na świecie pod względem pielęgniarstwa

0
Image by Ken Shelton from Pixabay

Uniwersytet w Southampton znalazł się w pierwszej dziesiątce na świecie, jeśli chodzi o studia pielęgniarskie.

Kursy opieki zdrowotnej na Uniwersytecie w Southampton zostały ocenione na szóstym miejscu na świecie i na drugim miejscu w Wielkiej Brytanii według światowych rankingów QS.

Oceny prawie 1500 uniwersytetów na całym świecie są określane na podstawie takich czynników, jak reputacja akademicka, reputacja pracodawcy, cytowania akademickie oraz wpływ publikowanych badań.

Wicekanclerz uniwersytetu, profesor Mark E Smith, powiedział: „Pielęgniarstwo jest dla nas w Southampton od dawna dziedziną o światowej czołówce doskonałości, z której jesteśmy bardzo dumni.”

„Jako drugie miejsce w Wielkiej Brytanii i szóste na świecie, nasze nauczanie i badania pielęgniarskie należą do najlepszych, umożliwiając zawodowi silny rozwój w przyszłości”.

Rządowe dopłaty, które przestają obowiązywać z końcem marca

0
Photo by Elena Mozhvilo on Unsplash

Wraz z końcem marca niektóre dopłaty rządowe z tytułu wysokich kosztów utrzymania przestaną być wypłacane.

Brytyjski rząd ogłosił w maju ubiegłego roku kilka programów wsparcia z tytułu wysokich kosztów utrzymania. Niektóre z tych programów mają się wkrótce zakończyć.

Oto rządowe programy dotyczące wysokich kosztów utrzymania, które wygasają z końcem marca:

Warm Home Discount (zniżka na rachunki za energię)

Warm Home Discount to jednorazowa zniżka w kwocie 150 GBP na pokrycie rachunków za prąd. Była ona automatycznie przyznawana mieszkańcom Anglii i Walii uzyskującym niskie dochody i ponoszącym wysokie koszty energii lub otrzymującym dodatek gwarancyjny (Guarantee Credit), będący częścią dodatku do emerytury państwowej (Pension Credit).

Cold Weather Payment (zasiłek w związku z wystąpieniem mroźnej pogody)

Cold Weather Payment to jednorazowy zasiłek w wysokości 25 funtów. Jest on przyznawany za każde siedem kolejnych dni, w których odnotowano lub prognozowano średnią temperaturę powietrza w danym rejonie na poziomie 0 st. C lub poniżej.

Wypłata jest dokonywana automatycznie osobom pobierającym niektóre, określone świadczenia w szczególnych okolicznościach w Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Wygasa z dniem 31 marca – ale oczekuje się, że ponownie powróci w trakcie przyszłej zimy.

Energy Bills Support Scheme (program dopłat do rachunków za energię)

W ramach Energy Bills Support Scheme (EBSS) około 29 milionów gospodarstw domowych otrzymało 400 GBP zniżki na rachunki za energię – czyli praktycznie każdy dom posiadający przyłącze elektryczne.

Od października 2022 r. do rachunków za energię obowiązywała zniżka w wysokości 66 GBP.

Osoby, które płacą za energię elektryczną bezpośrednio właścicielowi domu, zarządcy nieruchomości lub właścicielowi terenu, na którym mieszkają w domkach lub przyczepach kempingowych, domach opieki, na barkach lub w gospodarstwach rolnych, albo są odłączone od sieci elektrycznej, wciąż jeszcze mogą ubiegać się o wypłatę 400 GBP, jeśli takiej dopłaty nie otrzymały.

Winter fuel payment (dofinansowanie do zakupu opału na zimę)

Termin składania wniosków o przyznanie tegorocznego zasiłku Winter Fuel Payment (na zimę 2022-23) upływa 31 marca. Przysługuje on osobom urodzonym przed 26 września 1956 roku. Program powróci zimą 2023 roku.

Większość osób pobierających określone świadczenia (takie jak np. emerytura państwowa) otrzymało już tę płatność, która wynosi do 600 GBP.

Czy Radzie Miasta Southampton grozi upadłość?

0

Premier Rishi Sunak ma zostać poproszony o przekazanie większej ilości gotówki Radzie Miasta Southampton w związku z ostrzeżeniem, że władze stoją w obliczu deficytu budżetowego w wysokości 21 milionów funtów, czytamy w Daily Echo.

Administracja kierowana przez radną Satvir Kaur zwróci się do premiera o „sprawiedliwe i trwałe finansowanie” po przeprowadzeniu głosowania nad wysłaniem wniosku.

Dyrektor finansowy urzędu miasta ostrzegł w zeszłym miesiącu, że ogłoszenie upadłości może zostać wydane, jeśli finanse nie będą zarządzane należycie.

Rada hrabstwa Hampshire ostrzegła wcześniej rząd, że może ogłosić bankructwo, jeśli ministrowie nie będą uczciwie finansować władz lokalnych.

Były szef finansowy Southampton ostrzegł w lutym, że kryzys kosztów utrzymania, wzrost kosztów energii i paliwa, nagrody płacowe i stopy procentowe zwiększyły presję budżetową.

Jego raport mówi, że rada miała do czynienia z niedoborem 21,22 mln funtów w 2024/25, 22,56 mln funtów w 2025/26 i 24,79 mln funtów w 2026/27.

W raporcie ostrzeżono, że wydatki rady mogą zostać „krytycznie naruszone do tego stopnia, że ​​osiągnięcie zrównoważonego budżetu będzie trudne”.