OSTATNIE ARTYKUŁY

Nowa szkoła średnia o wartości 21 milionów funtów została otwarta w Hedge End

0

Nowa szkoła warta ponad 21 milionów funtów oficjalnie otworzyła swoje drzwi dla pierwszych uczniów.

W zeszły czwartek burmistrz Eastleigh, Cynthia Garton, oficjalnie otworzyła Deer Park School w Hedge End. Opisywana jako „najnowocześniejsza sztuka”, nowa szkoła średnia kosztowała 21,2 mln funtów.

Ufundowana przez Departament Edukacji (DfE) w ramach Narodowego Programu Wolnych Szkół, szkoła jest częścią Wildern Academy Trust i została zbudowana na gruntach należących do Rady Hrabstwa Hampshire.

Obiekt może pomieścić 1050 uczniów i obejmuje trzykondygnacyjny budynek główny składający się z 46 sal lekcyjnych oraz hali sportowej. Placówka posiada również centrum zasobów edukacyjnych, laboratoria naukowe, sale plastyczne, zaplecze projektowe i technologiczne oraz przestrzeń muzyczną i teatralną.

Projekt budynków uwzględnia również elementy środowiskowe, takie jak panel fotowoltaiczny na dachu, system zbierania wody deszczowej i duże zadaszone przechowywalnie rowerowe, aby zachęcić uczniów do jazdy na rowerze do szkoły.

Kobieta ukradła prawie 400 funtów towaru ze sklepu Southampton Primark

0

Kobieta, która ukradła towar o wartości prawie 400 funtów ze sklepu Southampton Primark, uniknęła kary.

Ellie O’Rourke ukradła ubrania i akcesoria o łącznej wartości 385 funtów z popularnego sklepu detalicznego na Above Bar Street. Pojawiając się przed Sądem Pokoju w Southampton, 21-latka przyznała się do kradzieży sklepowej, która miała miejsce 12 grudnia zeszłego roku.

Oskarżona została zwolniona warunkowo na sześć miesięcy. O’Rourke z Barns Road w Ferndown został skazana na zapłacenie zaledwie 85 funtów kosztów sądowych i 22 funtów dodatkowej opłaty.

Prawie 1500 aresztowań w ramach walki z handlarzami narkotyków

0

Prawie 1500 osób zostało aresztowanych w Anglii i Walii podczas tygodniowej operacji przeciwko tak zwanym sieciom handlu narkotykami.

Policja twierdzi, że zaczęła skupiać się na starszych osobach kontrolując numery telefonów używane do sprzedaży narkotyków. Funkcjonariusze wykorzystują również nowoczesne przepisy dotyczące niewolnictwa i handlu ludźmi, aby ścigać gangi wykorzystujące bezbronne dzieci.

Zamknięto około 139 linii okręgowych i skonfiskowano prawie 2 miliony funtów narkotyków klasy A, w tym kokainy i heroiny. Gangi hrabstwa to miejscy handlarze narkotyków, którzy sprzedają narkotyki klientom z obszarów wiejskich za pośrednictwem specjalnych linii telefonicznych. Gangi te stały się centralnym elementem handlu nielegalnymi substancjami w Wielkiej Brytanii, a ich działaniu często towarzyszy poważna przemoc.

Gangi w miastach obsługują kontaktowe numery telefoniczne reklamowane w innych miastach i na obszarach wiejskich, aby dostarczać narkotyki, jednocześnie pozostając na wyciągnięcie ręki, aby zmniejszyć ryzyko aresztowania.

Dwa lata temu policja zmieniła taktykę działania i teraz ma strategię identyfikowania „posiadacza linii” poprzez analizę zapisów telefonicznych, co oznacza, że ​​przywódcy gangów często mogą być aresztowani za posiadanie telefonu, który świadczy o ich zaangażowaniu w przestępstwo. W rezultacie liczba aresztowań rośnie podczas regularnych tygodniowych operacji, w których różne siły policyjne koordynują swoje wysiłki.

W sumie 85% oskarżonych przyznaje się do winy, a wskaźnik skazań wynosi 99%, powiedział Graham McNulty, zastępca zastępcy komisarza Krajowej Rady Szefów Policji (NPCC).

Ocena sprzedaży narkotyków w hrabstwach przeprowadzona przez NPCC sugeruje, że liczba aktywnych linii spadła z około 2000 w 2018 r. do 600.

Nastolatka napastowana seksualnie w Westquay Costa Coffee

0

Policja poluje na mężczyznę po tym, jak nastolatka została napastowana seksualnie w centrum handlowym w Southampton.

Około 16:15 we wtorek, 12 października, 18-letnia kobieta była w Costa Coffee na parterze centrum handlowego Westquay. Do ofiary podszedł nieznany jej mężczyzna. Mężczyzna zapytał kobietę o godzinę, po czym złapał jej lewą pierś, a następnie pogładził ją po dłoni.

Funkcjonariusze opublikowali zdjęcie z telewizji przemysłowej przedstawiające mężczyznę, z którym chcieliby porozmawiać w związku z incydentem.

Policja apeluje do osób, które były w tym czasie w Costa Coffee w Westquay o kontakt. „Każdy, kto ma informacje, jest proszony o skontaktowanie się z nami pod numerem 101 lub online pod adresem https://www.hampshire.police.uk/, podając numer referencyjny 44210410304.”

„Alternatywnie ludzie mogą zadzwonić do Crimestoppers anonimowo pod numer 0800 555 111”.

Popularny sklep dyskontowy zostanie otwarty w parku handlowym Westquay

0

Popularna sieć sklepów dyskontowy ma otworzyć nowy, ogromny oddział w Southampton.

Poundland potwierdził, że w ciągu najbliższych pięciu lub sześciu tygodni wprowadzi się do parku handlowego Westquay. Sieć przejmie dawny sklep Mothercare.

„Nie możemy się doczekać otwarcia nowego sklepu w centrum handlowym Unit 6 Westquay” – powiedział rzecznik Poundland. „Tworzymy sklep, z którego miasto może być dumne, z większą ilością tego, czego potrzebują klienci i z niesamowitymi ofertami cenowymi, z czego słyniemy – w tym odzieżą i artykułami gospodarstwa domowego PEP&CO oraz schłodzoną i mrożoną żywnością.

Poundland ma już trzy sklepy w mieście, jeden na Above Bar Street, drugi na Bitterne, a trzeci na Shirley High Street.

Mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdu przez cztery lata za jazdę pod wpływem narkotyków

0

Mężczyzna z Southampton dostał zakaz poruszania się po drogach przez cztery lata za jazdę pod wpływem narkotyków.

Stwierdzono, że Jamal Farooq prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków w Lordshill District Center i Brownhill Way w Southampton 11 stycznia. Okazało się, że 29-latek ma we krwi THC – produkt rozpadu konopi.

Pojawiając się w Southampton Magistrates’ Court, oskarżony przyznał się do prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków. Farooq z Corden Avenue w Southampton został skazany na karę więzienia na osiem tygodni w zawieszeniu na 12 miesięcy i pozbawiony prawa jazdy na cztery lata.

Polecono mu wykonać 60 godzin nieodpłatnej pracy w ciągu następnych 12 miesięcy. Farooqowi nakazano również zapłacić dopłatę w wysokości 128 funtów oraz koszty sądowe w wysokości 85 funtów.

NHS apeluje, aby przywrócić restrykcje Covid

0

Niektóre ograniczenia Covid muszą zostać natychmiast ponownie wprowadzone, jeśli Anglia ma uniknąć „zimowego kryzysu”, ostrzegają liderzy służby zdrowia.

Konfederacja NHS stwierdziła, że ​​należy wdrożyć strategię awaryjną, w tym obowiązkowe zakrywanie twarzy w zatłoczonych i zamkniętych pomieszczeniach.

Liczba przypadków Covid w Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie, ale zgony są znacznie poniżej zimowego szczytu. Dzienne przypadki Covid przekraczały 40 000 przez siedem dni z rzędu, a we wtorek zgłoszono 43 738 nowych infekcji.

Obecnie obowiązuje rządowy plan A radzenia sobie z Covid – szczepienia przypominające oferowane są około 30 milionom ludzi, pojedyncza dawka szczepionki dostępna dla zdrowych 12-15-latków oraz zalecenia noszenie zakryć twarzy w zatłoczonych miejscach.

Jeśli te środki nie wystarczą, aby zapobiec „niezrównoważonej presji” na NHS, kroki takie jak wprowadzenie obowiązkowego zakrywania twarzy w niektórych miejscach, zalecanie pracy z domu i wprowadzenie paszportów szczepionek będą rozważane jako część planu B.

Zniżki na bilety autobusowe w Southampton

0

Zniżki na bilety autobusowe w Southampton mają obowiązywać co najmniej do końca roku i mogą zostać przedłużone do marca przyszłego roku.

Władze miejskie zatwierdziły finansowanie, aby umożliwić firmom autobusowym Bluestar i First kontynuowanie oferty biletów wieczornych za 1 funta do końca roku. Jednak program może zostać przedłużony nawet do marca.

Program został po raz pierwszy wprowadzony na początku tego roku, kiedy zniesiono opłaty za wieczorne parkowanie w centrum miasta, aby pomóc firmom wyjść z pandemii.

Członkowie gabinetu rady miejskiej Southampton poparli również nowe plany poprawy usług autobusowych w mieście. Może to oznaczać szereg inicjatyw, w tym nową aplikację transportową i pojedyncze bilety, aby uzyskać dostęp do różnych opcji podróży.

Kamery CCTV mogą być również instalowane na przystankach autobusowych w mieście, a sygnalizacja świetlna może zostać zmodernizowana.