OSTATNIE ARTYKUŁY

Wielka Brytania: Kiedy przestawiamy czas z letniego na zimowy?

0

Pewien Brytyjczyk wystosował petycję, aby zatrzymać cofanie zegarów w tym miesiącu, ponieważ „nikt nie chce kolejnej godziny 2020 roku”. Brytyjski czas letni kończy się o 2 nad ranem w niedzielę, dając mieszkańcom Wielkiej Brytanii dodatkową godzinę w łóżku. Ale jedna osoba domaga się odroczenia tego do 1 stycznia 2021 r. „Rok 2020 był dla wszystkich długim i trudnym rokiem. Nie zwlekajmy z pozbyciem się go” – napisał w petycji.

Petycja została odrzucona, ale nie dlatego, że to zły pomysł. Trwa już kampania, która ma zatrzymać cofanie się zegarów, a rząd nie przyjmie dwóch petycji w tej samej sprawie.

Dlaczego w Wielkiej Brytanii cofamy i przestawiamy zegary?
Pomysł został po raz pierwszy wymyślony przez Benjamina Franklina w 1784 r., Kiedy zasugerował, że gdyby rano było więcej światła dziennego, ludzie wstawaliby wcześniej, oszczędzając w ten sposób świece. Jednak to budowniczy William Willett – prapradziadek Chrisa Martina z Coldplay – przywiózł praktykę do Wielkiej Brytanii w 1907 roku po tym, jak napisał o tym w broszurze zatytułowanej The Waste Of Daylight, sugerując, że zmiana zegarów zachęci ludzi do wstawania. Praktyka została później przyjęta przez rząd w 1916 r. – rok po śmierci Willetta – podczas I wojny światowej, po Niemczech, które również zaczęły przesuwać swoje zegary w kwietniu tego roku.

W marcu ubiegłego roku Parlament Europejski przegłosował zwyczaj zmiany zegarów dwa razy w roku. Zgodzili się, że kraje europejskie będą musiały zdecydować, czy pozostać na „permanentnej zimie” czy „permanentnym lecie”. Stałe kraje zimowe przesunęłyby zatem zegary o godzinę po raz ostatni w październiku 2021 r., A te, które zdecydowały się na stałe lato, po raz ostatni przesunęłyby zegary do przodu w marcu 2021 r. Z powodu Brexitu Wielka Brytania nie musi już przestrzegać tej umowy, jednak uważa się, że Wielka Brytania może trwale trzymać się czasu letniego. 

Kobieta oskarżona o napad na trzech policjantów

0

Kobieta z Eastleigh została zatrzymana po tym, jak oskarżono ją o rzekomy napad na trzech policjantów.

Do incydentu doszło w minioną środę. Policja poinformowała o doniesienia o zamieszaniu w jednym z domów w Eastleigh. Wtedy właśnie policjanci mieli zostać napadnięci.

Jessica Louise Fay, lat 27, z Newton Road w Eastleigh usłyszała trzy zarzuty napadów na policjantów. Kobieta pojawiła się wczoraj w sądzie pokoju w Southampton i została zwolniona za kaucją do 2 grudnia.

Policja wezwana do bójki przed Southampton Tower Block

0

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po bójce przed jednym z wieżowców w Southampton.

Incydent wydarzył się w piątek przed Millbrook Towers tuż przed godziną 19:00.Policja została wezwana do bójki dwóch mężczyzn walczących na ulicy.

32-letni mężczyzna z Southampton i 29-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania zostali aresztowani pod zarzutem zakłócania porządku publicznego.

Mężczyźni pozostają w areszcie.

Rodzice ukarani grzywną po tym, jak ich dzieci zlekceważyły zasady dotyczące Covid

0

Rodzice uczniów z Southampton, którzy zlekceważyli ​​ograniczenia dotyczące koronawirusa, zostali ukarani grzywną w wysokości 200 funtów.

Policja twierdzi, że uczniowie katolickiej szkoły św. Anny złamali zasadę sześciu na parkingu i nie spieszyli się, gdy funkcjonariusze kazali im się rozejść. Szkoła napisała teraz list do rodziców wszystkich uczniów.

W liście czytamy: „Skontaktowali się z nami funkcjonariusze lokalnej policji. Natknęli się na grupę uczniów św. Anny na parkingu po lekcjach w grupie większej niż 6 osób, a kiedy poproszono ich o rozproszenie, zrobili to powoli.” „W rezultacie policjanci zdecydowali się ukarać rodziny tych dzieci grzywną po 200 funtów na każdego ucznia. Poproszono nas, abyśmy przekazali wszystkim rodzinom, jak poważne jest naruszenie zasady 6 w miejscach publicznych”.

Obywatele Unii Europejskiej z kryminalną przeszłością nie będą mieli wstępu do UK

0

Brytyjski rząd zapowiedział, że po zakończeniu okresu przejściowego po Brexicie, obywatele państw Unii Europejskiej mający przeszłość kryminalną nie będą mogli wjechać do Wielkiej Brytanii.

Zakaz będzie dotyczył osób, które mają na koncie przynajmniej rok więzienia, ale może być zastosowany także wobec osób z krótszymi wyrokami. W ten sposób ujednolicone zostaną przepisy dla obywateli UE i państw trzecich.

Minister spraw wewnętrznych Piri Patel powiedział: „Zbyt długo przepisy UE zmuszały nas do wpuszczania na nasze ulice niebezpiecznych zagranicznych przestępców, którzy nadużywają naszych wartości i zagrażają naszemu sposobowi życia. Wielka Brytania będzie bezpieczniejsza dzięki bardziej rygorystycznym i sprawiedliwym kontrolom granicznym w ramach, których zagraniczni przestępcy bez względu na narodowość będą podlegać tym samym przepisom.”

W obliczu pandemii uruchomiono wirtualną akcję Poppy Appeal w Hampshire

0

Akcja Poppy została ponownie uruchomiona w Hampshire, a społeczność poproszono o zaoferowanie swojego wsparcia przy wykorzystaniu nowej technologii.

W hrabstwie ogłoszono coroczną akcję prowadzoną przez The Royal British Legion, aby zebrać pieniądze dla obecnego i byłego personelu. W obliczu pandemii Covid-19, legion zwraca się do opinii publicznej o wsparcie z użyciem nowych możliwości. Zaproponowane pomysły obejmują zdalne zamawianie maków, drukowanie maku i wystawianie go w oknie lub podejmowanie wirtualnego biegu makowego.

Rzecznik legionu powiedział: „Apel musi dostosować się do nowej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się w związku z Covid-19 i prosimy opinię publiczną o wsparcie nas jak nigdy dotąd.”

„Podczas gdy pandemia wpłynęła na sposób, w jaki przeprowadzamy Apel Poppy w South Hampshire, nasza społeczność pracowników, wolontariuszy, partnerów i dostawców współpracowała, aby zapewnić, że Akcja Poppy 2020 będzie mogła być kontynuowana. „Każdy mak się liczy, dlatego prosimy ludzi o wsparcie w każdy możliwy sposób”.

Przedstawiono plany dwóch nowych farm słonecznych

0

Złożono plany dla dwóch farm słonecznych w dystrykcie Winchester.

Deweloperzy chcą zbudować dużą farmę słoneczną w pobliżu Three Maids Hill – w widocznym miejscu na północ od Winchester, obok dwóch głównych dróg, a także na terenach uprawnych na północny wschód od Old Alresford w pobliżu Armsworth.

Wnioskodawca Environoma Asset Management proponuje 45-hektarową farmę na czterech polach na terenach uprawnych pomiędzy A272 i A34 na północ od węzła Three Maids Hill. Farma wytwarzałaby do 25 megawatów (MW), co wystarczyłoby do zasilania 8965 domów.

Oprócz setek paneli słonecznych powstałaby powiązana infrastruktura, w tym ogrodzenia, podstacje, zbiorniki magazynowe i akumulatory, aby wytworzona energia mogła zostać przesłana do sieci krajowej w najbardziej efektywnych momentach.

W liście do Rady Miasta Winchester agenci Pegasus powiedzieli o propozycji: „Ma to na celu odniesienie się do lokalnych i krajowych celów w zakresie energii odnawialnej i ostatecznie zmniejszenie zależności od źródeł opartych na paliwach kopalnych jako formy produkcji energii”.

Najwięcej dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa w Southampton

0

Przypomina się mieszkańcom Southampton, aby przestrzegali restrykcji, ponieważ w ostatnich dniach odnotowano najwyższą dzienną liczbę przypadków zachorowań na koronawirusa od początku pandemii.

Według danych Public Health England, dwa dni temu w mieście zarejestrowano 54 pozytywne przypadki koronawirusa w ciągu zaledwie 24 godzin. Jest to najwyższa dzienna liczba przypadków odnotowanych w Southampton od początku pandemii.

Pierwszy przypadek koronawirusa odnotowano w mieście 4 marca. Do października największa liczba dziennych zachorowań odnotowanych w mieście wynosiła 25 przypadków. Liczba wzrosła od października z powodu zwiększonej liczby testów.

Rada Miasta wzywa mieszkańców miasta do przestrzegania restrykcji i „odegrania swojej roli” w czasie pandemii. „Chodzi o mycie rąk, noszenie maski i zachowanie bezpiecznego odstępu. Obowiązkiem nas wszystkich jest unikanie kontaktów towarzyskich tam, gdzie to możliwe aby nie przeciążać systemu NHS”. „Wszystko to nie jest łatwe, ale ważne jest, abyśmy wszyscy podjęli możliwe kroki w tym kierunku”.