OSTATNIE ARTYKUŁY

Theresa May prosi Tuska o przedłużenie brexitu

0

Premier Theresa May oficjalnie zwróciła się do szefa Rady Europejskiej o odłożenie brexitu do 30 czerwca. – Opublikowano treść listu, w którym Theresa May nie tylko prosi Tuska o odłożenie brexitu o 3 miesiące, ale także o pomoc w obejściu decyzji spikera Izby Gmin. – podaje Money.pl

– Kluczową częścią listu jest prośba brytyjskiej premier o pomoc Rady Europejskiej w opracowaniu fortelu pozwalającego na ponowne głosowanie nad umową w Izbie Gmin – relacjonuje dalej Money.pl

Brexit jak pamiętamy ma nastąpić w nocy z 29/30 marca. Nadal nie ma jednak stosownej umowy, bo dwukrotnie odrzucił ją brytyjski parlament, a ewentualne krótkie opóźnienie wyjścia z Unii bez przyjęcia porozumienia przesunie tylko termin twardego brexitu.

Jak przypomina wyborcza.pl, jeśli unijna Dwudziestkasiódemka nie zgodzi się na odroczenie, Wielka Brytania wyjdzie z Unii 29 marca bez żadnej umowy. – Spowoduje to ogromny chaos. Co prawda brytyjski parlament może jeszcze zaakceptować umowę wynegocjowaną przez rząd Theresy May z Brukselą, ale na jej wdrożenie i tak zabrakłoby czasu. O przełożeniu terminu może zadecydować rozpoczynający się w czwartek szczyt UE – czytamy. 

W trakcie zaplanowanego szczytu – wg wprost.pl – przedstawicieli państw UE Londyn musiałby uzyskać jednogłośną zgodę na takie rozwiązanie, może się jednak okazać, że nie jest to jedynie formalność. – Unijny negocjator Michel Barnier zapowiedział, że rząd Theresy May nie dostanie zielonego światła bez zaprezentowania „konkretnego planu”, jak wybrnąć z impasu. 

Polowanie na uzbrojony gang po rabunku w supermarkecie w Southampton

0

Policja prowadzi pościg za uzbrojoną bandą złodziei, którzy przeprowadzili nalot na supermarket Sainsbury’s w Southampton.

W poniedziałek około godziny 18.30 grupa uzbrojonych mężczyzn weszła na tyły sklepu Sainsbury’ s na Lordshill. Ubrani na czarno mężczyźni, uzbrojeni w łomy dostali się do klatek z papierosami. Po dokonaniu rabunku wsiedli do srebrnego Volvo i uciekli.

Incydent wywołał sporo zamieszania w sklepie, w którym znajdowało się wielu kupujących. Ludzie w popłochu uciekali z supermarketu. Budynek został ewakuowany. Ludzie mogli wrócić do robienia zakupów dopiero po około godzinie.

W Southampton powstanie nowy salon dealerski Aston Martin

0

W Southampton zostanie wybudowany nowy salon sprzedaży luksusowego samochodu Aston Martin.

Biznes powstanie na terenie dawnej fabryki tranzytowej Forda przy M27 w Swaythling.Teren kosztował 1,7 miliona funtów i został kupiony przez firmę doradczą Vail Williams LLP, działającą w imieniu firmy handlującej samochodami Harwoods Group.

Harwoods ma swoich dealerów na południu Anglii, współpracując z markami premium, takimi jak Aston Martin, Audi, Bentley, Jaguar i Land Rover.

Archie Harwood, dyrektor naczelny Harwoods Group, powiedział: „Jesteśmy wdzięczni Vail Williams za zapewnienie nam idealnej lokalizacji dla naszego najnowocześniejszego salonu Aston Martin dla wymagających kierowców, zainteresowanych posiadaniem kultowego, luksusowego brytyjskiego samochodu sportowego.”

„Przewidujemy otwarcie nowego salonu wystawowego wiosną 2020 r. I planujemy zatrudnienie wielu wykwalifikowanych osób”.

Luksusowe samochody Aston Martin były między innymi wykorzystywane w serii filmów o Jamesie Bondzie.

Przedstawicielstwo Aston Martin będzie zlokalizowane obok Mountpark Southampton, głównego nowego centrum rozwoju przemysłowego i logistycznego.

W budynku przeznaczonym na supermarket powstanie miejsce zabaw dla dzieci

0

Niezagospodarowany budynek na Woolston, który początkowo miał być siedzibą supermarketu Morrison, stanie się ostatecznie miejscem zabaw dla dzieci.

W dokumentach opublikowanych przez Radę Miasta Southampton ujawniono, że firma Altitude Jump przejmie sklep w Centenary Quay po tym, jak twórca Crest Nicholson zmienił licencję budynku na użytkowanie rekreacyjne.

Chociaż Rada podaje, że będzie to miejsce typu „softplay”, to rozumie się, że będzie to park trampolin. Pomieszczenia miały być pierwotnie zagospodarowane przez Morrison, jednak najemca wycofał się z planów przejęcia budynku trzy lata temu.

W Centenary Quay będzie mieścił się najwyższy budynek w Southampton na 27 piętrach, a jego wysokość będzie wynosić 89 metrów.

Przyszłość historycznych tarcz Bargate zagrożona

0

W Southampton odbędzie się wkrótce spotkanie z organizacją Historic England, na którym zostanie poruszona kwestia historycznych tarcz znajdujących się na Bargate. Tarcze są obecnie w opłakanym stanie i należy podjąć decyzję, czy powinny być zastąpione.

Już w 2016 roku mieszkańcy wyrazili obawy, że nie zobaczą 11 tarcz umieszczonych na 800-letniej strukturze, w następstwie prac restauracyjnych obiektu.

Rada Miejska Southampton, która przeprowadziła rozmowy z Historic England, potwierdziła jednak, że tarcze – które przedstawiają herby, w tym krzyż św. Jerzego – są nadal w rekonstrukcji, ale część ich odłamała się i tarcze zostały uszkodzone.

Rzecznik rady powiedział: „W najbliższym czasie odbędą się dyskusje z Historic England, aby zdecydować, czy pozostałe fragmenty tarcz mogą zostać zachowane lub czy zgniłe kamienie powinny zostać wycięte i zastąpione czymś mocniejszym”.

Dodał, że władze „czekają, aż front Bargate zostanie uznany za„wyschnięty”, zanim zaczną się prace nad odbudową kamiennych tarcz w jakiejkolwiek formie.

„Ludzie krzyczeli ratujcie się”– kupujący w szoku po incydencie w jednym z supermarketów

0

Zszokowani kupujący musieli opuścić sklep w Southampton po doniesieniach o zbrojnym napadzie na tyłach supermarketu.

Sainsbury’s na Lordshill został ewakuowany wieczorem w poniedziałek i zamknięty przez około godzinę po tym, jak personel podniósł alarm.

Jeden z kupujących słyszał jak ktoś z pracowników krzyczał: „Uciekajcie, jeśli chcecie przeżyć”. Jeden ze świadków widział, jak ochrona udała się na tyły supermarketu, a kilka chwil później ludzie zaczęli biec w kierunku drzwi. „Ktoś powiedział, zabierz swoje dzieci i uciekaj”- relacjonuje jeden ze świadków.

Jeden z pracowników poinformował kupujących, że pięć osób próbuje włamać się na tył sklepu za pomocą łomu.

Rzecznik Sainsbury’s powiedział wczoraj: „Możemy potwierdzić, że nasz sklep na Lordshill został ewakuowany po incydencie. Pomagamy policji w dochodzeniu”.

Zanieczyszczenie powietrza: rada miasta Portsmouth prosi o pomoc

0

Szeroko zakrojone plany przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza zostały przedstawione po wzroście odczytów dwutlenku azotu w Portsmouth.

Lider rady miasta napisał do sekretarza ochrony środowiska z prośbą o wsparcie na finansowanie alternatywnych inicjatyw mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Rada szacuje, że prawie połowa zanieczyszczenia powietrza w Portsmouth jest spowodowana przez samochody, samochody ciężarowe i autobusy.

Lider rady powiedział, że miasto potrzebuje „znacznie szerszego i bardziej radykalnego planu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza”.Pomysły obejmują bezpłatne bilety autobusowe dla mieszkańców i nowy trolejbus.

Propozycje obejmują również program złomowania samochodów, inwestycje w kolarstwo i przekształcanie wszystkich taksówek działających w mieście na pojazdy elektryczne.

Władze oświadczyły również, że chcą dokładniej przyjrzeć się zanieczyszczeniom spowodowanym wysyłką do portu i bazy morskiej.

Do października Rada Miasta Portsmouth będzie musiała udowodnić rządowi, że jest w stanie poprawić jakość powietrza w mieście. Jeśli nie będzie to możliwe, zostanie wprowadzona obowiązkowa strefa czystego powietrza, w której kierowcy będą musieli uiścić opłatę.

Ciało znalezione w Woodmill w Riverside Park na Bitterne

0

Ciało zostało znalezione w jednym z parków w Southampton.

Policja z Hampshire potwierdziła, że ciało znaleziono w Woodmill w Riverside Park w niedzielę. Policja potwierdziła także, że sprawa nie jest traktowana jako podejrzana, ale dalsze szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione.

Ciało znaleziono kilka godzin po tym, jak w tym samym parku w rzece odkryto bombę.