OSTATNIE ARTYKUŁY

Stephen Nicholson uznany winnym morderstwa Lucy McHugh

0
Stephen Nicholson, 25 lat, photo: dailyecho

25-letni Nicholson został uznany winnym morderstwa 13-latki. Decyzja podjęta przez członków ławy przysięgłych w Sądzie Koronnym w Winchester była jednomyślna.

Decyzją większości, mężczyzna został również uznany winnym gwałtu na dziewczynie, gdy ta miała trzynaście lat, a także gwałtu na innej nastolatce. Nicholson zaprzeczył wszystkim stawianym mu zarzutom.

Werdykt został wydany po procesie w sądzie w Winchester, który trwał ponad miesiąc. Prokurator powiedział wcześniej ławie przysięgłych, że Nicholson zabił Lucy po tym, jak powiedziała mu, że jest w ciąży. Powiedział, że oskarżony, który mieszkał w domu matki Lucy jako lokator, wykorzystywał bezbronną nastolatkę podczas sekretnego związku seksualnego, który trwał ponad rok.

Prokurator powiedział ławie przysięgłych, że Nicholson „pragnął uciszyć Lucy” po wymianie wiadomości z nastolatką w nocy przed jej zniknięciem – 25 lipca.Jej ciało odkryto następnego dnia.

Domowy patolog powiedział, że Lucy doznała wielu ran kłutych, najprawdopodobniej z kuchennego noża.

Nowy sklep Lego zostanie otwarty w Westquay

0

Sklep Lego zostanie otwarty w centrum handlowym w Southampton tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Lego sklep, który zostanie otwarty jeszcze przed końcem tego roku będzie oferował najszerszy wybór najnowszych zestawów LEGO i cały szereg ekscytujących wydarzeń dostępnych tylko na miejscu.

Wśród atrakcji dostępnych w sklepie zaliczyć można:

Brick Specialists – specjaliści, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego zestawu Lego.

Pick&Build Wall – możliwość wyboru elementów w różnych kształtach i kolorach (wystarczy chwycić kubek i wypełnić go dowolnymi elementami).

Digital Box – możliwość zeskanowania prawie każdego gotowego zestawu i obejrzenia, jak model ożywa w 3D. Nie ma lepszego sposobu na przetestowanie zestawu niż oglądanie gotowego produktu.

Praktyczne możliwości gry, w tym darmowe wyzwania i wydarzenia każdego miesiąca.

Manager sklepu powiedział: „Miłośnicy Lego w każdym wieku mogą odwiedzać i być inspirowani nieograniczonymi możliwościami gry w naszym nowym sklepie LEGO w Southampton. Niezależnie od tego, czy masz 1 czy 100 lat, każdy znajdzie coś dla siebie. ”

Tesla, producent samochodów elektrycznych planuje otworzyć centrum serwisowe w Southampton

0

Tesla, która produkuje samochody elektryczne nosi się z zamiarem budowy serwisu w Southampton. Są to jednak nieoficjalne dane.

Pionierski producent z Kalifornii – którego nowy Model 3 ma listę oczekujących potencjalnych nabywców w Wielkiej Brytanii – zamierza otworzyć centrum usług w mieście.Wiadomość ta pojawia się po tym, jak firmy i organy publiczne w Southampton podpisały zobowiązanie w sprawie Karty Zielonego Miasta na rzecz poprawy jakości powietrza i przeciwdziałania zagrożeniu zmianami klimatu.

Tesla jest najlepiej sprzedającym się na świecie producentem samochodów elektrycznych typu plug-in, których cena wynosi co najmniej 38 000 funtów.

Strona internetowa firmy pokazuje centrum usług w Southampton jako „wkrótce otwarte”, chociaż firma twierdzi, że nie ma dalszych informacji o tym, gdzie i kiedy.

Rośnie liczba ataków psów na listonoszy w Wielkiej Brytanii

0

Royal Mail apeluje do właścicieli psów, aby byli rozsądni podczas odbierania listu czy przesyłki i zamykali zwierzę w bezpiecznym pomieszczeniu. Z roku na rok rośnie liczba ataków psów na pracowników poczty.

W 2018 r. doszło do 2 448 ataków psów na listonoszy.Jest to wzrost o 9 proc. w porównaniu do 2017 roku co odpowiada prawie 50 incydentom tygodniowo. Wiele z tych ataków skończyło się poważnymi urazami.

Royal Mail podkreśla, że “nawet najspokojniejsze zwierzę może stać się agresywne, gdy poczuje, że jego terytorium jest zagrożone”. Najlepszym sposobem jest po prostu zamykanie psa na czas odbierania przesyłki. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzyjemnych a niekiedy poważnych konsekwencji.

Wielojęzyczne znaki drogowe na M6 dla zagranicznych kierowców

0

Na drogach prowadzących na autostradę M6 w północno-zachodniej Anglii pojawiły się znaki drogowe, które wyświetlają komunikaty w różnych językach, w tym także po polsku.

Przenośnie tablice informacyjne z komunikatami w różnych językach mają ułatwić życie kierowcom z zagranicy. Przenośne wiadomości elektroniczne zostały umieszczone wzdłuż A66 i A69 w pobliżu Carlisle, aby ostrzec o nocnych zamknięciach skrzyżowań.

Automatyczny czytnik tablic rejestracyjnych identyfikuje pochodzenie pojazdu, dzięki czemu może wyświetlić komunikat w odpowiednim języku. Jest to pierwszy raz, kiedy tego typu znaki drogowe pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Używane języki to hiszpański, niemiecki, francuski, polski, rumuński, holenderski, litewski, słowacki i węgierski.

Otyłość w UK „powoduje więcej przypadków niektórych nowotworów niż palenie

0

Według Cancer Research UK otyłość powoduje obecnie więcej przypadków czterech typowych nowotworów w Wielkiej Brytanii niż palenie tytoniu.

Organizacja charytatywna twierdzi, że nowotwory jelit, nerek, jajników i wątroby są bardziej prawdopodobne z powodu nadwagi niż palenia tytoniu. Mówi się, że miliony są zagrożone rakiem ze względu na swoją wagę, a obecnie obserwuje się wzrost liczby osób otyłych, która przewyższa liczbę palaczy dwa do jednego.

Związek między otyłością a rakiem jest udokumentowany, nieznane są jednak jego mechanizmy biologiczne. Komórki tłuszczowe wytwarzają dodatkowe hormony i czynniki wzrostu, które powodują, że komórki w organizmie częściej się dzielą. Zwiększa to ryzyko powstawania komórek nowotworowych. Według ekspertów, ważna jest także aktywność fizyczna danej osoby.

Dyrektor naczelny NHS England Simon Stevens twierdzi, że “NHS nie może samodzielnie wygrać walki z szerzącą się otyłością. “Rodziny, firmy spożywcze i rząd muszą odegrać swoją rolę, jeśli chcemy uniknąć losu Amerykanów, u których nawaga jest wielkim problemem”.

Zgłoszenia o zwrot PPI tylko do 29 sierpnia

0

Jeszcze tylko przez kilka tygodni można składać wnioski o zwrot pieniędzy za ubezpieczenie PPI, (Payment Protection Insurance).

PPI było sprzedawane standardowo w latach 1990-2010 z większością produktów kredytowych, jako „dodatek” do płatnego konta, zabezpieczenie rat w przypadku sklepowych kart płatniczych, czy produktów katalogowych. Nawet jeśli bank odmówił pierwotnie wypłaty odszkodowania, wciąż można starać się o zwrot zapłaconej prowizji przy sprzedaży PPI.

W sumie 334, 3 milionów funtów zostało wypłaconych w kwietniu 2019 roku klientom, którzy wnieśli skargę dotyczącą PPI.

Ci, którzy nie złożą wniosku do 29 sierpnia 2019 roku nie będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy w przyszłości. Pomoc odnośnie zwrotów PPI można znaleźć na stronie https://www.fca.org.uk/ppi/.

Wielki rodzinny rajd rowerowy powraca w ten weekend do Southampton

0

Największe letnie wydarzenie kolarskie powraca na ulice Southampton.

HSBC UK Let’s Ride Southampton powraca do miasta w ten weekend, a organizatorzy spodziewają się, że tysiące osób dołączy do bezpłatnego festiwalu kolarstwa i zwiedzi swoje miasto z siodełka roweru.

Po raz pierwszy tegoroczna trasa rozpocznie się od stadionu St Mary. Główna trasa zabierze rowerzystów na przejażdżkę po centrum miasta o długości 6,25 km, a następnie przejdzie pod stadion do finału. Istnieje również opcja krótszej pętli dla tych, którzy nie chcą zakończyć pełnej trasy.

Rowerzyści mogą dołączyć do rajdu na każdym etapie, wykonując dowolną liczbę pętli. Rajd jest dla każdego bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Tu liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 przy stadionie St Mary’s z muzyką na żywo i mnóstwem zajęć dla całej rodziny.