OSTATNIE ARTYKUŁY

W przyszłym miesiącu rozpoczną się prace na jednej z głównych dróg Hampshire

0

W styczniu rozpoczną się prace drogowe na Redbridge Causeway, których ukończenie potrwa od 18 do 20 miesięcy.

Od 6 stycznia inżynierowie będą pracować nad naprawą betonowej konstrukcji wiaduktu Redbridge – który prowadzi jezdnią A35 na zachód między rondem M271 Redbridge i Totton – oraz mostem Redbridge Road, który prowadzi jezdnią A35 Eastbound nad Test Lane i Old Redbridge Road w Southampton.

Okazuje się, że zestaw betonowych mostów nad rzeką Test jest w „złym stanie” i w zeszłym roku wymieniono 21 stawów.Teraz beton pod mostami ma zostać naprawiony.

Trasa A35 będzie otwarta przez cały czas podczas prac. Jednak Test Lane i Old Redbridge Road w Southampton będą zamknięte dla ruchu, aby ułatwić prace po obu stronach podpór.

Droga dla pieszych po południowej stronie wiaduktu będzie również zamknięta na około cztery miesiące.

Kobieta ze złamanymi kośćmi po napadzie w Southampton

0

40-letnia kobieta ma połamane kości po tym, jak została napadnięta w Southampton.

Kobieta szła wzdłuż Richmond Road, gdy przestępca podszedł do niej od tyłu. Odciągnął od niej jej torbę i zabrał jej rzeczy.

Ofiara doznała złamanego palca podczas incydentu, który miał miejsce około 19.15 w czwartek 5 grudnia.

Torba, którą określa się jako skórzaną torbę z klapkami nad kieszeniami, zapinaną na dwie klamry, ma wartość około 200 funtów. W środku znajdował się laptop o wartości 700 funtów, karty bankowe, notatnik, dwa pamiętniki, niebieska skórzana torebka denim, prawo jazdy, 30 funtów, telefon Samsung i klucze.

Policja poszukuje świadków zdarzenia.

Sieć pubów Wetherspoons planuje zatrudnić do 10 tys. nowych pracowników

0

W ciągu najbliższych 4 lat firma Wetherspoons planuje zainwestować w nowe puby i hotele. W ten sposób sieć stworzy przynajmniej 10 tys. nowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii.

Celem Wetherspoons są przede wszystkim małe i średnie miasta. Jednak inwestycje nie ominą także metropolii takich jak: Londyn, Dublin, Edynburg, Glasgow, Birmingham, Leeds i Galway.

Nie możemy doczekać się otwarcia wielu nowych pubów, a także inwestowania w istniejące lokale w ciągu najbliższych czterech lat” – oświadczył założyciel i prezes Wetherspoons, Tim Martin.

“Szczególnie cieszymy się, że duża część kapitału zostanie ulokowana w mniejszych miastach, które odnotowały spadek inwestycji w ostatnich latach” – dodał. “Doskonałą wiadomością jest także to, że utworzymy około 10 tys. nowych miejsc pracy” – podsumował Martin.

Obecnie Wetherspoons posiada 875 pubów i 58 hoteli w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Sieć zatrudnia ok. 44 tys. osób.

Johnson nie chciał spojrzeć na zdjęcie chorego chłopca leżącego na szpitalnej podłodze

0

Opozycja krytykuje premiera Borisa Johnsona za to, że podczas wywiadu miał uciekać wzrokiem zdjęcia i nie chciał bezpośrednio odpowiedzieć na pytanie o chłopca.

Zdjęcie czterolatka, który z powodu braku łóżek w szpitalu leżał na podłodze, stało się jednym z centralnych tematów kampanii przed czwartkowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

O tę sprawę zapytał Johnsona reporter stacji ITV, podsuwając mu przed oczy swój telefon ze zdjęciem chłopca, którego premier nie widział. Szef rządu omijał wzrokiem telefon i unikał wypowiadania się na temat tej konkretnej sprawy, w zamian powtarzając zapowiedzi inwestycji w NHS. W końcu wziął telefon i schował go do własnej kieszeni.

Po chwili jednak premier oddał telefon i powiedział: “To straszne, straszne zdjęcie i oczywiście przepraszam rodzinę i wszystkich, którzy mają złe doświadczenia z NHS, ale to, co robimy jest wspieraniem NHS. Ogólnie sądzę, że pacjenci mają znacznie, znacznie lepsze doświadczenia niż to biedne dziecko”.

Rządząca Partia Konserwatywna ma w sondażach przewagę około 10 punktów procentowych nad Partią Pracy, ale jak zauważają media i komentatorzy, sprawa niedofinansowania służby zdrowia i wydłużających się kolejek do lekarzy jest dużym problemem dla konserwatystów. Jest to też – obok wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – drugi najważniejszy temat w kampanii wyborczej.

Wybory parlamentarne 2019: Rejestracja wyborców wzrosła o 7 000 w Southampton

0

Liczba osób, które zarejestrowały się do głosowania w Southampton wzrosła, wynika z najnowszych danych.

Oficjalne dane pokazują, że 79 996 osób w okręgu Southampton Itchen zarejestrowało się, aby głosować w wyborach parlamentarnych w przyszłym tygodniu. Jest to o 7 284 więcej niż w 2017 roku i o 6725 więcej niż w 2015 roku.

Liczby wzrosły również w okręgu Southampton Test, gdzie w tym roku 79509 złożyło wniosek o głosowanie 12 grudnia. To o 9310 więcej niż w 2017 r. i o 9239 więcej niż w 2015 r.

Oczekuje się, że ponad 158 tys. osób w Southampton uda się w czwartek do lokali wyborczych, aby wybrać nowy parlament. W tym roku w mieście będzie 95 lokali wyborczych czynnych od 7:00 do 22:00.

Słynna lokomotywa „Flying Scotsman” odwiedzi Hampshire

0

Brytyjska lokomotywa, która uznawana jest za jedną z najsłynniejszych na świecie, wkrótce odwiedzi hrabstwo Hampshire. Fani kolejnictwa będą mogli podziwiać słynny parowóz na Watercress Lane.

„Latający Szkot”, czyli lokomotywa parowa LNER Class A3 jest lokomotywą, która bez uzupełniania zapasu węgla i wody przejechała trasę z Londynu do Edynburga (631 kilometrów) w 8 godzin. Legenda kolejnictwa jest też rekordzistką prędkości, osiągnęła bowiem około 160 km/h.

Parowóz otrzymał nazwę „Flying Scotsman” i przez długie lata był symbolem linii Edynburg – Londyn. Po wycofaniu z eksploatacji w 1963 roku lokomotywa podróżowała po świecie, odwiedziła między innymi Kanadę i Australię. British Railways nie miała pomysłu na parowóz, planowano go oddać na złom.Zakupiony przez National Railway Museum w 2004 roku, Flying Scotsman został odrestaurowany dzięki 4,2 miliona funtów, dziesięcioletniemu projektowi finansowanemu przez National Heritage Memorial Fund i Heritage Lottery Fund, a także z darowizn publicznych.

„Latający Szkot” odwiedzi linię Watercress 14 i 19 lutego oraz 1, 7, i 8 marca. Bilety w cenie 40 funtów można zakupić na stronie https://www.watercressline.co.uk/product.php/136.

Marwell Zoo ogłasza nową wielką przygodę w ramach swoich planów na 2020 rok

0

Miłośników zwierząt i Marwell Zoo na pewno ucieszy wiadomość, że zoo przygotowało dla odwiedzających nową atrakcję, którą będziemy mogli podziwiać już w przyszłym roku.

Zoo w Hampshire ogłosiło, że wkrótce stanie się pierwszą atrakcją na świecie, w której znajdzie się super kolekcja modeli. Czterdzieści gigantycznych modeli prawdziwych stworzeń i robali, takich jak trzymetrowa tarantula, dwumetrowa kobra i wiele innych zostanie rozrzuconych po zoo.

Sean Mannie, dyrektor handlowy w Marwell Wildlife, powiedział: „Nowa atrakcja będzie bardziej interaktywna, bardziej wciągająca i jeszcze bardziej kolorowa, a ponadto będzie mnóstwo zabawnych i pouczających faktów, dzięki czemu będzie również edukacyjna.”

Wystawa rozpocznie się 4 kwietnia przyszłego roku z około 30 rzeźbami, do których z czasem dołączy więcej modeli. Wystawa potrwa do 3 września.

Oddychać londyńskim powietrzem to jakby palić 150 papierosów rocznie

0

Organizacja charytatywna ostrzega, że ​​życie w najbardziej zanieczyszczonych miastach i miasteczkach w Wielkiej Brytanii zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci.

Zgodnie z analizą British Heart Foundation (BHF), oddychanie powietrzem w niektórych obszarach Londynu jest tak groźnie jak palenie 150 papierosów rocznie. Najgorsza sytuacja panuje w gminach Newham, Westminister, Kensington, Chelsea oraz Islington.

BHF chce, by zanieczyszczenie powietrza zostało uznane za “zagrożenie zdrowia publicznego”. Jednocześnie wzywa kolejny rząd, aby w trybie pilnym wprowadził ostrzejsze limity zanieczyszczenia powietrza.