OSTATNIE ARTYKUŁY

Komendanci straży pożarnej wydają ostrzeżenia po „masowym” wzroście pożarów

0

Mieszkańcy Hampshire są wzywani do unikania korzystania z grilla i robienia ognisk po „ogromnym” wzroście odnotowanych niszczycielskich pożarów.

Komendanci straży pożarnej twierdzą, że załogi zmierzyły się z 484 pożarami na zewnątrz w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia – w porównaniu do zaledwie 56 w tym samym okresie ubiegłego roku.

Długi okres upalnej i suchej pogody zwiększył ryzyko szybkiego wybuchu i rozprzestrzeniania się pożarów.

W ubiegłą sobotę rodziny w Totton zmuszone były opuścić swoje domy po tym, jak podpalacze spalili drzewa i łąki między Calmore Industrial Estate i Testwood School. Około 50 strażaków walczyło z wieloma pożarami, które pozostawiły pięcioakrowy obszar przypominający pustkowie.

Podobny pożar poprzedniego dnia uszkodził część rezerwatu przyrody Peartree w Southampton.

Ekstremalne warunki stworzone przez czterodniową falę upałów pod koniec zeszłego tygodnia złagodniały, ale straż pożarna w Hampshire i Isle of Wight (HIWFRS) twierdzi, że ludzie nadal muszą zachować szczególną ostrożność.

Nastolatek „kopnięty i uderzony” w Riverside Park w Southampton

0
Photo credit: West Midlands Police / Foter / CC BY-SA

Nastolatek ma obrażenia twarzy po tym, jak został zaatakowany przez grupę młodych ludzi w parku w Southampton.

17-letni chłopak został uderzony i kopnięty podczas ataku w Riverside Park. Jego napastnicy zostali opisani jako biali, noszący bluzy z kapturem i jeden noszący chustę na głowie.

Pełniący obowiązki inspektora Phil Taunt z zespołu policyjnego Southampton North Neighborhoods powiedział: „Ten niesprowokowany atak wprawił nastolatka w stan szoku.”

„Wierzymy, że w czasie incydentu w parku były inne osoby, które mogły być świadkiem tego, co się stało, w tym młody mężczyzna i kobieta grający w piłkę nożną, dwie osoby siedzące razem na ławce i grupa osób grających w krykieta.”

„Jeśli widziałeś, co się stało, masz nagranie z telefonu komórkowego z incydentu lub wiesz, kto był zamieszany w napaść, skontaktuj się z nami pod numerem 101 lub zgłoś to za pośrednictwem naszej strony internetowej.

„Przeprowadziliśmy patrole reasekuracyjne w parku od czasu incydentu i nadal współpracujemy z naszymi partnerami w celu poprawy bezpieczeństwa w okolicy”.

Ubieganie się o tytuł Miasta Kultury kosztowała radę ponad 1,5 miliona funtów

0

Rada Miejska Southampton wydała ponad 1,5 miliona funtów na swoją kandydaturę w rywalizacji o tytuł brytyjskiego Miasta Kultury.

Odpowiadając na prośbę o wolność informacji, władze potwierdziły, że wydały łącznie 1.590.694,37 funtów na ofertę miasta.

Obejmowało to 992.225 GBP na personel i powiązane wydatki, 68.159 GBP na opłaty za doradztwo i 30 469 GBP na inne zakupione usługi wspierające ofertę.

W sumie 499 840 funtów zostało również wydanych poprzez wypłatę dotacji na rzecz Southampton 2025 Trust.

Lider rady i była szefowa kultury, Satvir Kaur powiedziała jednak, że oferta była „raz na pokolenie okazją do umieszczenia Southampton na mapie, zjednoczenia naszego miasta, cementowania dumy w społeczności, stworzenia katalizatora trwałych zmian, a także szansą na rozwój naszej lokalnej gospodarki”.

„Chociaż nie udało nam się zdobyć tytułu, sam proces przetargowy był przełomowy dla naszego miasta, dlatego poparły go wszystkie partie polityczne, instytucje i organizacje miejskie, grupy społeczne, lokalne media, a także duże i małe firmy nie tylko w Southampton, ale w całym regionie.”

„Chociaż oczywiście wygrana otworzyłaby niesamowity program, kampania SO25 wciąż ma wiele powodów do dumy, docierając do krajowej, regionalnej i lokalnej publiczności liczącej 1,15 miliarda ludzi za pośrednictwem prasy i mediów i zapewniając wartość reklamową dla naszego miasta wynoszącą łącznie £ 18,6 mln.”

Strajki na kolei: Pasażerowie doświadczają zakłóceń w podróżowaniu

0

Połowa linii w Wielkiej Brytanii była zamknięta w czwartek, ponieważ ponad 45 000 pracowników kolei strajkuje w związku z płacą i warunkami pracy.

W sobotę pracownicy kolei będą strajkować ponownie, wraz z kierowcami autobusów London United, co wpłynie również na funkcjonowanie kolei w niedzielę rano. Pociągi będą startować później niż zwykle.

Pasażerom każe się podróżować pociągiem tylko w razie potrzeby.

Osoby, które nie mogły podróżować wczoraj lub nie będą mogły 20 sierpnia, mogą wykorzystać swoje bilety albo dzień wcześniej lub do 23 sierpnia włącznie. Alternatywnie mogą dokonać wymiany biletu lub zażądać zwrotu pieniędzy.

W niektórych lokalizacjach – w tym w Portsmouth, Swansea i Blackpool – pociągi nie będą kursować w ogóle. Ponadto kursy będą kończyły się wcześniej.

Najszybszy w historii spadek realnych płac w UK

0

Obecna inflacja w UK spowodowała najszybszy w historii spadek realnych płac, czytamy na BBC News.

Podczas gdy średnie wynagrodzenia wzrosły o 4,7% w okresie od kwietnia do czerwca, to inflacja (czyli podwyżki cen) znacznie przewyższyła tempo ich wzrostu. W rezultacie „realna siła nabywcza” zarobków spadła o 3% – podało Krajowe Biuro Statystyczne (ONS).

Budżety gospodarstw domowych obciążają gwałtownie rosnące rachunki za energię, jak również wyższe koszty żywności i paliwa.

Wzrost cen spowodował, że wskaźnik inflacji w Wielkiej Brytanii osiągnął najwyższy od 40 lat poziom, wynoszący 9,4%, a według prognoz jego aktualna wartość, która ma zostać opublikowana jutro, będzie znacznie wyższa.

Dane statystyczne zwróciły również uwagę na lukę pomiędzy wzrostem płac w sektorze publicznym i prywatnym. Płace w sektorze prywatnym wzrosły o 5,9%, podczas gdy osoby pracujące w sektorze publicznym odnotowały wzrost płac o 1,8% – co według Darrena Morgana, dyrektor ds. statystyki gospodarczej w ONS jest „największą różnicą, jaką zanotowaliśmy od 20 lat”.

Rosnące koszty utrzymania – które w czerwcu osiągnęły poziom 9,4% – spowodowały apele pracowników i związków zawodowych o podwyżki płac, a niektóre sektory, takie jak przemysł kolejowy, podjęły akcję strajkową w ostatnich tygodniach.

W zeszłym miesiącu rząd ogłosił podwyżki płac dla milionów pracowników sektora publicznego, w tym nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy, policjantów i członków sił zbrojnych. Jednak większość przyznanych podwyżek nie przekroczyła aktualnej stopy inflacji, a ministrowie argumentują, że duże podwyżki napędzałyby kolejne podwyżki cen towarów.

Po ulewnych deszczach ścieki trafiły na dziesiątki plaż w Anglii i Walii

0

Na prawie 50 plażach w Anglii i Walii obowiązują ostrzeżenia o zanieczyszczeniu po tym, jak w czasie trwających od poniedziałku ulewnych deszczy jedna z firm wodociągowych zrzuciła do morza nieoczyszczone ścieki.

Wiele z zanieczyszczonych plaż znajduje się w popularnych kurortach, m.in. Bognor Regis, Lulworth Cove, Newquay, Seaford i Southend-on-Sea. Większość z nich znajduje się na południowym wybrzeżu Anglii.

Działająca na tym obszarze firma wodociągowa Southern Water, która dokonała zrzutu ścieków, wyjaśniła, że miało to na celu ochronę domów, szkół i przedsiębiorstw przed zalaniem w czasie trwających w poniedziałek i wtorek ulewnych deszczy. Zwróciła też uwagę, że 95-97 proc. tego, co trafiło do morza, to deszczówka, więc nie powinno to być uznawane za nieoczyszczone ścieki.

Pijany kierowca z Southampton ma zakaz wjazdu na drogi

0

Kobieta z Southampton przyłapana na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu ma zakaz wjazdu na drogi.

Zoya Timonova została przyłapana na jeździe pod wpływem alkoholu na Tennyson Road w Portswood 18 stycznia.

Stwierdzono, że 22-latka ma 167 miligramów alkoholu w 100 mililitrach krwi, przekraczając tym samym prawnie dopuszczalny limit 85 miligramów alkoholu w 100 mililitrach krwi.

Pojawiając się w Southampton Magistrates’ Court, przyznała się do zarzutu prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Timonova z St Denys Road w Southampton została zdyskwalifikowana z jazdy przez 19 miesięcy i ukarana grzywną w wysokości 120 funtów.

Nakazano jej również zapłacić kwotę w wysokości 34 funtów oraz pokryć koszty sądowe w wysokości 85 funtów.

Po remoncie popularny kubański bar zostaje ponownie otwarty

0

Popularny bar w sercu Southampton zostanie ponownie otwarty po imponującej modernizacji za 80 000 funtów.

Revolucion de Cuba na Above Bar Street przeszło w tym roku „największą modernizację od otwarcia” dzięki ulepszeniom wprowadzonym na trzech piętrach.

Goście mogą cieszyć się wyjątkową imprezą w ten weekend dzięki długo oczekiwanemu ponownemu otwarciu kubańskiego baru w piątek.

Dyrektor generalny Rob Sloman powiedział: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani, widząc transformację naszego pięknego miejsca.

„Jesteśmy przygotowani na fantastyczny wieczór inauguracyjny pełen kubańskich niespodzianek”.

Remonty w popularnym miejscu obejmują zupełnie nowy bar, wbudowane miejsca do siedzenia, scenę i strefy VIP. Taras na dachu to kolejny nowy dodatek wraz z nowymi funkcjami rozrywkowymi.

Wyślij e-mail do bookings-southampton@revoluciondecuba.com, aby dokonać rezerwacji.