Start Wiadomości Tax Discs wychodzą z użycia: co musisz wiedzieć, aby uniknąć kary?

Tax Discs wychodzą z użycia: co musisz wiedzieć, aby uniknąć kary?

2896
0
Photo credit: brizzle born and bred / Foter / CC BY-ND

Od 1 października z szyb samochodów znikną Tax Disks. Nie oznacza to jednak, że wraz z nimi zniknie podatek drogowy. Aby uniknąć kar, opłaty za posiadanie samochodu nadal trzeba będzie regularnie uiszczać.

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania, jakie w związku ze zmianą systemu opodatkowania kierowaliście do nas najczęściej: Co mam zrobić z nieważnym Tax Disc? Nawet jeśli po 1 października twój Tax Disc będzie nadal teoretycznie ważny, nie masz obowiązku trzymać go za wycieraczką. Możesz spokojnie pozbyć się wątpliwej ozdoby, a datę uiszczenia kolejnej opłaty zanotować w podręcznym kalendarzu.

W jaki sposób będę od tej pory opłacać podatek?

Zasady uiszczania opłat nie ulegają zmianie. Bezpośrednio przed terminem kolejnej wpłaty otrzymasz pisemne przypomnienie od DVLA (formularz V11 lub V85/1). Ponownej rejestracji możesz dokonać:
1. wchodząc na stronę gov.uk/tax-disc
2. dzwoniąc pod numer telefonu: 0300 123 4321
3. wysyłając formularz pocztą

Jak opłacić „vehicle tax”?

Od 1 października (lub od 5, jeśli zgłoszenie zamierzasz wysłać pocztą) wszyscy posiadacze samochodów będą mogli uiszczać opłaty za pomocą polecenia przelewu (Direct Debit) w miesięcznych ratach. Oznacza to, że należności będą regulowane automatycznie, pod warunkiem, że nasz samochód będzie posiadał ważny certyfikat MOT.

Skąd policjanci będą wiedzieć, że opłaciłem podatek?

To, że za naszą wycieraczką nie będzie widniał tax disc nie oznacza braku nadzoru ze strony służb kontroli ruchu. DVLA posiada bazę wszystkich zarejestrowanych pojazdów oraz kamery, wyposażone w system rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Jeśli więc pojazd, którego właściciel nie opłacił podatku znajdzie się w ich zasięgu, może spodziewać się wysokiej kary.

Jakie zasady obowiązują w przypadku sprzedaży samochodu?

Zgodnie z nowymi zasadami, kwota podatku nie będzie przypisana do samochodu, ale do podatnika. W razie sprzedaży pojazdu należy więc ubiegać się o zwrot uiszczonej z góry należności.
Informację o zmianie właściciela należy dostarczyć do DVLA nawet jeśli zwrotu się nie spodziewamy. Jeśli bowiem zaniechamy tego obowiązku, czeka nas kara w wysokości tysiąca funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni8 pomysłów na biznes w Wielkiej Brytanii
NastępnyZamiast antydepresantów wybierz spacer