Start Polecane Taksówkarze z Southampton wzywają, aby przyjrzeć się licencji Ubera w mieście

Taksówkarze z Southampton wzywają, aby przyjrzeć się licencji Ubera w mieście

611
0

Transport for London (TfL) ogłosił, że nie przyznał firmie oferującej przejazdy nowej licencji z powodu „kilku naruszeń, które stanowiły zagrożenie dla pasażerów i ich bezpieczeństwa”.

TfL stwierdził, że zmiana w systemach Ubera umożliwiła nieupoważnionym osobom przesyłanie zdjęć na legalne konta kierowców, umożliwiając im odbiór pasażerów. Spowodowało to, że 43 kierowców odbyło co najmniej 14 000 nieubezpieczonych podróży, co zagraża bezpieczeństwu.

Teraz taksówkarze z Southampton wzywają radę do przeglądu licencji Ubera w mieście.Southampton Hackney and Private Hire Association oraz Unite the Union poprosiły Southampton City Council (SCC) o dokładne zrewidowanie Uber w Southampton i wstrzymanie wydawania kolejnych licencji.

Rzecznik rady powiedział: „SCC odnotowuje decyzję Transport for London dotyczącą odmowy przedłużenia licencji operatora Uber w Londynie oraz podane powody. Jest to decyzja podjęta przez Transport for London w oparciu o dowody na to, jak działa Uber w Londynie.”

„Przyjmujemy do wiadomości, że istnieją podobieństwa w modelu operacyjnym, ale należy pamiętać, że w Londynie Uber działa na podstawie innych przepisów i warunków niż Southampton.”

PoprzedniPolicja rozpoczęła dochodzenia po tym, jak mężczyzna obnażył się przed 12-latką
NastępnyAldi potwierdza, że sklepy będą zamknięte w Boxing Day