Start Polecane Taksówkarze w Southampton nawołują do zakazu używania aplikacji Uber

Taksówkarze w Southampton nawołują do zakazu używania aplikacji Uber

917
0

Taksówkarze w Southampton domagają się, aby władze miasta wprowadziły zakaz używania aplikacji Uber. Głosy te pojawiły się po tym, jak Transport of London cofną licencję amerykańskiej firmie w stolicy Wielkiej Brytanii.

Taksówkarze twierdzą, że Southampton City Council nie powinien przedłużyć licencji prywatnej firmie Uber. W ubiegłym tygodniu władze Londynu cofnęły licencję na używanie aplikacji Uber w stolicy, argumentując swoja decyzję troską o bezpieczeństwo pasażerów.

W Southampton działa około 200 taksówek Uber, z których tylko 40 jest zarejestrowana w Southampton City Council. „Ludzie, którzy wsiadają do taksówki w Southampton powinni mieć pewność, że są bezpieczni” – twierdzą przeciwnicy Uber.

Po wprowadzeniu zakazu dla Uber w Londynie, amerykańska firma rozpoczęła zbieranie podpisów w obronie aplikacji. W ciągu 24 godzin petycję podpisało 500 tys. osób. Uber twierdzi, że ponad 3,5 miliona Londyńczyków używa aplikacji i twierdzi, że jest to bezpieczna i niezawodna forma transportu.