Start Wiadomości Taksówkarz z Hammersmith zmuszał pasażerkę do seksu – w ramach zapłaty za...

Taksówkarz z Hammersmith zmuszał pasażerkę do seksu – w ramach zapłaty za kurs

1037
0

Podczas procesu kobieta zeznała, że kierowca – Mohammad Rahman, rzucił się na nią, kiedy powiedziała, że nie może zapłacić za kurs ponieważ zgubiła kartę kredytową.

34-letni kierowca zaprzecza, jakoby kiedykolwiek próbował zgwałcić swoją pasażerkę. Do incydentu miało dojść 8 września zeszłego roku. Kobieta, której dane nie zostały podane do wiadomości publicznej, wracała z całonocnej imprezy w Hackney. Jak sama przyznała, podczas jazdy taksówką była „kompletnie pijana” – w trakcie zabawy wypiła dziewięć piw oraz kilka kieliszków tequilli i whiskey.

O tym, że zgubiła kartę kredytową i nie będzie w stanie zapłacić za kurs, zorientowała się dopiero w czasie jazdy. Z jej zeznań wynika, że Rahman próbował ją przekonać, aby w takim wypadku pojechała z nim do hotelu przy King’s Cross. „Jeśli nie masz pieniędzy, będziesz musiała uregulować rachunek w inny sposób” – miał powiedzieć kierowca. Kiedy kobieta odmówiła, Rahman rzekomo zatrzymał pojazd w okolicach Hammersmith, ściągnął z niej ubranie i zgwałcił.

Z perspektywy kierowcy całe zajście wygląda zgoła inaczej. Pracujący dla korporacji Uber od ponad pół roku, Rahman, szykował się do zakończenia zmiany, kiedy do jego samochodu wsiadła kobieta błagająca o podwiezienie do domu. Taksówkarz początkowo odmówił, ale uległ namowom po tym, jak kobieta zaczęła płakać i wyznała, że nie ma pieniędzy na powrót. Kiedy dojechali na King’s Cross, Rahman zasugerował, żeby pasażerka wysiadła i poszukała innego środka transportu, ta jednak odmówiła. Kurs trwał więc dalej, aż do Hammersmith, kiedy kobieta zażądała, aby kierowca się zatrzymał. Następnie miała dotknąć jego pleców i „zaoferować usługi seksualne”. „Nigdy bym czegoś takiego nie zażądał” – zarzeka się kierowca i utrzymuje, że odwiózł kobietę pod drzwi domu jej chłopaka.

Policja zatrzymała Rahmana trzy dni później. Wtedy nie chciał on składać wyjaśnień – funkcjonariuszom oświadczył jedynie, że jest porządnym, żonatym człowiekiem. Proces jest w toku.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniZniknęły Tax Discs, pojawiły się problemy. Kierowcy w UK karani bez ostrzeżenia
NastępnyRed Arrows powrócą do Southampton we wrześniu