Start Wiadomości Tajani: Negocjacje nie rozpoczną się przed końcem 2017 roku

Tajani: Negocjacje nie rozpoczną się przed końcem 2017 roku

664
0

Antonio Tajani po spotkaniu z Theresą May na Downing Street powiedział, że negocjacje w sprawie Brexitu nie rozpoczną się przed końcem 2017 roku. 

Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego spotkanie z brytyjską premier określił jako „pozytywne”. Celem rozmów, które odbyły się 20 kwietnia, było omówienie stanowiska parlamentu w sprawie negocjacji. Pomimo uzyskania porozumienia, Tajani ostrzegł, że umowa w sprawie Brexitu zostanie zawieszona, jeśli prawa obywateli nie zostaną objęte ochroną – informuje Independent.

– Nasza pozycja jest bardzo jasna. Chcemy, przed końcem 2017 roku określić ramy wyjścia i zaraz po tym oficjalnie rozpocząć negocjacje. Chcemy wzmocnić prawa obywateli – zarówno obywateli europejskich mieszkających w Wielkiej Brytanii i obywateli brytyjskich mieszkających w krajach Unii Europejskiej. To najważniejsza wiadomość – chcemy pracować razem. Oboje pragniemy pracować na korzyść naszych obywateli. To dobry początek, a teraz musimy przejść do realizacji naszych założeń – powiedział na konferencji w Londynie Antonio Tajani. – Porozumienie nie jest tylko porozumieniem dla instytucji, ale przede wszystkim dla obywateli. W tym celu musimy bardzo jasno określić ich przyszłość. Dla nas nie jest możliwe zawarcie umowy, jeśli nie dojdziemy do porozumienia w sprawie praw obywatelskich – dodał.

26 kwietnia Theresa May odbędzie rozmowy z negocjatorem z ramienia Unii, Michelem Barnierem oraz z Jean-Claude Junckerem, przewodniczącym Komisji Europejskiej. Prawdopodobnie podczas spotkania zostanie poruszony temat rachunku rozwodowego, którego kwota może wynosić nawet 50 milionów funtów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDaily Mail: Theresa May chce zakończyć swobodny przepływ osób z UE do UK
NastępnyGdzie najlepiej oglądać spadające gwiazdy w Hampshire