Start Wiadomości Szykują się korki w Wielkiej Brytanii w związku z Bank Holiday

Szykują się korki w Wielkiej Brytanii w związku z Bank Holiday

715
0

W najbliższych dniach mogą pojawić się utrudnienia przez nadchodzący Bank Holiday. Przewiduje się, że miliony Brytyjczyków wyjadą w tym czasie na krótki urlop. 

Według danych RAC, około 10 mln Brytyjczyków w najbliższym czasie wybierze się na krótki wypoczynek. Możliwe, że pierwsze utrudnienia na drogach pojawią się już dzisiaj i potrwają aż do poniedziałku.

Firma Inrix, która zajmuje się zbieraniem informacji nt. natężenia drogowego, oszacowała, że po brytyjskich drogach w nadchodzący weekend przejadą blisko 3 mln pojazdów. A to może prowadzić do paraliżu i sporych opóźnień, które mogą być nawet cztery razy większe niż w normalne dni powszednie.

Według Inrix, największe utrudnienia na drodze wystąpią na M5 pomiędzy pierwszym a czwartym skrzyżowaniem. Tam, kierowcy mogą stać w korkach nawet 20 minut. Podobnie sytuacja może wyglądać na autostradzie M20, szczególnie w piątek w godzinach rannych oraz na M6 w piątek do godzin popołudniowych.

Niedogodności mogą również spotkać osoby podróżujące koleją, tym bardziej, że w weekend stacja London Euston będzie zamknięta ze względu na trwające prace remontowe. Podobnie sytuacja wygląda na stacjach w Coventry oraz w Derby.