Start Polecane Szukasz pracy? Scotland Yard poszukuje detektywów bez doświadczeni

Szukasz pracy? Scotland Yard poszukuje detektywów bez doświadczeni

1493
0

Scotland Yard jest pierwszą jednostką w kraju, która poszukuje osób do pracy w roli detektywa bez wcześniejszego doświadczenia.

Warunkiem przyjęcia na detektywistyczny staż jest posiadanie dyplomu uczelni wyższej na dowolnym kierunku oraz udowodnienie, że kandydat w ciągu ostatnich sześciu lat przez co najmniej trzy lata mieszkał w Londynie. Rekruci przejdą dwuletni program szkoleniowy, z czego 18 tygodni spędzą na nauce teorii, a kolejne miesiące na zdobywaniu praktycznych umiejętności. Początkujący detektywi otrzymają na początku 30 tys. funtów rocznie, a po zakończeniu szkolenia pensja ma wzrosnąć do 38 tys. Do korzyści wynikającej z tej pracy, ma należeć też bezpłatne korzystanie ze wszystkich środków komunikacji miejskiej.

Idealny kandydat powinien też odznaczać się wytrwałością, umiejętnością pracy samodzielnej oraz zespołowej oraz powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ta praca – informuje Evening Standard.

Scotland Yard spodziewa się, że dzięki uproszonym zasadom rekrutacji w przyszłym roku londyńska policja wzbogaci się o co najmniej 160 detektywów. Szacuje się, że w chwili obecnej Met Police cierpi na niedobór około 700 osób, które zajmowałyby się takimi sprawami jak kradzieże, czy włamania.

Przedstawiciel policji powiedział, że według badań rynkowych program będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem, ponieważ detektywi nie będą musieli nosić mundurów, co odstraszało wiele osób przed podjęciem pracy w policji. Dodał też, że oferta jest doskonałą okazją zwłaszcza dla osób urodzonych w latach 80 i 90, ponieważ ukończyli już studia, ale być może nie są zadowoleni z obecnej pracy i chcieliby się przebranżowić.

Wstępna kampania rekrutacyjna trwa do 3 lipca.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLondyn: Hotel z widokiem na centrum za funta?
NastępnyNagroda 5 tys. funtów za pomoc w odnalezieniu gwałciciela z Southampton