Start Wiadomości Sztorm Frank w Wielkiej Brytanii

Sztorm Frank w Wielkiej Brytanii

1320
0

Do Wielkiej Brytanii wkroczył właśnie kolejny sztorm, Frank. To niepokojąca wiadomość dla północy kraju, bowiem wiele domów w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej nadal boryka się ze skutkami ostatniej powodzi.

Jak informuje „The Independent” do Irlandii Północnej front z ulewnym deszczem i silnym wiatrem wkroczył w nocy z wtorku na środę. Dziś na żywioł muszą przygotować się mieszkańcy Anglii i Szkocji.

We wszystkich częściach Wysp obowiązują alerty pogodowe, które ostrzegają Brytyjczyków przed trudnymi warunkami pogodowymi, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu.

Meteorolodzy prognozują, że podczas najnowszego sztormu może spaść podobna ilość deszczu co poprzednio kiedy przez Wielką Brytanię przeszły Desmond oraz Eve. Na skutek dotychczasowych opadów prawie siedem tysięcy gospodarstw domowych zostało uszkodzonych, straty szacowane są na około 5 mld funtów. Mieszkańcy Yorku padli również ofiarami złodziei, którzy wykorzystali to, że domownicy opuszczali swoje zalane gospodarstwa.

– To okropne patrzeć jak ofiary powodzi traktowane są w ten sposób. Do głowy nie przychodzi odpowiedź na pytanie dlaczego ktoś przynosi dodatkowe zmartwienie tym, którzy już tyle wycierpieli – mówi Mark Grange z policji North Yorkshire.

Zeszłej nocy na skutek nowego sztormu w Irlandii Północnej prąd straciło około dwa tysiące domostw. Z lotniska w Belfaście odwołano lub zawieszono loty z powodu silnego wiatru.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolicjanci nieprzygotowani na zamachy poza Londynem?
NastępnyE-papierosy jednak szkodliwe