Start Polecane Szpital w Southampton przywraca procedury Covid w miarę wzrostu liczby przypadków

Szpital w Southampton przywraca procedury Covid w miarę wzrostu liczby przypadków

357
0

Główny szpital w Southampton przywrócił ograniczenia Covid po kolejnym wzroście zachorowań.

Szpital Uniwersytecki Southampton NHS Foundation Trust, który zarządza Southampton General Hospital, twierdzi, że rosnące zakażenia Covid mają wpływ na personel, co z kolei zwiększa istniejącą presję.

Od środy 166 pacjentów z koronawirusem było pod opieką szpitali. Dane NHS England pokazują, że liczba osób leczonych w szpitalu z powodu Covid do godziny 8 rano 5 października wzrosła z 98.

Dla porównania, cztery tygodnie temu nie było łóżek zajmowanych przez pacjentów z Covid.

Rzecznik University Hospital Southampton NHS Foundation Trust powiedział: „Podjęliśmy decyzję o ponownym wprowadzeniu środków zapobiegania zakażeniom COVID-19 w naszych szpitalach po gwałtownym wzroście przypadków, które powodują bezprecedensowy poziom popytu na nasze usługi.”

„Od początku pandemii i przez kolejne fale naszym priorytetem w ramach Trustu zawsze była ochrona naszego personelu, naszych wrażliwych pacjentów i świadczonych przez nas usług.”

Personel szpitali przypomina o częstym myciu rąk i noszeniu maseczek w placówkach zdrowia, a także o ponownym zaszczepieniu się dawką przypominającą, jeżeli jest taka możliwość.

PoprzedniŚwiąteczny Bank Holiday przeniesiony z 25 grudnia
NastępnyHeathrow jako najbardziej ruchliwe lotnisko w Europie