Start Polecane Szpital w Southampton przygotowuje się do otwarcia nowego oddziału.

Szpital w Southampton przygotowuje się do otwarcia nowego oddziału.

807
0

Szpital w Southampton zaprezentuje nowoczesny oddział intensywnej terapii o wartości 22 milionów funtów, który będzie leczyć najbardziej krytycznie chorych pacjentów na południu.

Lekarze i pielęgniarki odegrali kluczową rolę w projektowaniu nowego obiektu, który zapewni University Hospital Southampton (UHS) dodatkowe 22 łóżka intensywnej terapii.

Budynek sąsiaduje z istniejącym oddziałem intensywnej terapii szpitala, który w przyszłym roku zostanie wyremontowany, co zwiększy pojemność. Około 2500 pacjentów jest leczonych na intensywnej terapii w UHS każdego roku. U wszystkich występują ciężkie, zagrażające życiu stany, od poważnych infekcji po urazy spowodowane poważnymi wypadkami. Od początku pandemii istniejąca jednostka objęła również opieką ponad 100 pacjentów z Covid-19.

Jednak obiekt uznawany jest za przestarzały i wymagający modernizacji. W nowej placówce znajduje się specjalistyczna strefa rehabilitacyjna, umożliwiająca pacjentom poddanie się fizjoterapii bez konieczności zabierania ich do innej części szpitala.

Nowy oddział ma przyjąć pierwszych pacjentów na początku przyszłego tygodnia.