Start Coronavirus Szkoły zostaną poinformowane o ponownym otwarciu z dwutygodniowym wyprzedzeniem

Szkoły zostaną poinformowane o ponownym otwarciu z dwutygodniowym wyprzedzeniem

451
0

Sekretarz ds. edukacji Gavin Williamson powiedział, że szkoły w Anglii otrzymają powiadomienie z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem przed ponownym otwarciem po trzecim lockdownie.

Uczniom w całym kraju powiedziano, aby powrócili do nauki online, ponieważ szkoły zostały zamknięte, próbując stawić czoła niepokojącemu wzrostowi wskaźników zakażeń koronawirusem na początku stycznia.

Rząd spotkał się z krytyką po tym, jak pozwolił szkołom powrócić z przerwy świątecznej na jeden dzień, a sekretarz edukacji potwierdził, że szkoły nie wejdą w następny semestr nieprzygotowane i obiecał, że szkoły zostaną poinformowane o ponownym otwarciu z dużym wyprzedzeniem.

Williamson powiedział, że kluczowym kryterium przy ustalaniu, kiedy szkoły mogą zostać ponownie otwarte, będzie to, czy presja na NHS zmniejszyła się dostatecznie.

Powiedział, że celem rządu jest odpowiednio wcześniejsze poinformowanie szkół o ponownym otwarciu, aby mogły one dostatecznie przygotować się na ponowne przyjęcie uczniów.

Sekretarz edukacji powiedział również, że ma nadzieję, że program codziennych testów na koronawirusa w szkołach średnich i na uczelniach jako alternatywa dla samoizolacji będzie mógł zostać wznowiony.

PoprzedniMieszkańcy Southampton przekazali rekordową liczbę zabawek dzieciom w okresie Bożego Narodzenia
NastępnyPierwsza w Wielkiej Brytanii aplikacja do śledzenia szczepień na koronawirusa