Start Wiadomości Szkoły żeńskie są lepsze?

Szkoły żeńskie są lepsze?

818
0

Dziewczynki uczęszczające do szkół żeńskich w Anglii otrzymują lepsze wyniki z testów GCSE niż te, które są uczennicami szkół mieszanych – informuje BBC News.

Osiągnięcia szkół żeńskich zostały opublikowane przez organizację SchoolDash, która zajmuje się analizowaniem edukacji w Wielkiej Brytanii. Według ich raportu, placówki przeznaczone tylko dla dziewczyn wypadają znacznie lepiej od innych, biorąc pod uwagę także inne czynniki. Ważna jest zamożność uczennic – te z biedniejszych rodzin osiągają lepsze wyniki z egzaminów GCSE niż te uczące się w szkołach mieszanych.

W placówkach koedukacyjnych tylko 55 proc. uczniów otrzymało pięć dobrych wyników z GCSE. Dla porównania, aż 75 proc. uczniów ze szkół jednopłciowych otrzymało taki sam rezultat. Niemniej jednak, szkoły żeńskie wypadły lepiej od męskich.
Zgodnie z informacją podaną przez BBC, wyniki uczniów z londyńskich szkół były najlepsze w kraju. Tutaj także, aż jedną trzecią szkół średnich stanowią te jednopłciowe.

Dyrektor Birghton College Richard Cairns powiedział, że szkoły żeńskie są niekorzystne dla dziewczynek, ponieważ prezentują „nierealny świat”, przez który uczennice nie czują się pewnie w rozmowie z chłopcami. Caroline Jordan, prezydent stowarzyszenia szkół dla dziewcząt oznajmiła, że tegoroczna analiza wyników z egzaminów tylko potwierdza dobry wpływ nauki w szkołach żeńskich.

– Dziewczynki stają się bardziej pewne siebie, lubią ze sobą współpracować oraz dyskutować – powiedziała Jordan. – Ludzie często wypowiadają się na temat szkół jednopłciowych oraz ich złych następstwach bez żadnych dowodów naukowych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPozamykane drogi i połamane dzrzewa czyli sztorm Jonas nawiedził Hampshire
NastępnyKoniec z mieszkaniami socjalnymi w UK? Tysiące ludzi może trafić na bruk