Start Coronavirus Szkoły w Wielkiej Brytanii mogą zostać ponownie otwarte po Wielkanocy

Szkoły w Wielkiej Brytanii mogą zostać ponownie otwarte po Wielkanocy

2616
0

Niektórzy członkowie brytyjskiego rządu uważają, że szkoły w Wielkiej Brytanii powinny zostać ponownie otwarte po świątecznej przerwie. „Musimy oczywiście brać pod uwagę rady ekspertów, ale jeśli uda nam się otworzyć szkoły po świętach wielkanocnych, wszystko może wrócić do normy. Włącznie z gospodarką” –powiedział na łamach „The Times” jeden z ministrów.

Według badań przeprowadzonych przez University College London (UCL), zamknięcie szkół miało stosunkowo niewielki wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednocześnie wpłynęło znacznie na sytuację społeczną i ekonomiczną.

Według specjalistów UCL, „pilnie potrzebne są dalsze badania nad sensownością zamknięcia szkół w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19”. Twierdzą oni, że obecne dowody są „niejednoznaczne” i zależą od stopnia podatności dzieci na infekcje.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o zakończeniu wprowadzonych ograniczeń w Anglii. Minister ds. gospodarki mieszkaniowej Walii zapowiedział, że utrzymają się one przynajmniej tydzień po Wielkanocy.

PoprzedniW Hampshire zmarło ponad 170 pacjentów z koronawirusem
NastępnyInformacja dla kobiet w ciąży dot. koronawirusa